Eksamiküsimused (4)

2 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
Eksamiküsimused inimeseõpetuses
 • Mina pildi kujunemine. Enesehinnang , selle mõju inimesele. Enesehinnangu muutmise võimalusi.
  Inimese minakäsitus sisaldab kõiki selle inimese endasse puutuvaid mõtteid ja tundeid ning muutub kogu elu jooksul. Seda võib mõjutada peaaegu igasugune kogemus ning see muutub kogu elu jooksul, sest sõltub muutuvatest inimsuhetest. Teised inimesed ei määra seda tervenisti. Me tegutseme ka iseseisvalt ja meie arusaamad oma minast arenevad ka selle tegevuse tulemusel. Tavaliselt on inimestel iseenda kohta väga palju erinevaid arvamusi, isegi vasturääkivaid. Meie enda moodustatud enesekäsitusest oleneb suurel määral, millist uut informatsiooni enda kohta me vastu võtame ja kui kiiresti me seda teeme. Minakontseptsiooni sisu sõltub kultuurist ja inimese kogemustest.
  Enesehinnangu all mõistetakse inimese positiivseid või negatiivseid tundeid enda suhtes, eneseväärikustunnet. Kui valitakse positiivseid kujutlused endast, siis on inimese enesehinnang kõrge, vastupidisel juhul madal. Kõrge enesehinnanguga isikud on optimistlikumad, nad seavad endale kõrgeid eesmärke, saavutavad elus rohkem ja tulevad üldiselt paremini toime ka mitmesuguste viperustega. Madala enesehinnanguga isikud kalduvad pessimismile, elu viperused mõjuvad neile hullemini ja kokkuvõttes ei saavuta nad seda, milleks neil muidu potentsiaali oleks. Enesehinnang mõjutab ka meie vaimset tervist, heaolu ja suhteid. Enesehinnang mõjutab eesmärkide püstitamist, saavutatud tulemus omakorda enesehinnangut.
  Sageli võrdleb inimene, kelle enesehinnang on ohustatud, ennast nendega, kel läheb veel halvemini. Kui ta selliseid inimesi ei tunne, siis on võimalik nad ka välja mõelda. Enesehinnang sõltubki olulisel määral võrdlusalusest. Üks võimalik viis enesehinnangut tõsta on enda seostamine tuntud inimesega. Niisuguse seostamise abil üritatakse avaldada teistele muljet.
 • Pere elukaar . Pereliikmete rollide muutumine pere arengu käigus.
  Noor elluastuja- Noor pere- Väikeste lastega pere- Kooliealiste lastega pere- „Tühja pesa sündroom“ Taas kahekesi- Lesk (lahutatud)- Surm. Perekond on süsteem ja süsteemi üks põhilisi omadusi on püüd säilitada olemasolevat stabiilsust. Süsteemi ühe elemendi muutus toob kaasa stabiilsuse lõhkumise. Püsima jäämiseks peab süsteem leidma uue stabiilsuse, kui ta seda ei leia, siis ta laguneb.
 • S. R. Covey reaktiivne ja proaktiivne inimene. Huvidering, mõjuulatusring.
 • Päritolupere mõju: rollimudelid, rolliootused, sellest tuleneda võivad probleemid.
  Rollimudel tähendab, et igal inimesel on oma uue rolli sisutast teatud ettekujutis. Rolliootus on ümbritsevate inimeste ettekujutus ühe või teise rolli olemusele vastavast käitumisest. Mehe ja naise rolli kujunemisel toimib hulk tegureid, alatest kasvatusest, mille kumbki pool kodust kaasa toob, kuni ümbritsevate inimesteni, kellest osa kuulub just abieluga seoses tekkinud suhtlusringi. Kõige rohke mõjutavad teineteist siiski mees ja naine ise. Isa eeskuju, ema ja isa omavahelised suhted, kuidas lahendatakse peres probleeme, avaldatakse tunnustust ja väärtustatakse tundeelu, ema ja poja suhete iseloom.
  Esimene abielu proovikivi- naine ja mees peavad oma tihti vägagi erinevad mudelid kokku sobitama ja looma uue mudeli, mis saab tulevikus eeskujuks nende lastele. Ühe poole rolliootused etendavad tähtsat osa teise poole rolli kujunemisel. Kui esimese nõudmised on väga kõrged, ent teine ei paindu neid täitma, tulevadki konfliktid. Sel juhul aga hakkavad toimima uued skeemid ja osutub raskeks näha tüli tegelikke põhjusi. Edasi võib järgneda juba suhetele ohtlik süüdistamine, karistamine või väärkohtlemine.
 • Selye stressi määratlus. Stressi füsioloogiline mõju. Stressi faasid .
  Stress on organismi kõrgendatud valmisolek toime tulemaks keskkonna nõudmistega. Stress on üldine kohanemissündroom,
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Eksamiküsimused #1 Eksamiküsimused #2 Eksamiküsimused #3 Eksamiküsimused #4 Eksamiküsimused #5
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 5 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2009-05-18 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 92 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 4 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor indrekeh Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Mõisted

  Sisukord

  • Eksamiküsimused inimeseõpetuses

  Kommentaarid (4)

  indrekeh profiilipilt
  indrekeh: ütlen siis teistele ka teadmiseks, kes plaanivad seda materjali alla laadida, et jah, kõik vastused on võetud raamatust ja midagi lisaks ei ole. oli antud koolieksami küsimused, vastasin nendele lihtsalt enda jaoks, et oleks parem õppida. siia panin üles, et võib-olla on kellelegi veel abiks. :)
  14:02 01-06-2011
  evtzu profiilipilt
  evtzu: Arvasin, et kõik 40 teemat on olemas. Kolmandale küsimusele oli vastamata. Kurb :(. 1.6 € tuulde läinud.
  18:05 16-05-2011
  hunditydruk profiilipilt
  hunditydruk: Oli äärmiselt kasulik, aitas leida vastuseid 12 klassi inimeseõpetuse eksami küsimustele.
  12:03 14-05-2011


  Sarnased materjalid

  14
  odt
  Eksamiküsimused inimeseõpetuses
  18
  odt
  Psühholoogia ja perekonnaõpetuse põhiteemade seletus
  20
  doc
  Eksamiküsimused vastustega
  22
  doc
  Seakasvatuse eksamiküsimused
  32
  doc
  Eksami kordamisküsimused ja vastused
  178
  docx
  ISIKSUSEPSÜHHOLOOGIA
  106
  pdf
  PSÜHHOLOOGIA ALUSED
  88
  doc
  Liigutustegevuse tunnetuslikud ja käitumuslikud alused

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !