Facebook Like
Hotjar Feedback

Asjaajamise eksami õppimiseks vastused (2)

3 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
Asjaajamine

 • Dokumendi tunnusjooned – a)autentsus- see on dokument, mis säilitab oma esialgse usaldusväärsuse ja tõestusväärtuse. Dokumendi algsete omaduste (struktuur, kontents, kuju, sisu) säilimise läbi aja. Päritolu võib usaldada. b) terviklikkus - tähendab, et dokument on täielik ja muutmata. c)Usaldusväärsus- dokument ei ole võltsitud, on tõene. d) kasutatavus - dokument, mida saab välja otsida, esitada ja interpreteerida. Dokumentide vahelised seosed sisaldavad infot, mida vajatakse toimingute mõistmiseks, mille käigus dokumente loodi ja kasutati. e)täpsus, vastavus, täielikkus- dokument peab veatult kajastama seda, mida edastati, otsustati või tehti. Dokument peab toetuma tegevust, millega ta on seotud või mida ta tõendab.
 • Asutuse asjaajamise eesmärgid- Iga asutus jälgib, et : *tema tegevuse käigus jäädvustataks tõene info (peaks olema selge, et ei saaks mitut moodi arusaada) *info oleks piisav asutuse tänaste kui ka tuleviku vajaduste jaoks *info säiliks piisavas mahus ja nii kaua kui seda vajatakse *info peab olema kergesti leitav ning vajalikul kandjal ja sobivas vormingus kättesaadav.
 • Asjaajamisega seotud standardid ja õigusaktid- 1)EV ST 3-92 Haldusdokumentide vormistamise põhinõuded- kehtestab: *kirja ja üldplangi põhikonstruktsiooni *kohustuslikud plangi liigid (kirja- ja üldplank) *Üldnõuded dokumendiplankide rekvisiitide (elemendid) vormistamiseks . 2)EVS 644:1993 Kirjutuspaber. Formaadid - määrab halduskasutamiseks mõeldud paberite formaadid. Standard vastab sisult rahvusvahelisele standardile ISO 216 3)EVS 645:1933 Kirjaümbrikud ja kirjataskud- määrab kodu ja välismaises postisides kasutavate kirjaümbrike ja -taskute suurused, aadressi külje jaotuse ja paberi kvaliteedi. 4)EVS-ISO 15489-2004 „Informatsioon ja dokumentatsioon. Dokumendihaldus .“- esitab tervikliku vaate ettevõtte asjaajamisele, annab suunad dokumentide ja dokumendi halduse protsetuuride süsteemide ja protsesside kohta. 5) EVS-ISO 15836-2004 „Informatsioon ja dokumentatsioon- metaandmeelemendid - esitatakse dokumentide kirjeldavate andmete kohta nõuded.
 • Haldusdokumendi mõiste, liigitus ja omadused- Haldusdokumendid on dokumendid , mis koostatakse asutuse juhtimis-, täidesaatva ja korraldava tegevuse dokumenteerimiseks. Nt korraldus, käskkiri, protokoll , akt, analüüs, avaldus, esildis, kiri, märgukiri, teatelis, tõend jne. Need jagunevad : *teatmelis- informatsioonilised dokumendid (kiri, akt) *korraldavad dokumendid (määrus, otsus, korraldus, käskkiri) *organisatsioonilised dokumendid (põhikiri, määrus) *kollegiaalse otsustuskogu tegevuse dokumendid (koosolekute, nõupidamiste, konverentside dokumendid s.h protokoll). Dokumendi elementide koosseis sõltub dokumendi liigist.
 • Kirjaplank ja üldplank, nende kasutamine ja kujundamise üldnõuded- Üldjuhul on 2 dokumendiplanki: üldplank ja kirjaplank. Üldplangi alusel koostatakse dokumendiliigi plangid. Dokumendi plangil esitatakse dokumendi elementide(rekvisiitide) paigutus , mis määrab ära dokumendi kujundus. Plankide kujundamisel kirja suuruse valik sõltub trükimärkide arvust rekvisiidis, kasutavate kirjaliikide mõõtmed ei tohi üksteisest tunduvalt erineda. Suurema kirjaga võib esile tuua: dokumendi autori nimetuse ja dokumendiliigi nimetuse (12-24p). Paberkandjal plangile kantakse soovitavalt turvaelement. Turvaelemendiks võivad olla: *vesimärk *reljeef- või värvitrükis vapi või muu sümboli kujutis *plangi number *reljeefipitsatiga, polügraafilisel või muul viisil valmistatud element. Kirjaplangi rekvisiidid : *riigi- või haldusüksuse vapi kujutus või asutuse logo *dokumendi autor *asutuse registrikood * kontaktandmed . Võib tähistada rekvisiitide asukohad: *kuupäeva *dokumendi registriindeks * viide sissetulnud dokumendi kuupäevale. Üldplangi rekvisiidid: *riigi- või haldusüksuse vapi kujutis või asutuse embleem *dokumendi autor *asutuse registrikood. Võib tähistada rekvisiitide asukohad: *kuupäeva *dokumendi registriindeks *väljaandmise koht.
 • Kiri. Kirja kasutusala, rekvisiidid, nõuded teksti koostamisel, liigitus- Kiri on kõige sagedamini koostatav dokument, firma peegelpilt . Kiri koostatakse vähemalt kahes eksemplaris, originaalplangile ja ärakiri valgele lehele(koopia). Kirja rekvisiidid on : *adressaat *kuupäev ja number *viide sissetulnud kirjale(kp ja nr) *pealkiri *pöördumine *tekst * tervitus -vormel
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #1 Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #2 Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #3 Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #4 Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #5 Asjaajamise eksami õppimiseks vastused #6
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 6 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2009-11-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 237 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Relika Lepp Õppematerjali autor

  Lisainfo

  1. Dokumendi tunnusjooned
  2. Asutuse asjaajamise eesmärgid
  3. Asjaajamisega seotud standardid ja õigusaktid
  4. Haldusdokumendi mõiste, liigitus ja omadused
  5. Kirjaplank ja üldplank, nende kasutamine ja kujundamise üldnõuded
  6. Kiri. Kirja kasutusala, rekvisiidid, nõuded teksti koostamisel, liigitus
  7. Kirja eriliigid, nende iseloomustus
  8. Kaaskiri
  9. Akt. Kasutusala, rekvisiidid, nõuded teksti koostamisel
  10. Korraldavad dokumendid. Kasutusala, liigitus
  11. Käskkiri. Kasutusala, liigitus, rekvisiidid, nõuded tekstile
  12. Määrus. Korraldus. Otsus. Kasutusala (dok. lühiiseloomustus)
  13. Kollegiaalse otsustuskogu tegevuse dokumenteerimine
  14. Dokumendiringluse üldised põhimõtted asutuse asjaajamises
  15. Töö saabuvate dokumentidega
  16. Dokumentide registreerimise üldnõuded
  17. Dokumendiregister
  18. Dokumentide registreerimise kord
  19. Dokumentide läbivaatamine ja täitmiseks edastamine
  20. Dokumendi täitmise tähtajad
  21. Asutusesisese ja asutuste vahelise kooskõlastamise võimalused
  22. Dokumentide allkirjastamine
  23. Dokumentide hoidmine ja kasutamine asutuses

  asjaajamine , dokumendi , haldusdokument , kiri , akt , kirjaplank , käskkiri , määrus , korraldavad dokumnedid

  Mõisted


  Kommentaarid (2)

  49303196510 profiilipilt
  Kristin Lichtfeldt: väga mahukas ja sain sellest suurepäraselt abi, hea õppematerjal enne kontrolltööd (Y)
  17:44 17-11-2010
  kiilakas1234 profiilipilt
  kiilakas1234: Kahjuks ei aidanud see mind!
  16:23 17-12-2012


  Sarnased materjalid

  5
  docx
  Asjaajamise aluste kordamisküsimused
  80
  pdf
  Asjaajamise alused
  528
  doc
  Keskkonnakaitse lõpueksami küsimused-vastused
  56
  doc
  Andmebaaside eksami kordamisküsimuste vastused
  15
  doc
  Tööõiguse eksami küsimused- vastused
  12
  docx
  Riigiõiguse eksami küsimused ja vastused
  15
  doc
  Asjaajamise korraldamine
  13
  pdf
  Konspekt  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun