Sõnu seletav sõnaraamat

Biotehnoloogia – rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organismidele omaseid protsesse seadmetes, et toota uuringuteks aineid; rakendusvaldkonnad:1)toiduainetööstuses-hapendamine, 2)ravimite väljatöötamine, 3)taimesortide loomisel Biotehnoloogia eelised:1)säästab energiat, 2)vähem kahjutuid jäätmeid, 3)odav tooraine Puudused: 1)ajakulu vastavate org. leidmiseks, 2)tundlikkus keskkonnategurite suhtes Funktsionaalne toit- toit, mille komponendid mõjuvad positiivselt inimese organismile.
Biotehnoloogiaks nimetatakse 8.Hübridoomitehnoloogia, hübridoomid, rakendusbioloogilisi meetodeid ja protseduure, monokloonsed antikehad mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse Hübridoomitehnoloogia - Rakutehnoloogiliste kasutatakse tehnilistes seadmetes mitmesuguste võtete kogum hübridoomide loomiseks – ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja immuniseerimine, rakkude liitmine ja kloonimine; pärilikkuse muutmiseks.
Biotehnoloogiaks nimetatakse rakendusbioloogilisi Biomimikri: Jäälinnu noka järgi modelleeritud esiotsaga rong sõidab meetodeid ja protseduure, mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse vaiksemalt, kuid varasemast 10% kiiremini ja kasutab seejuures 15% kasutatakse tehnilistes seadmetes mitmesuguste ainete tootmiseks ning vähem energiat.

Biotehnoloogia - rakenduslik bioloogia haru, mis kasutab organismide elutegevusega seotud protsesse vajalike ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muutmiseks • Antibiootikumide tootmine: takistavad valgusünteesi, rakukesta sünteesi, DNA replikatsiooni, raku membraani lagundamine.
Biotehnoloogia - Bioloogiliste protsesside rakendamisel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muundamiseks. Bakterid toiduainetes-Funktsionaalsete toitude juures, mis puudutavad seedesüsteemi ja immuunsüsteemi.
Biotehnoloogia - meetodid ja protseduurid, mille puhul kasutatakse elusorganisimile omaseid protsesse seadmetes ainete tootmiseks või sigimise ja pärilikkuse mõjutamiseks Roheline revolutsioon- ristamise ja pärilikkuse abil uute põllukoltuuride aretamine

Biotehnoloogiaks nimetatakse rakendusbioloogilisi meetoteid ja protseduure, mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse kasutatakse tehnilistes seadmetes mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja päriliku muutmiseks.
Biotehnoloogiaks nimetatakse rakendusbioloogilisi meetodeid ja Fundamentaalteadus – uuritakse objektide või nähtuste olemust, nendega protseduure, mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse kasutatakse seotud seaduspärasusi.
Biotehnoloogia - rakendusbioloogiline meetod või protseduur, mille puhul elusorganismidele omaseid protsesse kasutatakse tehnilistes seadmetes mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muutmiseks.

Biotehnoloogia - on tehnoloogia mis põhineb organismide omastel protsessidel,nende elutegevusel on väga vana  tehnoloogia,mis on kasutusel olnud nii toiduainete kui ka ravimite valmistamisel.
Biotehnoloogia - Kemikaalide kvalifitseerimine, piiramine ja keelustamine (2 põhilist direktiivi) - Seveso direktiiv – tööstusõnnetuste kohta - GMO direktiivid EL ja keskkonnapoliitika
Biotehnoloogia on rakendusbioloogia haru, mis kasutab organismide elutegevusel põhinevaid protsesse inimesele vajalike ainete loomiseks ning organismide sigivuse ja pärilikkuse muutmiseks.

Biotehnoloogia – haru, mis kasutab ära looduses toimuvaid elutegevuega seotud protsesse inimestele vajalike ainete tootmiseks (toiduaine-, farmaatsia- ja tekstiilitööstustes).
Biotehnoloogia – Kasutab elusorganismidele omaseid protsess tehnilistes seadmetes erinevate ainete tootmiseks. Muudab organismide pärilikkust ja paljunemises selle käigus.
Biotehnoloogia - rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organisme ja nende protsesse, et toota inimesele vajalikke aineid või muuta nende sigimist ja pärilikkust.

Biotehnoloogia - bioloogiliste protsesside rakendamisel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete tootmiseks ning organismide sigimise ja pärilikkuse muundamiseks.
Biotehnoloogias on aga loodud kloonimiseks meristeebpaljundus ehk kasutatakse meristeemirakke ühelt taimelt suure arvu vegetatiivsete järglaste saamiseks.
Biotehnoloogia on rakendusbioloogia haru, mis kasutab erinevate elusorganismide elutegevusele tuginevaid protsesse inimesele vajalike ainete tootmiseks.

Biotehnoloogia on rakendusbioloogia haru, mis kasutab mitmesuguste organismide elutegevusega seotud protsesse inimestele vajalike ainete tootmiseks.
Biotehnoloogia – rakendusbioloogia haru, mis Pärilikkuse kandja, kromosoomide põhiline kasutab organismide elutegevusega seotud koostisaine.
Biotehnoloogia on rakendusliku bioloogia valdkond, mis kasutab elusorganisme ja nende saadusi inimese tervise ja elukeskkonna parendamisel.

Biotehnoloogia - rakubioloogia haru, mis kasutab organismide elutegevusega seotud protsesse inimtegevusele vajalike ainete tootmiseks.
Biotehnoloogia - rakendusbioloogia valdkond, meetodite kogum, mille abil kasutatakse organismidele omaseid protsesse inimese huvides.
Biotehnoloogia –  organismidele omastel protsessidel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete  saamiseks tehistingimustes

Biotehnoloogia – rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke aineid. Põhilised biotehn.
Biotehnoloogia on muutunud üha tähtsamaks tänapäevases ühiskonnas tänu selle kiirele arengule ja suurtele võimalustele.
Biotehnoloogia - on organismidele omastel protsessidel põhinev tehnoloogia mitmesuguste ainete saamiseks tehistingimustes.

Biotehnoloogia - rakendusbioloogia üks valdkond, kus kasvatatakse elusorganisme, et toota inimesele vajalikke aineid.
Biotehnoloogia - tegeleb organismide ja nende osadega seotud protsessidega, et toota inimesele vajalikke aineid
Biotehnoloogia - kasutab organismide elutegevusel tuginevaid protsesse inimesele vajalike ainete tootmiseks

Biotehnoloogia - meetodid ja protseduurid, kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke aineid.
Biotehnoloogia tööstus on rääkinud aafriklastele, et me vajame GM taimi, selleks et toita ära oma elanikkond.
Biotehnoloogia alane - kurgi,kapsa, piima jt toiduainete hapendamine (juust) biotõrje, seenhaiguste tõrje.

Biotehnoloogia - rakendusbioloogia valdkond, kus kasutatakse organisme, et toota inimesele vajalikke
Biotehnoloogia on organismidele omastel protsessidel põhinev tehnoloogia tehistingimustes.
Biotehnoloogia alustala on DNA ja valdav osa manipulatsioone viiakse läbi nukleiinhapete tasandil.

Biotehnoloogia sektor on üks kõige kiiremini kasvavaid tööstusharusid Hispaanias.
Biotehnoloogia - bioloogiliste protsesside rakendamisel põhinev tehnol.
Biotehnoloogia - nim.rakendusbioloogilisi meetodeid ja protseduure,mis

Biotehnoloogiale on lisandunud tehnilis-metemaatilised teadused.
Biotehnoloogia on põllumajandust intensiivistanud.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto