Lapsehoidja kutseeksami küsimuste vastused kordamiseks (11)

5 - VÄGA HEA (11)
50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti. Loe siit kuidas punkte saada
~ 9 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Kuupäev, millal dokument üles laeti
372 laadimist Kokku alla laetud
11 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Õppematerjali autor

Lõik materjalist

LAPSE EALE VASTAV TOITUMINE 1. Imiku põhitoit kuni aastaseks saamiseni on rinnapiim . 2. Laps on valmis lisatoitu sööma, siis kui laps hoiab hästi pead, tahab lusikast toitu võtta, istub toe najal ning tahab koos teistega laua ääres süüa. 3. Ühe nädala jooksul võib pakkuda vaid üht lisatoitu korraga. 4. Iga uue lisatoidu pakkumist tuleb alati alustada väikesest, ühe teelusikatäie suurusest kogusest, edaspidi suurendada järk-järgult. 5. Imiku toit ei tohi olla väherasvane või rasvavaba, kuna rasvad on vajalikud närvisüsteemi, aju, silmade, veresoonte arenguks ning kaitsevad last nakkuste eest. 6. Imiku toidu maitsestamiseks võib lisada erinevad maitsetaimed , näiteks till , petersell , seller. 7. Gluteenivabad toit tähendab seda, et toidus ei ole nisu, rukkist, otra ja kaera. Ning lapsed peaksid saama gluteeni ehk nisu, otra ja rukist sisaldavaid roogi pärast kuuekuuseks saamist. 8. Väikelaste käeulatusse ei tohiks jätta pähkleid, rosinaid, viinamarju, lutsukomme, närimikumme, sets ta võib neid endale hingamisteedesse tõmmata. 9. Soovitatav on toitu enne lapsele andmist ise maitsta, et kontrollida toidu tempseratuuri, maitset, värskust. 10. Igas vanuses lapsele sobivaim jook on vesi janu kustutamiseks. 11. Püree valmistamiseks tuleb köögivili pesta , puhastada, jälle pesta, tükeldada ning panna vähese veega keema . Keedetakse poolkrõpsuvaks vitamiinide kao vältimiseks. 12. Rasvaine (või, margariin ) lisatakse püreele vahetult enne lapsele andmist. 13. Liha on hea loomse valgu allikas, mis sisaldab väga vajalikke amonihappeid, mida organism ise ei tooda. 14. Taine liha ja maks on kõige paremini omastavateks rauallikateks. 15. Leib on lapsele parim süsivesikute, valkude, vitamiinide, mineraalide ja kiudainete allikas. 16. Kohupiima ja kodujuustu võib hakata pakkuma alles aastavanusele lapsele, sest need tooted sisaldavad imikule liiga suures koguses kõrge bioväärtusega valke. 17. Toiduportsjon peab vastama väikelapse isule ja kaalule. 18. Kuni viienda eluaastani peaks laps jooma 3,5% rasvasisaldusega täispiima, edaspidi piisab 2,5% rasvasisaldusega piimast. 19. Lapsele pole soovitatav ültse maiustusi pakkuda, kuna need rikuvad söögiisu ja tekitavad hambakaariest. 20. Toidupüramiid on tervisliku tasakaalustatud toitumise aluseks alates lapseeast, mil kujunevad välja toitumisharjumused . Süües iga päev püramiidi igast osast valmistatud toiduainetest toitu, saab laps vajaliku koguse toitaineid ja energiat kasvuks ja aktiivsuseks.

Lisainfo

Materjal sisaldab eksami jaoks kordamisküsimuste vastuseid lapsehoidja erialal.
lapse eale vastav toitumine , imik , väikselaps , toidupüramiid , põhitoidud , lisatoidud , eripsühholoogia , pedagoogika alused

Kommentaarid (11)


Kristi11: Midagi on ka vajaliku siin kuid materjali küsimused on aja jooksul nii palju muutunud et endale vajaliku ei leidnud.
12:53 20-10-2014

minake88: Ei leidnud endale sobivaid küsimusi ja vastuseid kahjuks. Materjal liiga vana juba ilmselt.
12:00 25-11-2015

marka147: Kasulik materjal, tänu sellele säästan palju aega ja vaeva. Tänud!
21:29 27-02-2013


Sarnased materjalid

34
pdf
17
docx
45
doc
6
docx
13
odt
28
docx
26
doc
5
docx


T e a t a   v e a s t