Facebook Like
Hotjar Feedback

Fotograafia (4)

5 VÄGA HEA
Punktid
 
Säutsu twitteris
EUROAKADEEMIA
KUJUNDUSKUNSTI TEADUSKOND

HELINA POOM
SK II


FOTOGRAAFIA
REFERAAT


Õppejõud: I. Ruus

Tallinn 2010

SISUKORD


SISUKORD 2
1. SISSEJUHATUS 3
2. Kaamera obskura 4
3. Optiline kiirgus, kujutis ja süsteem 5
4. Valge valgus ja valguse allikad 6
5. Fotoaparaatide enamlevinud formaadid ja klassifikatsioon 7
6. Fotofilmide formaadid 8
7. Objektiivide tüübid, fookuskaugus 10
7. Objektiivi teravussügavus ja valgusjõud 11
8. Bajonett 12
9. Fotoemulsioon 13
10. Fotomaterjali valgustundlikkus 14
11. Ekspositsioon 15
12. Diafragma ja säritusaeg 16
13. Klassikaline valgustusskeem 17
14. Reproduktsioonide pildistamine 18
15. Värvustemperatuur, kompenseerivad filtrid 19
16. Pildistamine värvimaterjalide segavalgusel 20
17. Efektsed fotofiltrid 21
18. Digitaalse fotograafia printsiibid 22
KOKKUVÕTE 23
KASUTATUD KIRJANDUS 24 • SISSEJUHATUS


  Fotoaparaat võimaldab igal inimesel jäädvustada fotodelel tähelepanuväärseid sündmusi, sugulaste ja sõprade portreesid, ümbritseva maailma nähtusi, looduspilte jms. Fotoharrastajate paljumiljonilisse armeesse kuulub mitmesuguses vanuses ja mitmesuguste elukutsetega, mitmeguste maitsete, iseloomude ja kalduvustega inimesi. Fotograafia keel on kättesaadav ja mõistetav kõigile. Fotoaparaadid on omandanud tohutu populaarsuse, kogu maailmas on neil miljonite inimeste elus kindel koht.

 • Kaamera obskura


  Camera obscura on valgustihe kamber, mille ühes seinas on väike ümmargune ava. Kui ava ees paikneb mingi valgust kiirgav või peegeldav (valgusallikaga valgustatav) ese, siis tekib ava vastas olevale seinale (kui ekraanile ) selle eseme ümberpööratud kujutis jn. Kui ava läbimõõt on ekraani ja ava vahelisest kaugusest 150-200 korda väiksem, siis aberratsioon praktiliselt puudub ja kujutise selgus sõltub ainult valguse difraktsioonist. Suure teravussügavuse tõttu on võimalik ekraani ja ava vahekauguse muutmise teel muuta kujutise mastaapi.
  Avasse asetatud koondava läätsega camera obscura on lihtsaim fotoaparaadi prototüüp.

 • Optiline kiirgus, kujutis ja süsteem


  Optiline kiirgus on elektromagnetkiirgus lainepikkuste vahemikus ( tinglikult ) 0,5 nm – 0,5 mm (piirneb ühelt poolt röntgenikiirgusega, teiselt poolt raadiolainetega). Teaduslik-tehnilises kirjanduses nimetatakse optilist kiirgust ka valguseks, kuigi ajalooliselt pole see termin tähendanud kogu optilist kiirgust, vaid ainult nähtavat kiirgust, mida inimsilm tajub vahetult ja mille lainepikkuste vahemik on 380-760 nm. Optiline kiirgus hõlmab peale nähtava kiirguse infrapunakiirguse (lainepikkus üle 760 nm) ja ultraviolettkiirguse (lainepikkus alla 380 nm).
  Optilist kiirgust ligitatakse tekke ( soojuskiirgus , luminestsentskiirgus), spektraalkoostise (monokromaatiline valgus, valge valgus), polarisatsiooni (loomulik, lineaarselt, elliptiliselt, osaliselt polariseeritud valgus), harjumisastme (suund-, haju -, segavalgus) jms. järgi. Vaakumis on optilise kiirguse levimise kiirus (valguse kiirus) umbes 3x108 m/s, igas muus keskonnas sellest väiksem. Keskkonna murdumisnäitaja, mille määrab vaakumis leviva optilise kiirguse ja vaadeldavas keskonnas leviva optilise kiirguse kiiruse suhe, on üldjuhul erisuguste lainepikkuste korral (erisuguste spektraalkomponentide jaoks) erisugune, see põhjustab valguse dispersiooni.
  Optiline kujutis on valgusmoodustis, mille optikasüsteemi läbimisel tekitavad esemest kiirgunud või sellelt peegeldunud valguskiired. Optiline kujutis reprodutseerib teatava kindla täpsusega (eseme valgustatusele vastava kujutise valgustatusena) eseme kontuure ja detaile. Optilist kujutist saab projiteerida ekraanile, filmilindile, fotokatoodile vm. pinnale, nägemistaju aluseks on silma võrkkestal moodustuv optiline kujutis. Optiliste kujutiste teoorias kujutletakse iga eset oma- või peegeldunud valgust kiirgavate punktide kogumina. Kui on teada, kuidas punkti kujutis optikasüsteemis tekib, saab konstrueerida eseme kui punktide kogumi kujutise.
  Optiline süsteem ( peegel , lääts, prisma jne.) transformeerib lainefronti ehk geomeetrilise optika keeles: muudab kiirte levikusuunda. Mingi ese koosneb paljudest elementidest – eseme punktidest, millest igaüks kiirgab ruumi sfäärilise laine. Kui optilisele süsteemile langev sfääriline laine transformeerub jälle sfäärilisteks, on meil tegemist ideaalse optilise süsteemiga e. ideaalse süsteemi korral jääb homotsentriline kiirtekimp peale süsteemi läbimist homotsentiliseks. Optilist süsteemi läbinud kiirtekimbu trentrit I nimetatakse punkti S kujutiseks. Ideaalse optilise süsteemi korral on punktiallika S kujutis I samuti punkt, meil on tegemist stigmaatilise kujutisega. Esemeruumi punktis S ja kujutiseruumi punktis I nimetatakse kaaspunktideks.
  Sõltumata sellest, kas kujutis on tõeline või näiv, kutsub tajuri koste (silmas – valgusaistingu , fotoaparaadis – filmi tumenemise, CCD – kaameras – laengu
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Fotograafia #1 Fotograafia #2 Fotograafia #3 Fotograafia #4 Fotograafia #5 Fotograafia #6 Fotograafia #7 Fotograafia #8 Fotograafia #9 Fotograafia #10 Fotograafia #11 Fotograafia #12 Fotograafia #13 Fotograafia #14 Fotograafia #15 Fotograafia #16 Fotograafia #17 Fotograafia #18 Fotograafia #19 Fotograafia #20 Fotograafia #21 Fotograafia #22 Fotograafia #23 Fotograafia #24 Fotograafia #25
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 25 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2010-10-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 98 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor ngcrsoares Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Mõisted


  Kommentaarid (4)

  santeri profiilipilt
  santeri: Väga korraliku töö oled teinud, Helina :)
  19:13 10-01-2011
  kaspera profiilipilt
  kaspera: väga hea on tõesti !
  19:03 08-11-2011
  nasty15 profiilipilt
  nasty15: Väga hea referaat))
  18:26 05-01-2011


  Sarnased materjalid

  32
  doc
  Fotograafia referaat
  22
  pdf
  Fotograafia referaat
  24
  doc
  Fotograafia eksam
  20
  odt
  Fotograafia ajalugu
  8
  docx
  Fotograafia
  1
  doc
  Fotograafia
  11
  pptx
  Holograafia
  56
  odp
  Fotograafia ajalugu  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun