Facebook Like
Hotjar Feedback

Kinnistu tutvustus (1)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
SISUKORD
1.KINNISVARA OLEMUS JA SISU 3
1.2.Kinnisvara liigitus 3
2.KINNISVARA ASUKOHA KIRJELDUS 6
2.1. Sotsiaal –ja majanduslikud näitajad Jõgevamaal 7
3.MAAKATASTRI ANDMED 9
4.EHITISREGISTRI ANDMED JA HOONE SEISUKORD 12
5. KINNISTUSRAAMATU ANDMED 13
6.KINNISVARA MAJANDUSLIKUD ALUSED 14
KOKKUVÕTE 17
VIIDATUD ALLIKAD 18

SISSEJUHATUS
Kinnisvara on väga tähtis vara. Kinnisvara objektide analüüse teostatake erinevatel põhjustel.
Käesoleva iseseisva töö eesmärgiks on anda lühiülevaade kinnivaraga seotud mõistetest, seaduslikest alustest ning analüüsida Kalda 8 kinnistut põhjuseks võib olla ostu-müügi huvi.
Käesoleva töö autor seadis eesmärgiks lähemalt uurida ja teada saada, kinnisvara olemusest ja sisust, kinnisvara liigitusest, maakatastri andmetest, ehitusregistri andmetest ning kitsendusi põhjustavatest objektidest jne.
Eesmärgi täitmiseks analüüsiti andmeid, mis on kättesaadavad erinevatelt veebilehtedelt ning 2011 aasta erinevad arved.
Töö koosneb kuuest osast, kus esimeses peatutaks kinnisvara olemusele ning sisule, teises osas kirjeldatakse kinnistu asukohta tähtsamatest objektidest, kolmandas osas peatatud maakatastriandmete uurimisel, nelja osa annab ülevaate ehitisregistri andmetest, viies peatükk annab ülevaate kinnistusraamatu andmetest ning kuuendas antakse ülevaade erinevatest kinnistuga seotud kuludest.
Autor loodab, et ainetöö koostamine antud teemal on huvitav ning annab aimu hetke olukorrast kinnisvara turul.

 • KINNISVARA OLEMUS JA SISU
  Teadaolevalt on vara inimese jaoks väga tähtis. Varasid võib jaotada mitmeti üheks võimaluseks on jagada vara kinnisvaraks ja vallasvaraks.
  Sõna “kinnisvara” omab üksnes kõnekeelelist tähendust. Kinnisvara mõiste võrdub mõistega kinnisasi ja kinnistu. Tinglikult võib öelda, et kinnisvara moodustavad maatükk , selle olulised osad ja maaga seonduvad asjaõigused. Kinnisvara on isikule kuuluvad kinnisasjad ning nendega seotud rahaliselt hinnatavad õigused ja kohutused [1].
  Kinnisasi on maatükk koos selle oluliste osadega, mis on kantud kinnistusraamatusse. Ehitised, mis asuvad kinnistusraamatusse kandmata maatükkidel, on käibes vallasasjadena. Maatüki olulised osad on sellega püsivalt ühendatud asjad nagu ehitised, kasvav mets, muud taimed, koristamata vili, samuti maatükiga seotud ja kinnisasja igakordsele omanikule kuuluvad asjaõigused. Kinnisasjaks võivad eranditena olla ka korteriomand ja hoonestusõigus  [2].
 • Kinnisvara liigitus
  • Elamumaa – alaliseks või perioodiliseks elamiseks ettenähtud ehitiste maa ja garaažide maa. Elamu, sh korterelamu, suvila , aiamaja alune ja selle juurde kuuluva majapidamis - ja abiehitise alune ja neid ehitisi teenindav maa.“
  • Ärimaa – ärilisel eesmärgil kasutatav maa. Äri-, büroo- või teenindusotstarbeliste ehitiste alune ja neid ehitisi teenindav maa, jaekaubandusehitiste maa, hulgikaubandusehitiste maa, toitlustusehitiste maa, teenindusehitiste maa, majutusehitiste maa, reisijate teenindamisega seotud transpordiehitiste, sh lennu-, raudtee -, bussijaama, sadamahoonete maa, büroo- ja administratiivehitiste maa;, ärieesmärgil kasutatavate parkimisehitiste, sh parklate maa, sideehitiste maa, sh telekommunikatsioonirajatiste maa, ärieesmärgil kasutatavate meelelahutus -, haridus -, teadus-, tervishoiu-, puhke - või spordiehitiste maa, muu äriotstarbel kasutatav maa“.
  • Tootmismaa – tootmiseesmärgil kasutatav maa. Tootmis- ja tööstusehitiste alune ja neid ehitisi teenindav maa: põllu-, metsa-, jahi- ja kalamajandusehitiste maa, sadamaehitiste maa, v.a reisijate teenindamisega seotud ehitised, toodangu ladustamiseks ja transportimiseks vajalike ehitiste maa, tehnorajatiste maa, mis moodustab iseseisva katastriüksuse, sh kütte-, vee-, gaasi- või elektrivarustusega seotud ehitiste maa, jäätmekäitlusehitiste alune maa, v.a jäätmehoidla maa, muu tootmisotstarbel kasutatav maa“.
  • Veekogude maa – loodusliku või tehisveekogu või selle osa alune maa“.
  • Transpordimaa  – liiklemiseks ja transpordiks kasutatav maa koos ohutuse tagamiseks ja selle maa korrashoiuks vajalike ehitiste aluse ning neid ehitisi teenindava maaga, sh: teemaa , äriotstarbeta, avalikult kasutatavate parkimisehitiste, sh, parklate maa, raudteemaa, lennuliiklusmaa, navigatsiooniseadmete maa, köistee, trammitee ja nendega ehitus- või toimimisviisi poolest sarnane tee või muu raudteest erineva ehitusega rööbastee alune maa“.
  • Jäätmehoidla maa – tootmis- ja olmejäätmete ladestamisehitiste (prügila) ning reovee puhastusrajatiste alune ja neid teenindav maa“.
  • Riigikaitsemaa - riigikaitse , piirivalve ja päästeteenistuse otstarbel kasutatav maa, sh: piiriületus- ja tollipunkti-, riigikaitse-, kinnipidamiskoha-, päästeteenistuse- ning korrakaitse -ehitiste maa, sisekaitse - või kaitseväerajatiste maa, polügooni ja harjutusväljaku maa“.
  • Kaitsealune maa - riigi kaitse all olev ja riigi kaitse all olevate objektide juurde kuuluv maa, millel majandustegevus on õigusaktidega keelatud“.
  • Maatulundusmaa
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Kinnistu tutvustus #1 Kinnistu tutvustus #2 Kinnistu tutvustus #3 Kinnistu tutvustus #4 Kinnistu tutvustus #5 Kinnistu tutvustus #6 Kinnistu tutvustus #7 Kinnistu tutvustus #8 Kinnistu tutvustus #9 Kinnistu tutvustus #10 Kinnistu tutvustus #11 Kinnistu tutvustus #12 Kinnistu tutvustus #13 Kinnistu tutvustus #14 Kinnistu tutvustus #15 Kinnistu tutvustus #16 Kinnistu tutvustus #17 Kinnistu tutvustus #18
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 18 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2012-04-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 27 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Gaili Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Ainetöö, mis koostati õppeaine „Kinnisvara üldkursuse” raames, keskendus vabalt valitud kinnistu analüüsile.
  Autori poolt püstitatud eesmärgi täitmiseks analüüsiti erinevaid veebikeskkondi ning 2011 aasta erinevaid arveid (elekter, vesi).
  Olulisemad analüüsi tulemused ja järeldused on järgmised
  Seoses majandusliku olukorra ebastabiilsemaks muutumise ja halvenenud finantseerimisvõimalus on vähenenud kinnisvaratehingute likviidsus ning tehingute arv. Iseloomustavaks teguriks on nõudluse vähenemine ja pakkumiste suurenemine, ehk nn. ostjate turg.
  Antud elamurunt on obtimaalse suurusega ning elamud on komplekselt koos, millest võib järeldada maja soetamisel kõrget turuväärtuse.
  Kui piirkonnas on inimesi palju ning keskmise brutotulu tase on kõrge, siis näitab see väga head töö tasustatavust ning seda, et töötajad saavad väärikat töötasu. See innustab töötama ja kõrged palgad suurendavad tarbimist.
  Antud kinnistu kulud on suhteliselt väikesed arvestades elamu ning krundi suurust, see võib olla põhjustatud kokkuhoiust, kaevuvee kasutamisest jne.
  Ainetöös püstitatud eesmärk andis koostajale võimaluse keskenduda teemale, mille kohta saadi olulist infot.

  kitsendused , asjaõigusseadus , kinnistu , riigikaitsemaa , kaitsealune maa , maatulundusmaa , mäetööstusmaa , turbatööstusmaa , sotsiaalmaa , elamumaa , Ärimaa , tootmismaa , transpordimaa  

  Meedia

  Kommentaarid (1)

  Maivee profiilipilt
  Maivee: Suhteliselt põhjalik!
  09:58 28-02-2013


  Sarnased materjalid

  16
  docx
  Kinnistusraamat
  34
  doc
  Kinnisvaraturunduse kordamisküsimused - õiguse osa
  528
  doc
  Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused
  11
  doc
  Kinnisvara hindamine
  14
  doc
  Kinnisvaraturundus konspekt eksamiks
  31
  docx
  KINNISVARA ÕIGUSLIKUD JA TEHNILISED NING MAJANDUSLIKUD ALUSED
  214
  doc
  KINNISVARA HALDAMINE
  18
  doc
  Kinnisvaraturundus kordamisküsimused  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun