Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like


Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mille eest on lapsed saadetud ?
 • Mida soovitate alkoholi liigtarbimise tõkestamiseks tänapäeval ?
 • Kuidas vältida raskeid liiklusõnnetusi ?
 • Mida soovitate tänapäeva Eesti politseile võitluse tõhustamiseks autovarastega ?
 
Säutsu twitteris
Kuritegevus EVs ARVESTUS
Kuritegevus EVs arvestuse küsimused
 • Kuriegevuse parameetrid – seisund, dünaamika, struktuur.
  Kuritegevuse parameetrite all mõistetakse neid arvulisi näitajaid, mis iseloomustavad kuritegevust kvantitatiivselt ja kvalitatiivselt . Nende abil määratakse kindlaks selle seisund, struktuur ja dünaamika.
  Kuritegevust iseloomustavad parameetrid on:
  Seisund- kuriegevuse arv mingil teatud ajahetkel (kuritegevuse sagedus), kas siis näiteks aastas, poolaastas või kvartalis, ja objektil, kas näiteks linnas või maal. Kuritegude toimepanemise sageduse määrab toimepandud kuritegude üldarv. Tavaliselt kasutatakse seisundi kindlaksmääramisel kuritegevuse koefitsente, mis näitavad mitu kuritegu pandi toime 1000 või näiteks 100000 elaniku kohta. Infot saab politseiameti veebilehelt.
  Dünaamika- on kuritegevus läbi aastate, kuritegevuse seisundi ja struktuuri muutumine teataval territootiumil erinevaD, kuid omavahel võrreldavatel perioodidel (kuritegevuse võrdlus teiste aja perioodidega). See näitab kuritegevuse tõusu või langust, ka püsivust teatud aja jooksul. Dünaamikat uurides võib teha järeldusi selle kohta, kas kuritegevus tulevikus kasvab või väheneb.
  Struktuur- iseloomustab kuritegevust kvalitatiivselt, on see, millest kuritevesused koosnevad, nende liigid: omakasulised, vägivaldsed ja ettevaatamatuse tõttu toime pandud kuriteod. Näiteks, kas kuritegu on omakasuline või vägivaldne, kas selle paneb toime alaealine või täiskasvanu, kas kuritegu on varavastane või isikuvastane, kas tegu on ettevaatamatusega või tahtlikusega. (Põhimassi moodustavad tapmised ja vargused .) Kuritegevuse struktuuri iseloomustavaks oluliseks näitajaks on toimepandud kuritegude jagunemine ka raskusastmete järgi ehk olenevalt nende ohtlikkusest ühiskonnale. Struktuur oleneb ka sellest, missuguses kriminaalkoodeksi paragrahvis on toimepandud kuritegude eest vastutus ette nähtud. Oluline on ka retsidiivide ehk isikute, kes on ka varem kuritegusid toime pannud ja selle eest karistada saanud, osakaal – nende suur osakaal näitab puudujääke kuritegevuse vastases võitluses
  Kuritegevuse seisund ja dünaamika – kvantitatiivsed
  struktuur- kvalitatiivne – näitab, millest kuritegu koosneb
 • Kurjategijaks ei sünnita vaid kujunetakse.
  Kurjategijaks ei sünnita, vaid kujunetakse aste-astmelt välistegurite/keskkonna mõjul. Väliskeskkonna mõju inimese käitumisele ei ole mehaaniline . See kes tahab, võib väljast tulevale negatiivsele mõjule vastu seista. Õigus peab olema lapsesse istutatud kui tunne mitte kui teadmine. Aja jooksult toimub väärastumine. Kuritegevus kasvab sisse! Halb toimib pikkamööda . Alguses valetatakse üks kord ning valetamise hetkel tuntakse ennast natuke ebameeldivalt ja näiteks punastatakse. Hilejm kui on juba kordualt valetatud, siis ei tehta teist nägugi, kuna siis ollakse sellega juba harjunud ja see tundub loomulik. Sama on ka vargustega: alustatkse näieks pisisvargustega ja lõpusks jõutakse suurte asjade vargusteni.
  Oluline on ka kodune kasvatus – kõige olulisem on see, et vanemad lähevad hommikul tööle ja laps korralikult kooli. Last ei tohi jätta tähelepanuta , sest muidu võib ta sattuda kuritegelikule teele. Soodustavad tegurid on vägivald, alkoholism ja majandusprobleemid perekonnas.
  Suureks soodustavaks teguriks on ka kambavaim . Noortel, kellel ei ole kujunenud enda arvamust, lasevad end kamba poolt rohkem mõjutada. Lüüakse kaasa tegevustes, mis tegelikult ei ole kooskõlas noore tõekspidamistega, kuid siiski lastakse ennast kamba poolt mõjutada.
  Kurjategijaks kujunetakse ka negatiivse miljöö tulemusena. Kurjategijad tulevad enamasti vaesest perest. Vanemad on enamasti lahutatud. Pooltel on ka vanemad õed ja vennad kohtu pool karistatud. Vanemate kohtu poole karistamine mõjub perekonnale eetiliselt, lastel on siis juba sünnist halb märk küljes.
 • Kuritegevuse põhjused.
  Kuritegevus ei ole paratamatus , sellel on paljuski sotsiaalsed ja majanduslikud põhjused.. Kuritegevuse põhjused on väliskeskkonnast tulevad mõjud (töötus, vaesus , narkomaania, prostitutsioon ja alkoholism), kurjategija isiksus ja selle omadused, kujutlus eeldatavast tagajärjest (selle saavutamise seab kurjategija endale eesmärgiks). Kuritegevuse põhjused tulenevadki nende kolme koostoime tulemustena.
  Näiteks kui elavad lähestikku vaesed ja rikkad lapsed, siis võib see olla ohtlik, kuna vaesed lapsed hakkavad soovima endale ka neid asju mis on rikastel lastel ja siis võib juhtuda nii, et nad hakkavad varastama! Samas kui lähestikku elavad kõik vaesed, siis pole hullu , kuna kõik on siis ju samas olukorras ja keegi pole kellestki parem.
  Õigus peab olema lastesse olema istutaud kui tunne, mite kui teadmine! Siis kui laps on väike peab teda õigesti kasvatama. Lasteaedades on nii palju lapsi rühmas, et iga lapsega eraldi ei suudeta tegeleda, kuna lihtsalt aega ei leidu. Sama on ka koolis: õpetajad ei jõua kõiki lapsi jälgida. Liiga palju lapsi, et tähelepanu ei jagu kõigi jaoks.
 • Isikuvastased kuriteod ja varavastased kuriteod eile ja täna.
  Kuritegu iseloomustava parameetri struktuuri alusel võib jagada kuritegevuse:
 • Varavastasteks (omakasu) kuritegudeks
 • isikuvastasteks kuritegudeks
   • tahtlikud tapmised ja mõrvad
   • vägistamised. Vägistamiste puhul raskendavate asjaolude korral 6-12 aastat, muidu 1-5 aastat.
  Eesti vabariigi algaastatel ( 1920ndatel ) oli kuritegevus kõrge – eriti varavastased kuriteod. See oli eelõige tingitud majanduslikust ebastabiilsusest. Eriti kõrget tõusu võib märgata majanduslike kriisiaastatel (1932 – 1934). Kuritegevus hakkas vähenema majandusliku stabiilsuse saavutamisel.
  Käesolevale ajale on iseloomulik kuritegevuse kasv, mis on seotud ühiskonna varakapitalismile ja turumajandusele üleminekuga ja osa elanikkonnast elu rataste alla jäämisega. Ühiskonnas on palju negativismi, alkoholipoliitika on üliliberaalne, õiguse prestiiž on madal – kuritegude avastamine on madal ning karistused on liberaalsed.
  Hobused
  1920a. - 1070
  Autod
  1993a. - 1205
  1921a. - 310
  1994a. - 1090
  1922a. - 161
  2005a. - 1625
  1930a. - 21
 • Dr. Hans Madissoni 1923. a. uurimuse – Harku kurikalduvuste poeglaste kasvatusmaja kasvandike kuritegevusele sattumise põhjused – järeldused.
  Uurimus puudutab 1923 aasta Harku kurikalduvustega poeglaste kolooniat. Sinna kuulusid kodutud , taskuvargad jne. Kolooniasse pandi maiustuste, koduste, tubaka, loomade ja mehaanikariistade varguste tõttu. Nendest poistest 1/3 kuulus ühiskonna kõige madalamasse kihti. 150-st juhust vaid 27-l elasid lapse vanemad koos,
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #1 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #2 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #3 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #4 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #5 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #6 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #7 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #8 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #9 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #10 Kuritegevus Eesti Vabariigis ARVESTUS #11
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 11 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-02-12 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 5 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor mehis321 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  küsimused, mille järgi saab sooritada Kuritegevus Eesti Vabariigis arvestust
  alkohol , kuritegevus , kurjategija , kuritegu , vargused , karistus , enesetappude arv , vaesus

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  8
  doc
  Kuritegevus Eesti Vabariigis 1918-1939
  15
  doc
  Kuritegevus Eestis
  11
  doc
  Kuritegevus Eestis
  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  80
  doc
  Õiguse sotsioloogia
  33
  doc
  Kriminaalpoliitika kordamine
  83
  doc
  Õiguse sotsioloogia
  130
  pdf
  Altkäemaks karistusõiguses

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima

  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun