Heisenberg (3)

3 KEHV
Punktid
 
Säutsu twitterisREFERAAT
HeisenbergKool
Klass
Nimi
Aasta

Sisukord

Sissejuhatus 3
Kvantmehhaanika algus 4
Algusaastad 5
Vanematest 5
Haridustee 5
Abielu 6
Preemiad 6
Infot mujalt 6
Pildid 9
9
Kokkuvõte 10


Sissejuhatus


Valisin Heisenbergi sellepärast, et ei tea tema kohta eriti midagi. See referaat andis mulle võimaluse oma silmaringi laiendada ja uurida Heisenbergi kohta põhjalikumalt.

Kvantmehhaanika algus


Moodne kvantmehhaanika sai alguse 1925, mil Werner Heisenberg, Max Born ja Pascual Jordan formuleerisid maatriksmehaanika. Mõni kuu hiljem leiutas Erwin Schrödinger hoopis teistmoodi - de Broglie mateerialainete teooriast lähtudes - asjale lähenedes lainemehaanika ja Schrödingeri võrrandi. Varsti õnnestus Schrödingeril tõestada, et tema lähenemine on maatriksmehaanikaga ekvivalentne.
Schrödingeri ja Heisenbergi lähenemine tõid kaasa uue lähenemise mõõdetavatele suurustele. Varem oli neid võetud funktsioonidena, mis seavad süsteemi teatud olekule vastavusse arvu või vektori, mis väljendab suuruse, näiteks koordinaadi (või kohavektori ) või impulsi väärtust. Heisenberg ja Schrödinger püüdsid vaadeldava suuruse mõistet niiviisi modifitseerida, et see oleks ühitatav interferentsiga kaksikpilus. Nimelt, kui mõõtmisega tehakse kindlaks, läbi kumma pilu osake lendab, siis ei saada mitte kaksikpilu interferentsimustrit, vaid kaks üksikpilumustrit. Seega mõjutab mõõtmine osakeste süsteemi olekut. Vaadeldavaid suurusi võetakse funktsioonidena ühelt olekult teisele. Nõnda ei saa süsteemi olekut enam määrata näiteks koordinaadi ja impulsi väärtuse kaudu, vaid olek tuleb vaadeldavatest suurustest ja nende väärtustest lahutada. Trajektoori mõiste asendus abstraktse oleku mõistega (olekut kirjeldab olekufunktsioon). Mõõtmisprotsessis viiakse olekuga vastavusse vaadeldava suuruse üks omaväärtustest, millele vastab teatud reaalne mõõtmistulemus. See on täiendav "reaalväärtuselisustingimus", mida vaadeldav suurus peab rahuldama.
Vaadeldavate suuruste säärasest uuelaadsest mõistest tuleneb, et mitme mõõtmise puhul on oluline mõõtmiste järjekord, sest ilma kindla järjekorrata ei saa kaks vaadeldavat suurust mingile olekule mõjuda. Tulemus võib oleneda mõõtmiste järjekorrast. Kui kahe vaadeldava suuruse puhul on lõpptulemused erineva mõõtmiste järjekorra puhul erinevad, siis tekib määramatuse relatsioon. Koordinaadi ja impulsi puhul kirjeldas seda esimesena Werner Heisenberg 1927. Määramatuse relatsioonid kirjeldavad kvantitatiivselt lõppolekute erinemist vaasdeldavate suuruste järjekorra äravahetamisel.
Aastal 1927 sõnastasid Bohr ja Heisenberg Kopenhaageni interpretatsiooni, mida nimetatakse ka kvantmehaanika ortodoksseks interpretatsiooniks. See tugines
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Heisenberg #1 Heisenberg #2 Heisenberg #3 Heisenberg #4 Heisenberg #5 Heisenberg #6 Heisenberg #7 Heisenberg #8 Heisenberg #9 Heisenberg #10 Heisenberg #11
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 11 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2010-04-15 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 17 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 3 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor mets Õppematerjali autor

Meedia

Lisainfo

Mõisted

Sisukord


Kommentaarid (3)

rix2 profiilipilt
rix2: väga üldine. Vähe kirjutatud. Abi ei saanud kuna kirjutasin ise põhjalikku elulugu. Kuid 50p on paras hind ma arvan.
12:59 05-03-2011
toitss123 profiilipilt
toitss123: Väga hea materjal
15:46 08-11-2012
Chaosdog30 profiilipilt
Tundmatu Tuvi: oli abiks, aitäh
05:43 16-11-2014


Sarnased materjalid

11
ppt
Werner Heisenberg
16
pptx
Werner Heisenberg-1901-1976
13
docx
Füüsika konspekt - aatomifüüsika-aatomimudelid
109
doc
Füüsikaline maailmapilt
58
doc
Universum pähklikoores
26
doc
Füüsika 12kl astronoomia
9
doc
Newtoni eelne füüsika areng
16
odp
Tänapäeva aatomimudel

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !