Külma sõja aegne tehnika areng (0)

5 Hindamata
Külma sõja aegne tehnika areng #1 Külma sõja aegne tehnika areng #2 Külma sõja aegne tehnika areng #3 Külma sõja aegne tehnika areng #4 Külma sõja aegne tehnika areng #5 Külma sõja aegne tehnika areng #6 Külma sõja aegne tehnika areng #7 Külma sõja aegne tehnika areng #8 Külma sõja aegne tehnika areng #9 Külma sõja aegne tehnika areng #10
50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
~ 10 lehte Lehekülgede arv dokumendis
2011-03-05 Kuupäev, millal dokument üles laeti
18 laadimist Kokku alla laetud
0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
momohatesthis Õppematerjali autor

Mõisted

Sisukord

  • paremini!
  • Vasakul pildil on USA süstik, paremal aga venelaste oma
  • Sarnased, kas pole?
  • totakaid asju Ameeriklased ütlesid!”

Teemad

  • Kui nemad suudavad, peame ka meie suutma, ainult et
  • Ma pean teile avalikustama ühe saladuse. Ma ei öelnud

Lisainfo

Sisaldab infot külma sõja puhkemise ning sõja jooksul toimunud tehnika arengu kohta. Eriline rõhk on lennunduse ja kosmosetehnoloogia arengul. Olemas info esimeste satelliitide, reaktiivlennukite ning ka tuumaarsenali kasvamise kohta.

Lõik materjalist:

U-2 ehitatigi spetsiaalselt NSVL järel luuramiseks ning see toimis edukalt kuni aastani 1960, kui Nõukogude liidu kohal tulistati üks seda tüüpi lennuk alla. USA alguses eitas selle lennuki olemasolu ja otstarvet, kuid oli sunnitud lõpuks tunnistama, et seda kasutati NSVL järel luuramiseks. Nimelt jäi üks piloot ellu ja temaga kaasas olnud ellujäämiskomplektist leiti muuhulgas suures koguses rublasi, väärismetalle, võltsdokumente ja muud sellist. Ka lennuk jäi suuremas osas terveks ning pardal asunud kaameratest välja võetud film ilmutati ära, plastids seal asunud luurefotod. Ameeriklased väitsid, et tegemist oli NASA-le kuulunud ilmavaatluslennukiga, millel ilmnes Türgi õhuruumis tehniline rike ning piloot kaotas teadvuse ning kuna autopiloot oli aktiivne, sõitis see lihtsalt sirgjoones edasi Nõukogude õhuruumi. Et olla veenvam, värviti ühele U-2’le peale NASA logo ja võltsiti seerianumbrid. Ameeriklased väitsid, et nad pole kunai rahuajal sihilikult NSVL õhuruumi rikkunud ja ei kavatse seda kunai ka teha.
Kuid ellujäänud piloot, tema ellujäämispaki sisu ja pardakaamerast saadud pildid olid piisavaks asitõendiks ning USA valitsus pidi üles tunnistama, et nad rikkusid tahtlikult Nõukogude õhuruumi. Tagajärjeks oli vahepeal veidi soojenema hakanud suhete jahenemine. Intsident oli president Eisenhoweri valitsusele äärmiselt alandav.
7. mail ütles Hrutšov järgnevat:

“Ma pean teile avalikustama ühe saladuse. Ma ei öelnud sihilikult, et piloot jäi ellu, ja no näete kui palju totakaid asju Ameeriklased ütlesid!”

külm sõda , lennundus , lennukid , kosmos , tuumasõda , tuumapomm , sõda , ameerika , nõukogude liit , usa , nsvl

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

7
docx
1
doc
2
doc
2
docx
22
docx
23
docx
1
doc
5
odt


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?


Pole kasutajat? Tee tasuta konto