Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like


Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

  • Mis on ökoloogiline tolerants ?
  • Kuidas jaotatakse puu- ja põõsaliigid valgusnõudlikkuse järgi ?
  • Kuidas jagatakse puittaimi kasvukoha niiskustingimuste nõudlikkuse järgi ?
 
Säutsu twitteris
1. Perekond nulg ja kuusk (üldiseloomustus, perekondade tähtsamad morfoloogilised erinevused, peamised liigid, levik, keskkonnanõudlused ning kasutamine)
Perekond nulg: Nulud on igihaljad suured ühekojalised puud. Okkad lamedad, 1 kaupa ja kinnituvad umardunud alusega otseselt siledale võrsele. Paljudel nululiikidel on okaste tipus väike sisselõige. Käbid püstised, käbisoomused varisevad pärast valmimist ja puule jäävad püstised rootsud. Puit valkjas, väga kerge, vaiku puidus vähe (käbides, seemnetes, koore all). Puit põleb halvasti aga hästi töödeldav . Perekonnas 50 liiki (siberi, euroopa, palsami, hall, kaukaasia ). Levinud Põhja-Ameerikas, Kesk- ja Lõuna-Euroopas ning Põhja- ja Kesk-Aasias. Eestisse toodud 20 liiki. Puitu kasutatakse saematerjalina ehituses, puidulaastude ja saepuru tootmiseks. Viimase aasta okastest saadakse õli, mida kasutatakse parfümeerias ja meditsiinis. Vaiku liimimiseks ja meditsiinis. Tiheda ja korrapärase võra tõttu väärtuslik ilupuu , kasvatatakse jõulupuudeks ja pärgade tegemiseks. Väga varjutaluv, mullastiku suhtes nõudlik , ei talu õhusaastet.
Perekond kuusk: Kuused on igihaljad suured ühekojalised tuultolmlejad puud. Okkad teritunud või tömpjad, kinnituvad 1 kaupa tugevalt puitunud näsakestele. Käbid esimesel paaril nädalal püstised, hiljem rippuvad. Puit valkjas, kerge, vaigukäikudega. Perekonnas umbes 40 liiki (harilik, kanada , must, torkav, serbia). Eestisse on introdutseeritud u. 15 liiki, looduslikult kasvab h. kuusk. Levinud Euraasias ja Põhja-Ameerikas. Puitu kasutatakse kütteks, ehituses ja paberi valmistamiseks, kuusevaiku lakkide valmistamiseks. Põhja-Euroopa peamine jõulupuu. Kuuske kasutatakse ka haljastuses ning tuulekaitseribana. Eelistab toitainerikkaid muldi, ei talu keskkonnasaastet, liigniiskust ja liigkuivust. Talub varju ja madalaid temperatuure .
Erinevused: Okkad, käbid, puidu vaigusus, okaste
2. Siberi ja euroopa nulg (üldiseloomustus, eristamise tunnused, levik, nõudlused , kasutamine)
Siberi nulg: Abies sibirica Levinud peaaegu kogu Siberis , kohati Aasias. Eestisse sissetoodud, pargipuu, harva metsas. Kõrgus 30-40m. Väga varjutaluv, talub madalaid temperatuure, mullastiku ja õhusaaste suhtes tundlik. Okkad tihedalt katvalt ettepoole suunatud. Pungad munajad , pruunikashallid, väga vaigused. Käbid 5-9cm pikad, lagunevad. Vaigust toodetakse liimi, võrsetest ja okstest nuluõli. Kasutatakse ka haljastuses
Euroopa nulg: Abies alba Levinud Lõuna- ja Kesk-Euroopas. Eestisse sissetoodud, kasvavad paremini Lääne-Eesti saartel. Kõrgus 30-60m. Väga varjutaluv, nõuab kõrget õhuniiskust, pehmet talve ja jahedat suve, nõudlik mullaviljakuse suhtes. Okkad kammitud kahele poole, sisselõikega, läikivad, tumerohelised. Pungad munajad, helepruunid, vaiguta. Käbid 10- 15cm pikad, lagunevad. Puit sae- ja paberitööstuses, vaiku kasutatakse tärpentiini valmistamiseks, jõulupuud, okstest pärjad.
Eristamise tunnused: Levik, pungade vaigusus, käbide suurus.
3. Palsamnulg ja hall nulg
Palsamnulg: Abies balsamea Levinud Põhja-Ameerikas. Eestisse sissetoodud, pargipuu. Kõrgus 20-25m. Talub madalaid temperatuure, mullastiku suhtes nõudlik. Okkad varjus kammitud, kergesti murduvad, tuhmid. Pungad piklikud, vaigused, punakaspruunid . Käbid 5- 10cm pikad, lagunevad. Puit sae-ja paberitööstuses, vaiku kasutatakse liimide tootmiseks optikatööstusse. Populaarne jõulupuu ja pargipuu.
Hall nulg: Abies concolor Levinud Põhja-Ameerika Lääneosas. Eestisse sissetoodud. 25-40m Eelistab viljakat mulda ja päikesepaistet, ei talu õhusaastet. Okkad kaarjalt ülespoole suunatud, hallikat värvi, ilma sisselõiketa. Pungad piklikud, vaigused. Käbid 7- 12cm , lagunevad. Puit pehme, kerge ja hästi töödeldav. Kasutatakse saematerjali tootmiseks. Jõulupuu ja ilupuu parkides ning aedades .
Eristamise tunnused: Levik, kõrgus, okkad.
4. Kaukaasia nulg
Abies nordmanniana Levinud Lõuna-Euroopas. Eestisse sissetoodud, aga soojalembuse tõttu sobiks kasvatamiseks Lääne-Eesti saartel. Dendroloogilistes kollektsioonides. Kõrgus 50m. Talub hästi varju, ei talu seisvat vett ega külma alla 15-20C. Okkad nürid, otsas sisselõige. Käbid 12-17cm, lagunevad. Puit kergesti töödeldav, kasutatakse puidu- ja paberitööstuses. Jõulupuud. Dekoratiivselt pargis või hoovis.
5. Harilik kuusk
Picea abies Areaal väga lai, Põhja- ja Kesk-Euroopast Kaug-Idani. Eestis looduslikult ja laialt levinud. Kõrgus 30-50m. Kasvukoha suhtes küllalt nõudlik, eelistades viljakaid muldi. Ei kasva liigniisketel ega äärmiselt kuivadel toitainevaesetel muldadel. Varju ja külmakindel. Okkad rohelised, neljakandilised, teravad . Pungad vaiguta. Käbid pruunid , 8-13cm, rippuvad. Puit valkjas, kerge ning pehme. Vaigukäigud. Puitu kasutatakse ehitusmaterjalina, tselluloosi, mööbli ja muusikariistade valmistamiseks. Jõulupuu ja parkides ning aedades kasvatatav ilupuu. Kuuseokstest pärjad.
6. Kanada ja must kuusk
Kanada kuusk: Picea glauca Levinud Põhja-Ameerika põhjaosas. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 20-25m. Külma- ja varjukindel, ei talu seisvat vett. Okkad poolviltu ettepoole, neljakandilised, hallikasrohelised. Pungad helepruunid, vaiguta. Käbid väikesed 3-6cm. Puit pehme. Kasutatakse ehitusmaterjalina, tisleritöödes, paberitööstuses, muusikainstrumentide valmistamiseks ja jõulupuuna. Ilutaimena parkides ja aedades ning tuuletõkke hekkidena.
Must kuusk: Picea mariana Levinud Põhja-Ameerikas. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 10-20m. Kasvab märgadel ja happelistel turvasmuldadel. Külma- ja varjukindel. Ei talu kuiva. Okkad neljakandilised, sinakasrohelised. Pungade alused soomused teritunud tipuga mis ulatuvad üle punga. Käbid tumepruunid, munajad 2-3cm. Puit kerge, helekollane. Kasutatakse ehitusmaterjalina ja tselluloosi valmistamiseks. Jõulupuuna ja parkides ja aedades ilupuuna. Okastest valmistatakse eeterliku õli.
Eristamise tunnused: kõrgus, pungad, käbid
7. Torkav ja serbia kuusk
Torkav kuusk: Picea pungens Pärit USA lääneosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 20-30m. Külma ja varjukindel. Talub ka kuiva ja õhusaastet. Eelistab valgust, ei talu seisvat vett ja soostunud kasvukohti. Okkad neljakandilised, teravad, hallikad . Pungad suured. Käbid 5-10cm, rippuvad. Puit kerge, pehme, vaigukäikudega. Kasutatakse jõulupuuna ning mäenõlvade kaitseks. Rohkelt kasutatakse haljastuses, sest on dekoratiivne , pole eriti nõudlik pinnase suhtes ning talub hästi tahma ja heitgaase.
Serbia kuusk: Picea omorika Leviala väga väike, Balkani poolsaarel. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 30-35m. Pinnase suhtes vähenõudlik. Talub õhusaastet. Ei talu põuda. Okkad lamedad, paksud, tumerohelised. Pungad punkaspruunid, vaiguta. Käbid pruunid 4-6cm. Puit pehme, vaigukäikudega. Kasutatakse teravatipulise võra tõttu palju haljastuses, vähem jõulupuudeks, paberi ja puidu tootmiseks.
Eristamise tunnused: kõrgus, okkad, pungad, käbid, võra kuju.
8. Harilik ebatsuuga ja kanada tsuuga
Harilik ebatsuuga: Pseudotsuga menziesii Pärit Põhja-Ameerika lääneosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 50m. Ei sobi väga kuiv ega väga niiske muld , samuti ei talu täisvarju. Talub õhusaastet. Okkad püstiselt ettepoole suunatud, tömbid, tumerohelised. Pungad suured. Käbid rippuvad, kattesoomused seemnesoomuste vahelt väljas. Puit keskmise raskusega, roosakas ja kergesti töödeldav. Kasutatakse peamiselt saematerjaliks, mööblivalmistamiseks, vineerina, kütteks ning jõulupuudena. Õitseb mais. Igihaljas
Kanada tsuuga: Tsuga canadensis Pärit Põhja-Ameerika idaosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 18-20m. Suhteliselt külmakindel. Parasniisked või märjad vett läbi laskvad mullad . Okkad lamedad, tumeroheised, lühikesed . Pungad terava tipuga kuni 2cm. Käbid kuni 2cm, pruunid, rippuvad. Puit hele ja suhteliselt pehme. Ei hinnata kõrgelt, kasutatakse kergemates ehituskonstruktsioonides ja tselluloosiks. Hinnatud ilupuu aedades ja parkides.
Eristamise tunnused: kõrgus, okkad, käbid
9. Perekond lehis ja euroopa lehis
Perekond lehis: Lehised on suvehaljad ühekojalised kõrged puud. Okkad 1kaupa spiraalselt ümber võrse, hiljem mitmekümne kaupa. Okkad kitsad , pehmed ja kuni 5cm. Käbid suhteliselt väikesed, püstised, ovaalsed ja pruunid. Puit punakaspruun , kõva, tugev, väga vaigurohke. Perekonnas umbes 10 liiki (euroopa, siberi, kuriili ). Levinud Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas. Eestisse sissetoodud. Kasutatakse saematerjalina ehituses, välis- ja siseviimistluses. Vaigusisalduse tõttu seal, kus immutatud puitu kasutada ei saa: kasvuhoone , aiamööbel. Euroopa lehise vaigust saab tõrva ja tärpentiini. Lehiseid kasutatakse ka haljastuses.
Euroopa lehis: Larix decidua Pärit Kesk-Euroopa mägedest. Eestisse sissetoodud, paljudes parkides, ka metsakultuurides. Kõrgus 40m. Valgusküllane kasvukoht ning viljakas parasniiske muld . Suhteliselt külmakindel. Okkad 40-70 kaupa kimbus, 1-4cm pikad, pehmed. Okkad moodustuvad aprilli lõpus ja varisevad oktoobris -novembris. Käbid ovaalsed, 2-4cm pikad. Puit helepruun , tugev, vaigurohke. Puitu kasutatakse ehituses, disleritöös ja laevaehituses. Vaigust saab tõrva ja tärpentiini. Kasutatakse haljastuses pargi - ja aiapuuna.
10. Kuriili lehis ja siberi lehis
Kuuriili lehis: Larix gmelinii var. Japonica (L. kurilensis) Pärit Ida-Aasiast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 25-30m. Ei ole pinnase suhtes nõudlik, kasvab hästi vett läbilaskvatel viljakatel muldadel. Okkad 20-40 kaupa 1-3 cm pikad. Käbid munajad, 1-3cm pikad, kattesoomused väljaulatuvad. Puit tugev, vaigune. Kasutatakse palkidena, vesiehituses.
Siberi lehis: Larix sibirica Leviala Venemaa ja Ida-Euroopa. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 40m. Parasniisked vett läbi laskvad mullad. Valgusnõudlik . Okkad pehmed, 20-45 tk kimbus, 2-3cm pikad, rohelised. Käbid 2-4cm pikad, allosa karvane . Puit pruun, heade mehaaniliste omadustega, vaigune. Kasutatakse puidutööstuses ja vesiehituses. Vaigust saadakse tärpentiini. Õitseb aprilli lõpus või mai alguses.
Eristamise tunnused: Kõrgus, käbid.
11. Perekond mänd ja harilik mänd
Perekond mänd: Männid on ühekojalised, igihaljad, tuultolmlejad ning peamiselt suured, kõrged puud. Okkad pikad, kitsad. Lameda ja kumera küljega kui 2- või 3-kaupa, kolmetahulised kui 5-kaupa. Käbid puitunud, paksenenud või on neil tipus paksenenud kilp – apofüüs. Puit kollakaspruun, vaigune. Perekonnas 100 liiki (harilik, mägi, keerd , makedoonia , valge, siberi seeder). Eestis looduslikult ainult harilik. Leviala peamiselt põhjapoolkera: Põhja-Ameerika, Euraasia , ka Fillipiinidel. Kasutatakse laialdaselt ehituses ( palgid , plangud, mööbel, uksed), tõrv , tärpentiin, süsi. Seedermänni seemned toiduks. Ulatuslikult kasutatakse ka ilupuudena.
Harilik mänd: Pinus sylvestris Kasvab suurel maa-alal Euroopas ja Aasias, pole Taanis . Kodumaine liik. Kõrgus oleneb kasvukohast, rabas paar meetrit, viljakal kasvukohal 30m. Mullaviljakuse ja niiskuse suhtes vähenõudlik, väga valgusenõudlik. Okkad 4-7cm, kahekaupa, teravatipulised, rohelised, nõrgalt keerdunud . Pungad piklikmunajad, oranžpruunid, vaigused. Käbid 3-7cm pikad, pruunid, puised. Puit helepruun, väga heade tehniliste omadustega. Pehme ja kerge. Kasutatakse ehitusmaterjali ja mööbli valmistamiseks. Õitseb mai lõpus või juuni alguses.
12. Mägimänd ja keerdmänd
Mägimänd: Pinus mugo subsp. mugo Levinud Kesk- ja Lõuna-Euroopa mägedes. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 0,5-3m. Kasvukoha suhtes vähenõudlik, talub ka varju. Okkad sirged , tumerohelised, 3-6cm. Pungad munajad, pruunikasoranžid, vaigused, 2cm. Käbid 2-4cm pikad. Koor mustjas. Puit tugev ja raskesti töödeldav. Puit kohalikult kasutusel küttepuuna. Populaarne ilupõõsas, kasutatakse ka mäenõlvade kindlustamiseks.
Keerdmänd: Pinus controrta Pärineb Põhja-Ameerika lääneosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 10-30m. Kasvukoha suhtes vähenõudlik, talub varju paremini kui h. mänd. Talub heitgaase ja tahma. Okkad 2-kaupa, 5-7cm pikad, keerdunud. Pungad 2-3cm pikad, tumepruunid. Käbid munajad, kõrverdunud, 3-5cm. Puit helepruun. Kasutatakse saematerjaliks, ka haljastuses.
Eristamise tunnused: Kõrgus, okkad, pungad, käbid, puit.
13. Makedoonia ja valge mänd
Makedoonia mänd: Pinus peuce Pärineb Balkani poolsaarelt, Põhja-Kreekast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 20-25m. Pinnase suhtes vähenõudlik, külmakindel, valgusnõudlik. Okkad 7-10 cm pikad, 5-kaupa koos, kolmetahulised, hallrohelised. Käbid 8-15cm pikad, sageli kõverdunud, ripuvad. Puit pole eriti tugev. Kasutatakse haljastuses.
Valge mänd: Pinus strobus Pärineb Põhja-Ameerika idaosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 40-50m. Ei talu põuda. Muidu vähenõudlik. Okkad 7-12cm, 5-kaupa koos, kolmetahulised. Pungad munajad, vaigused. Käbid 8-15cm, sageli vaigused, rippuvad. Puit hea kvaliteediga ja hästi töödeldav. Puit on tähtis tooraine ehituses, mööbli- ja paberitööstuses. Kasutatakse ka haljastuses.
Eristamise tunnused: Kõrgus, käbid
14. Siberi seedermänd
Pinus cembra subsp. sibirica Pärit Siberist . Eestisse sissetoodud. Kõrgus 20-25m. Kasvukoha suhtes vähenõudlik. Külmakindel. Okkad karedad, kolmetahulised, 5-kaupa kimbus, 5-14 cm pikad. Käbid 5-10cm. Seemned tiivata, ligi 1cm. Puit h. männi puidust kergem ja pehmem. Roosakas, vastupidav ja hästi töödeldav. Puitu kasutatakse ehitusmaterjali ja mööbli valmistamiseks. Vaigust tehakse tärpentiini, kampolit, palsamit. Seemneid kasutatakse toiduks ja pardümeerias ning hambapastades. Kasutatakse ka haljastuses.
15. Küpressiliste sugukond ja hiibapuu
Küpressiliste sugukond: Küpressiliste sugukonda kuulub 20 perekonda 130 liigiga , nad on ühe- või kahekojalised igihaljad puud ja põõsad . Perekondadeks eraldatakse lehtede, käbide alusel vist (pk elupuu käbisoomused avanevad , pk kadakas käbisoomused lihakad ega avane). Lehed on soomused või okkad, käbid väikesed. Kasutatakse haljastuses, puitu ning kadaka marju.
Hiibapuu Thujopsis dolabrata Pärit Jaapani mägedest. Eestisse sissetoodud. 1-3,5 meetrine põõsas . Eelistab niiskemaid muldi ja suurt õhuniiskust, tahab poolvarju. Ei talu avapäikest. Võrsed laiad , okkad soomusjad, lamedad, läikivad rohelised. Käbid võrsetel püstised, pruunid, kerajad, 1,5 cm pikad. Kasutatakse haljastuses alusrinde põõsana.
16. Perekond elupuu
Lehed soomusjad, emas- ja isasõisikud võrsete tipus. Käbid väikesed, ovaalsed. Igihaljad, ühekojalised puud ja põõsad. 6 liiki (harilik, hiigelelupuu). Levinud Ida-Aasias ja Põhja-Ameerikas. Kasutatakse ehituspuiduks, mööblivalmistamiseks, paadiehituses. Haljastuses, ka hekina.
17. Harilik elupuu ja hiigelelupuu
Harilik elupuu: Thuja occidentalis Pärit Põhja-Ameerika idaosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 15-20m. Eelistab niiskemat mulda. Talub varju, äärmustemperatuure, kärpimist ning gaase ja tahma. Okkad soomusekujulised, rohelised, keskel õlinääre. Emas- ja isasõisikud piklikud, rohekaskollased. Käbid ovaalsed, 1cm, soomustega. Puit helepruunikas, kerge, pehme, rabe , hästi töödeldav. Vaigukanalid puuduvad. Puitu kasutatakse postide, vaiade, paatide valmistamiseks. Levinud haljastuses, hekid .
Hiigelelupuu: Thuja plicata Pärit Põhja-Ameerika lääneosast. Eestisse sissetoodud. Kõrgus 50-60m. Kasvukoha suhtes vähenõudlik. Ei talu madalaid temperatuure. Okkad soomusjad, 2-3cm laiad, läikivad tumerohelised, alt valged. Okkad jäävad ka talveks roheliseks. Käbid väikesed, 1cm, munajad. Puit kerge, pehme, vastupidav, kergesti töödeldav ja lõhnav. Puitu kasutatakse ehituspuiduks, sisustuseks, usteks, postideks, paadiehituseks. Võib kasutada haljastuses Lääne-Eesti saartel.
Eristamise tunnused: Kõrgus, okkad (tuhm-läikiv, suurus, alt valge)
18. Perekond ebaküpress ja mägiebaküpress
Perekond ebaküpress: Igihaljad ühekojalised puud. Lehed soomusekujulised, teravatipulised, alt sinakasvalgete ribadega. Käbid kerajad, väiksed. Puit lõhnav, tugev, sitke , hästi töödeldav. Liike kuus (mägiebaküpress). Pärit Põhja- Ameerikast ja Ida-Aasiast. Puitu kasutatakse ehitusmaterjali ja ehitusdetailide ning mööbli valmistamiseks ja laevaehituses, samuti haljastuses.
Mägiebaküpress: Chamaecyparis pisifera Pärit jaapanist. Eestis kasvab kõrge põõsa või madala puuna. Kõrgus 20-30m. Kasvukoha suhtes vähenõudlik, ei talu väga madalaid temperatuure. Lehed soomusjad, pealt helerohelised valgete laikudega, mis moodustavad liblikatiibade kuju. Käbid ümarad, alla 1 cm. Kasutatakse haljastuses.
19. Perekond kadakas ja harilik kadakas
Perekond kadakas: Igihaljad ühe- või kahekojalised puud või põõsad. Lehed kas okka- või soomusekujulised. Viljad on lihakate soomustega marikäbid , mille valmimiseks kulub 1 või 2 aastat. Puit pruun, tugev ja sitke, aromaatne. Ei sisalda vaigukäike. Perekonnas 50 liiki (harilik, sabiina). Levinud Euraasias ja Põhja-Ameerikas. Puitu kasutatakse mööbli, muusikariistade ja suveniiride valmistamiseks, marju meditsiinis, viina - ja õlletööstuses, kulinaarias .
Harilik kadakas: Juniperus communis Areaal väga suur, Euraasia kesk- ja põhjaosas ning Põhja-Ameerikas. Kodumaine liik. 1-3m kõrgune põõsas või 8-10m kõrgune puu. Väga külmakindel, mullastiku suhtes vähenõudlik, varju- ja äärmuslikke temperatuure taluv . Okkad 1-2cm, teravad. Käbi ümmargune marikäbi, algul rohekas hiljem sinakasmust. Puit pruun, tugev ja aromaatne. Puitu kasutatakse nikerduste ja suveniiride valmistamiseks. Kadakamarju kasutatakse meditsiinis, viina- ja õlletööstuses, kulinaarias.
20. Sabiina kadakas
Juniperus sabina Kasvab Kesk- ja Lõuna-Euroopas, Venemaa lõunaosas. Eestisse sissetoodud. 1-2m kõrgune mägipõõsas. Mullastiku suhtes vähenõudlik, talub põuda ja külma. Väga valgusenõudlik. Okkad tumerohelised, lõhnavad, nõeljad 0,3-0,8cm pikad. Käbid rippuvad, ümarovaalsed 0,5cm, pruunikasmustad. Kasutatakse haljastuses.
21. Perekond jugapuu
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #1 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #2 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #3 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #4 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #5 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #6 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #7 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #8 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #9 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #10 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #11 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #12 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #13 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #14 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #15 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #16 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #17 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #18 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #19 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #20 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #21 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #22 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #23 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #24 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #25 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #26 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #27 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #28 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #29 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #30 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #31 Dendroloogia kordamisküsimuste lühikonspekt #32
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 32 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2015-02-07 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 35 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor twicetoldjoke Õppematerjali autor

Lisainfo

Lühidalt ja konkreetselt vastatud dendroloogia kordamisküsimused. Sugukonnad, perekonnad, liigid, looduslike tingimuste mõju puudele jne.
Liikide lad. keelne nimetus, morfoloogia, levik, kasutamine jne.

dendroloogia , kordamisküsimused , konspekt , lühikonspekt , leht , okas , puu , kasutamine , sugukond , perekond , liik , maaülikool

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

48
docx
Dendroloogia eksami konspekt
73
doc
Dendroloogia
49
doc
Okas- ja lhetpuude kirjeldus piltidega
45
xls
Puud
12
doc
Dendroloogia eksami piletid
50
pdf
Okaspuude luhikonspekt 2012
82
doc
Eksami kordamisküsimuste vastused
17
sxw
Puude üldiseloomustus

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima

Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun