Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge

Kuidas vaidlustada tööettevõtuleping, kui see tundub olevat sisult tööleping?

K&V >> Õigus | Akadeemiline | 25 punkti | 1237 vaatamist |

Töötasin kokkulepitud perioodi jooksul asendajana valvuri ametikohal (turvakaamerate jälgimine jne). Minu mõistes oli töö sisu arvestades tegemist tähtajalise töölepinguga. Olin jätnud tähelepanuta lepingu sõlmimisel lepingu pealkirja - "tööettevõtu leping". Lepingu lõppemisel muidugi selgus, et ma ei saa hüvitist kasutamata puhkusepäevade eest. Kas tagantjärele saab sellise lepingu vaidlustada, kuna tööettevõtu leping sõlmitakse vist ikka konkreetse ühekordse töö tegemiseks, kus on tegemist mingite mahuühikutega, valvuri töö kolme ja poole kuu jooksul oli nagu midagi muud. Kui pika aja jooksul peale lepingu lõppemist on võimalik veel probleemi vaidlustada?
Tänan

Vastuse lisamiseks pead sisse logima










Tead vastust? Vasta küsimusele
Vastuseid: 5 | Hääli: 0
Tere,
Teie küsimuses kirjeldatud asjaolud viitavad sellele, et töö sisu järgi oli Teil tegelikult tähtajaline tööleping. Teoreetiliselt oleks võimalik Teie "tööettevõtu leping" Individuaalse töövaidluse lahendamise seaduse alusel nelja kuu jooksul vaidlustada, taotledes selle tunnistamist töölepinguks. Siis saaksite nõuda väljateenitud puhkuse hüvitamist rahas. Samas soovitaksin kaaluda selle vaidluse alustamise otstarbekust, sest kui Te just ise ennast ei esinda, siis on vaidlus seotud teatud kuludega. Kahtlen, kas 8-9 puhkusepäeva tasu valvuri töötasust katab vaidlusega seotud kulud ja Teie läbielamised.
Enne dokumentidele alla kirjutamist nende tähelepanelikku läbilugemist soovides:


http://www.vastused.ee/loe/oigus/toooigus/7160/kuidas-vaidlustada-tooettevotuleping-see.html
Minul oli kogemus, kus inimene andis tööandja kohtusse selle eest, et ta pidi töötama graafiku järgi (kuigi oli töövõtulepingu alusel) ning kohus nõudis tööandjalt, et leping muudetaks ära töölepinguks- kuna tegu ei olnud konkreetse töö tegemiseks st. tuled millal tahad ja teed kuidas tahad, peaasi, et töö oleks tehtud, vaid graafiku alusel kellast kellani töö.
Töölepingu ja tööettevõtulepingu vahe seisneb selles:
Töölepinguga tööle võttes kehtib haigekassa. Kui jääd ise haigeks v keegi pereliikmetest maksab haigekassa hüvitist. Kui aga oled võetud tööle tööettevõtulepinguga, siis haigekassa ei kehti, samas ei maksta ka haigusrahasid, puhkusetasusid.Samas töövõtulepinguga tööle võttes on töötajale määratud ka kindel tööaeg, milleks on 8 tundi.Tööettevõtulepingu puhul on töötamiseks kindel tähtaeg, milleks töö peab olema ära tehtud
2. Töölepingu puhul on kindel alluvussuhe, mis tööettevõtulepingu puhul puudub.
3. Tööettevõtuleping sõlmitakse mingi konkreetse töö ära tegemiseks kindlaks tähtajaks.









Töövõtuleping
Töö üleandmine ja tasu saamine

Töövõtulepinguga kohustub töövõtja tegema kokkulepitud töö, tellija aga maksma selle eest tasu. Töövõtulepingus kirjeldatakse tehtav töö, määratakse tasu ja töö tähtaeg. Töövõtja saab tööd teha vabalt valitud ajal, kuid tähtajaks.

Üle 3-kuuse tähtajaga või tähtajatu töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku lepingu alusel töö või teenustasusid saav isik on kaetud ravikindlustusega. Kindlustuskaitse lõpeb 2 kuud pärast seda, kui tööandja sotsiaalmaksu maksmise kohustus selle töötaja eest on lõppenud.

Töövõtulepinguga töötaval inimesel ei ole õigust töölepinguseaduses sätestatud puhkustele (näiteks põhipuhkus, õppepuhkus).

Töövõtuleping samas veel:

Katseaega ei kohaldata
Määratakse tähtaeg, mis ajaks töö peab olema tehtud
Töövõtja ei pea lepingust tulenevaid kohustusi täitma isiklikult
Töövõtjal ei ole õigus puhkusele ja puhkusetasudele.




Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun