Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge

Milliseid valimi uurimismeetodeid oskate nimetada?

K&V >> Majandus | Akadeemiline | 0 punkti | 1265 vaatamist |
Milliseid valimi uurimismeetodeid oskate nimetada?
Vastuse lisamiseks pead sisse logima










Tead vastust? Vasta küsimusele
Vastuseid: 13 | Hääli: 0
Valimi uurimismeetodid on intervjuu, ankeetküsitlus, osalusvaatlus, eksperiment, mõõtmine, päevikumeetod.

http://syg.edu.ee/~peil/ut_alused/andmekogumismeetodid.html
Kvantitatiivsetes uuringutes taotletakse valimi esinduslikkust ehk, et uuringu tulemused oleksid üldistatavad kogu vastavale sihtrühmale (üldkogumile). Kvantitatiivsetes uuringutes kasutatakse kõige sagedamini juhuslikku valikut, mille puhul on kõigil sihtrühma liikmetel võrdne võimalus valitud saada. Valimi optimaalset suurust on võimalik välja arvutada.

Kvalitatiivsete uuringute valim on enamasti väike ning ei võimalda tulemuste üldistamist sihtrühmale. Juhusliku valimi saamiseks peab uurija teadma uuritava sihtrühma (üldkogumi) karakteristikuid – see on kvalitatiivses uuringus harva võimalik. Juhuslik valik üldkogumist annab esindusliku valimi vaid siis, kui uuringu seisukohast oluliste karakteristikute jagunemine üldkogumis järgib normaaljaotust.
Kvalitatiivsete uuringute läbiviijad mõistavad, et mõned inimesed pakuvad infoallikatena rohkemat teavet kui teised ning just neid tuleks uuringu osaliste hulka arvata. Valimi moodustamise strateegia valikul on oluline meeles pidada, et kvalitatiivsetes uuringutes vaadeldakse inimesi mitte kunstlikult tekitatud situatsioonis, vaid nende loomulikus keskkonnas. Seega peab valimi moodustamisel arvestama, mitte ainult osalejate individuaalseid karakteristikuid, vaid ka ajalisi, ruumilisi ja situatsioonilisi tingimusi – kogu uuringu konteksti.


Kvalitatiivseteks võib olla näiteks avatud küsimustega küsimustik, intervjuu, vaatlus vms.
Kvantitatiivseteks võib olla see-eest näiteks ette antud vastustega küsimustik ning selle põhjal üldistuste tegemine.

https://tudengiveeb.ee/et/esileht/tulemuslik-korgharidus/20-oppimine/loputoeoe-ja-lopetamine/65-kvalitatiivse-uurimistoeoe-pohimotted



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun