Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile (1)

5 Hindamata

Esitatud küsimused

  • Mis kuupäev täna on ?
  • Miks sa punkti panid (mis Punkt Abi: kas klass teab ?
  • Mis on siis lause kõige tähtsam osa ?
  • Mille järgi aru saad ?
  • Mitu tegusõna on ?
  • Mille järgi aru saad ?
  • Mis lausetüübiga Liitlausega ?
  • Miks? mitu tegusõna on ?
  • Mida sa teed siis, kui need on leitud ?
  • Kui on lihtlause, mis lühendi kirjutad ?
  • Mis sina arvad, O ?
  • Miks oli lihtlause ?
  • Mis oli seal tegusõna ?
  • Mida sa pead harjutuses tegema ?
  • Kuidas oleks õige lause ?
  • Miks sa kogu aeg valetad mulle, et koristad toa ära ?
  • Miks Kaarel õues ?
  • Mis on klorofüll ?
 
Säutsu twitteris

KEELEÕPETUSE TUND
Konspekti koostaja nimi, aeg: Nimi, kuupäev
Tunni toimumise aeg: kl 9.10
Tunni toimumise koht ja sihtrühm (klass): Eesti kool, 4. klass
Juhendaja nimi: Tere Hommikusy
Tunni teema: lause
Tunni eesmärk (eesmärgid):

1) Õpilane tunneb ära tegusõnad ning selle järgi lausetüübi (liht-, liitlause)

Tunnis kasutatavad vahendid: töölehed , slaidid


Aeg, etapid, võtted Õpetaja kõne ja tegevus Lapse kõne ja tegevus Abi, märkused


kl 9.25 Tere!
ORGANIS. Mis kuupäev täna on? Kes on
* häälestus korrapidaja?


* kordamine + Sul oli kodus tv-st mõned ülesanded
kodutöö kontroll teha. Kontrollime lk 32 harjutust 24.
Loe esimene lause, K ja ütle, mis märgi
lõppu panid. Miks sa punkti panid (mis Punkt Abi: kas klass teab?
lausega on tegu?) jne Sest on jutustav lause.

Kl 9.15

UUS OSA Kui neid lauseid lugesid, siis igas lauses
* tegusõna selgitus oli tegusõna .
(slaid) Igas lauses peab olema
tegusõna. See väljendab tegevust ja
muudab lause terviklikuks.


Loe seinalt vaikselt näitelause. Loevad
Kas need on laused ? Mille järgi ära Jaa, tegusõnad on
tunned ? Mis on esimeses lauses Vaatas , sadas
tegusõna, aga teises?


*tegijat väljendava (Slaid) Enamasti on lauses ka tegijat
sõna selgitus väljendav sõna. Aga alati ei pruugi olla.
Isegi kui tegijat väljendav sõna puudub,
on lause ikkagi lause.


Loe näide vaikselt uuesti. Kas esimeses
lauses on tegija olemas? Kes? Jaa, ema
Aga teises?aga kas siis teist lauset saab Ei
nimetata lauseks?miks? Jaa, sest tegusõna on
olemas
Jah. Lause on siis, kui on
tegusõna.Tegija pole nii oluline.
Mis on siis lause kõige tähtsam osa? Tegusõna
Sest tegusõna väljendab mida?Seega Tegevust
igas lauses on tegevus.


Vaata nüüd seinale.
*liht, liitlause Loe vaikselt.
selgitus Kas see on lause? mille järgi aru saad? Jaa, tegusõna on, 1, ei
mitu tegusõna on? Rohkem pole?* ole


Seega, kui lauses on ainult 1 tegusõna,
nimetatakse seda lihtlauseks (tahvlile)
Loe: lihtlause .


Võtame järgmise. Loe vaikselt. Kas see Jaa, tegusüna, mitu, 2,
on lause? mille järgi aru saad? mitu ei.
tegusõna on? Rohkem pole?
Seega, kui lauses on mitu tegusõna, siis
nimetatakse seda liitlauseks. (tahvlile)


Järgmine: kas on lause? miks? (jah Ei, ei ole tegusüna
lause ei ole terviklik!)
Järgmine, loe vaikselt. Mis lausetüübiga Liitlausega?
on tegu?Miks? mitu tegusõna on? Tegusõnasid on 3
Jne.


*Reegi vihikusse Paneme reeglid vihikusse ka kirja. Võta
kirjutamine vihik. Pealkirjaks „lihtlause ja 1 tegusõna
liitlause“ Ütlevad
Lihtlause on lause, milles on...mitu
tegusõna? Oskad tuua näite? (näide Abi: kui ei ütle ise
thavlile kirja) Mitu tegusõna näidet, võtame minu
kirjuta reegel ja näide vihikusse. näite.
Liitlause on lause, milles on...mitu
tegusõna? Oskad tuua näite?


Väga hea.
Kl...
HARJUTAMINE Vaatame, kas oskame nüüd määrata,
*liht-liitlause mis on lihtlause, mis liitlause. Jaga
määramine töölehed, R.


Kõigepealt loe tööjuhist, O. Mida sa Leiad tegusõnad
kõigepealt teed?
Mida sa teed siis, kui need on leitud? Tõmbad kaks joont
Mida edasi teed? alla.
Märgid lause lõppu,
kas on lihtl või liitl.
Kui on lihtlause, mis lühendi kirjutad? LIHTL
Aga liitlause puhul? LIITL


Tubli ! Loe vaikselt esimene lause.
Otsusta, kumb lausetüüp see on? Lihtlause.
Tõsta käsi, kui tead! R?
Mis sina arvad, O?
Miks oli lihtlause? Üks tegusõna oli
Mis oli seal tegusõna? Oli


Loe vaikselt teine lause. jne
*tervikliku lause Nüüd teeme h nr 3. Loe tööjuhist, R. Mis
määramine on terviklik lause? Kui lauses on tegusõna ABI: tunni alguses
Mida sa pead harjutuses tegema? Otsustama, kas õppisime, et lause on
Kui lause on terviklik, tõmbad sulguses on/eiole terviklik siis, kui on...
EI maha. Kui lause ei ole terviklik, tegusõna. Terviklik
tõmbad JAA maha. tähendab, et
vajalikud lauseosad
Hakkame peale. on olemas. Tegusõna
Loe esimene lause, T. Inimene jalgade ja on kõige vajalikum
Kas lause on terviklik? Miks? peaga. Ei. Pole osa.
tegusõna
Kuidas oleks õige lause? Inimesel on jalad ja
pea.
Loe järgmine, L. jne
Kl 9.5 Kordame üle: kui lauses on mitu
LÕPETUS tegusõna, on see mis lause? Kui lauses Liitlause
on ainult 1 tegusõna, on see? Lihtlause


Kodus jääb sul tööleht h 2 teha.
Olid tubli, mine vahetundi! lähevad





TÖÖLEHT:


1. Tõmba tegusõnale kaks joont alla ja märgi lause lõppu, kas
tegemist on lihtlausega (LIHTL) või liitlausega (LIITL).
Vajuv vesi oli salapärane paik ühes teatud kohas keset ulgumerd.
(_________)
See oli niisugune koht, kus laevad kadusid täiesti jäljetult. (_________)
Mart ja Kadri nägid , kuidas keegi varastas poe eest jalgratta.
(_________)
Orav ronib kuusel ning korjab käbisid, sest kogub toitu, et talv üle
elada. (_________) Võib - olla saab minust mitme aasta pärast tubli ja andekas
kurjategijate tagaajaja. (______)
Et küpsetada üks maitsev kook , tuleb seda teha väga hea retsepti
järgi. (________)
Miks sa kogu aeg valetad mulle, et koristad toa ära? (________)
„Muret pole mulle kaela vaja!“ ütles Taaniel rahuliku hääletooniga.
(_______)
Paistab, et ma tean, mis on headus .(_______)
2. Tõmba tegevust väljendavale sõnale kaks joont alla. Kirjuta
lause lõppu, kas tegemist on lihtlausega (LIHTL) või
liitlausega (LIITL).
Jaanus läheb oma sõpradega suusatama. (______) Nad liuglevad
kiiresti mööda mäe külge alla, kuid siis lendavad lumehange. (_____)
Kohe proovivad poisid uuesti. (_____) Ka väike Pille igatseb suusatada
poistega, kuid tema suusad on katki. (____)Pille võtab hoopis kelgu .
(_____)Kelk libiseb kiiresti mäest alla. (_____) Vahepeal tahavad poisid
samuti kelgutada, siis annavad nad suusad Pillele. (_____)Lapsed
lustivad terve päeva. (_____) Õhtul jõuavad koju heatujulised
lumememmed. (_____)




3. Otsusta, kas tegemist on terviklike lausetega. Tõmba
sulgudes vale vastus maha.


Inimesel jalad ja pea. (JAH/EI)
Päike tõusis ühe kõrgemale. Kell juba vähemalt kümme.
(JAH/EI) (JAH/EI)
Näost järjest rohkem särama. Peeter puukuurist välja. (JAH/EI)
(JAH/EI)
Reinuvader käis näppamas.
Miks Kaarel õues? (JAH/EI) (JAH/EI)
Poiss piilus jälle mängutuppa. Pille pillas prillid puruks. (JAH/EI)
(JAH/EI)
Jutustava lause lõpus punkt.
Ema tunneb uhkust minu üle. (JAH/EI)
(JAH/EI)
Mis on klorofüll ? (JAH/EI)

-7600% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile #1 Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile #2 Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile #3 Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile #4 Keeleõpetuse tunnikonspekt 4-klassile #5
10 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 10 punkti.
~ 5 lehte Lehekülgede arv dokumendis
2015-03-07 Kuupäev, millal dokument üles laeti
26 laadimist Kokku alla laetud
1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
estoonian Õppematerjali autor

Lisainfo

Mõisted

Sisukord

  • Konspekti koostaja nimi, aeg
  • Tunni toimumise aeg
  • Tunni toimumise koht ja sihtrühm (klass)
  • Juhendaja nimi
  • Tunni teema
  • Tunni eesmärk (eesmärgid)
  • Tunnis kasutatavad vahendid
  • Aeg, etapid, võtted
  • Lapse kõne ja tegevus
  • Abi, märkused
  • ORGANIS
  • *häälestus
  • * kordamine
  • Punkt
  • Sest on jutustav lause
  • Kl 9.15
  • UUS OSA
  • *tegijat väljendava
  • *liht, liitlause
  • Loevad
  • Jaa, tegusõnad on
  • Vaatas, sadas
  • Jaa, ema
  • Jaa, sest tegusõna on
  • Tegusõna
  • Tegevust
  • *Reegi vihikusse
  • Loe: lihtlause
  • Võtame järgmise. Loe vaikselt
  • Jaa, tegusüna, mitu, 2
  • Ei, ei ole tegusüna
  • Liitlausega?
  • Tegusõnasid on 3
  • tegusõna
  • Ütlevad
  • Mitu tegusõna
  • Kl
  • HARJUTAMINE
  • Leiad tegusõnad
  • Tõmbad
  • Märgid lause lõppu
  • LIHTL
  • LIITL
  • Lihtlause
  • Üks tegusõna oli
  • *tervikliku lause
  • Kui lauses on tegusõna
  • Otsustama, kas
  • Inimene jalgade ja
  • Inimesel on jalad ja
  • LÕPETUS
  • Liitlause
  • Lihtlause

Teemad

  • Konspekti koostaja nimi, aeg
  • Tunni toimumise aeg
  • Tunni toimumise koht ja sihtrühm (klass)
  • Juhendaja nimi
  • Tunni teema
  • Tunni eesmärk (eesmärgid)
  • Õpetaja kõne ja tegevus
  • kl 9.25
  • Tere!
  • Mis kuupäev täna on? Kes on
  • korrapidaja?
  • Sul oli kodus tv-st mõned ülesanded
  • teha. Kontrollime lk 32 harjutust 24
  • Loe esimene lause, K ja ütle, mis märgi
  • lõppu panid. Miks sa punkti panid (mis
  • lausega on tegu?) jne
  • Kui neid lauseid lugesid, siis igas lauses
  • oli tegusõna
  • Igas lauses peab olema
  • tegusõna. See väljendab tegevust ja
  • muudab lause terviklikuks
  • Loe seinalt vaikselt näitelause
  • Kas need on laused? Mille järgi ära
  • tunned? Mis on esimeses lauses
  • tegusõna, aga teises?
  • Enamasti on lauses ka tegijat
  • väljendav sõna. Aga alati ei pruugi olla
  • Isegi kui tegijat väljendav sõna puudub
  • on lause ikkagi lause
  • Loe näide vaikselt uuesti. Kas esimeses
  • lauses on tegija olemas? Kes?
  • Aga teises?aga kas siis teist lauset saab
  • nimetata lauseks?miks?
  • Jah. Lause on siis, kui on
  • tegusõna.Tegija pole nii oluline
  • Mis on siis lause kõige tähtsam osa?
  • Sest tegusõna väljendab mida?Seega
  • igas lauses on tegevus
  • Vaata nüüd seinale
  • Loe vaikselt
  • Kas see on lause? mille järgi aru saad?
  • mitu tegusõna on? Rohkem pole?*
  • Seega, kui lauses on ainult 1 tegusõna
  • tahvlile
  • Kas see
  • on lause? mille järgi aru saad? mitu
  • tegusõna on? Rohkem pole?
  • Seega, kui lauses on mitu tegusõna, siis
  • Järgmine: kas on lause? miks? (jah
  • lause ei ole terviklik!)
  • Järgmine, loe vaikselt. Mis lausetüübiga
  • on tegu?Miks? mitu tegusõna on?
  • Paneme reeglid vihikusse ka kirja. Võta
  • vihik. Pealkirjaks „lihtlause ja
  • liitlause“
  • Lihtlause on lause, milles on...mitu
  • äide
  • thavlile kirja
  • kirjuta reegel ja näide vihikusse
  • Liitlause on lause, milles on...mitu
  • tegusõna? Oskad tuua näite?
  • Väga hea
  • Vaatame, kas oskame nüüd määrata
  • mis on lihtlause, mis liitlause. Jaga
  • töölehed, R
  • Kõigepealt loe tööjuhist, O. Mida sa
  • kõigepealt teed?
  • Mida sa teed siis, kui need on leitud?
  • Mida edasi teed?
  • Kui on lihtlause, mis lühendi kirjutad?
  • Aga liitlause puhul?
  • Tubli! Loe vaikselt esimene lause
  • Otsusta, kumb lausetüüp see on?
  • Tõsta käsi, kui tead! R?
  • Mis sina arvad, O?
  • Miks oli lihtlause?
  • Mis oli seal tegusõna?
  • Loe vaikselt teine lause. jne
  • kaks joont
  • Nüüd teeme h nr 3. Loe tööjuhist, R. Mis
  • on terviklik lause?
  • Mida sa pead harjutuses tegema?
  • Kui lause on terviklik, tõmbad sulguses
  • EI maha. Kui lause ei ole terviklik
  • tõmbad JAA maha
  • Hakkame peale
  • Loe esimene lause, T
  • Kas lause on terviklik? Miks?
  • Kuidas oleks õige lause?
  • Loe järgmine, L. jne
  • Kordame üle: kui lauses on mitu
  • tegusõna, on see mis lause? Kui lauses
  • on ainult 1 tegusõna, on see?
  • Kodus jääb sul tööleht h 2 teha
  • Olid tubli, mine vahetundi!
  • Tõmba tegusõnale kaks joont alla ja märgi lause lõppu, kas
  • tegemist on lihtlausega (LIHTL) või liitlausega (LIITL)
  • Tõmba tegevust väljendavale sõnale kaks joont alla. Kirjuta
  • lause lõppu, kas tegemist on lihtlausega (LIHTL) või
  • liitlausega (LIITL)
  • Otsusta, kas tegemist on terviklike lausetega. Tõmba
  • sulgudes vale vastus maha

Kommentaarid (1)


estoonian: näidiskonspekt tunnist, hea
17:21 07-03-2015


Sarnased materjalid

68
doc
69
doc
15
doc
132
pdf
404
pdf
112
doc
291
doc
62
docx





30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto