Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Mis on alternatiivraha ?
 • Mis on alternatiivraha ?
 
Säutsu twitteris
TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL
Majandusteaduskond
Rahanduse- ja majandusteooria instituut
Rahanduse ja panganduse õppetool
ALTERNATIIVRAHA SÜSTEEMID EESTIS:
AJALUGU JA TULEVIK
Referaat õppeines raha ja pangandus
Tallinn 2015SISUKOR
sissejuhatus 4
1Alternatiivraha 5
1.1Mis on alternatiivraha? 5
1.2Alternatiivraha tekkimise põhjused ja pidama jäämine 6
2alternatiivraha eestis 7
2.1Ajalugu 7
2.2Paide P.A.I 8
2.3Urvaste urban 9
2.4Luige kroon 10
2.5Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel 10
2.6Tulevik 11
kokkuvõte 13
KASUTATUD ALLIKAD 14
lisad 15
Lisa 1. Paide P.A.I 15
Lisa 2. Urvaste urban 17
Lisa 3. Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel 18
SISSEJUHATUS 3
1 ALTERNATIIVRAHA 4
1.1 Mis on alternatiivraha? 4
1.2 Alternatiivraha tekkimise põhjused ja pidama jäämine 5
2 ALTERNATIIVRAHA EESTIS 6
2.1 Ajalugu 6
2.2 Paide P.A.I 7
2.3 Urvaste urban 8
2.4 Luige kroon 8
2.5 Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel 9
2.6 Tulevik 10
KOKKUVÕTE 12
KASUTATUD ALLIKAD 13
LISAD 14
Lisa 1. Paide P.A.I 14
Lisa 2. Urvaste urban 15
Lisa 3. Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel 16


sissejuhatus

Käesoleva referaadi teemaks on alternatiivraha süsteemid Eestis, ajalugu ja tulevik. Uuritakse, mis on alternatiivraha, millised on alternatiivraha tekkimise põhjused ning kuidas alternatiivraha pidama jääb. Lisaks uuritakse, milline on alternatiivrahade ajalugu ja tulevik meie riigis.
Antud referaadi teema ei ole tänapäeval väga aktuaalne ning seni on alternatiivrahadest üsna vähe räägitud. Seega vajab alternatiivrahade teema täpset lahtimõtestamist, et valgustada ka teisi sellest, et riigis ei pruugi kehtida ainult riiklik valuuta , vaid teatud piirkondades on võimalik maksta hoopiski mingil muul moel.
Käesoleva referaadi teema valis kirjutaja vabatahlikult. Ta leidis, et antud teema ei ole hetkel väga aktuaalne ning seega peaks seda tutvustama ka enda kursusekaaslastele, et valgustada neid riigis kehtivatest asendusrahadest. Antud teema puhul on oluline suunata kursusekaaslaste tähelepanu Eestis praegu kehtivatele alternatiivrahadele, sest paljud ei pruugi nendest teadlikud ollagi ning võib-olla see ajendab neid rohkem oma kogukonna alternatiivrahade kohta uurima või hoopiski neid kasutama.
Referaadi eesmärgiks on teada saada, mis on alternatiivraha, millised on alternatiivraha tekkimise põhjused ning pidama jäämise tingimused. Lisaks soovitakse rohkem teada saada alternatiivrahadest Eesti tasandil- millised alternatiivraha süsteemid meie riigis on ajaloo jooksul kehtinud ja hetkel kehtivad ning milliseks võib kujuneda tulevik.
Töö koosneb kahest peatükist , mis omakorda jagunevad väiksemateks alapeatükkideks. Esimeses peatükis annab referaadi kirjutaja ülevaate alternatiivraha olemusest, mida kujutab endast alternatiivraha. Lisaks uuritakse millised on alternatiivraha tekkimised põhjused ning pidama jäämise tingimused. Teises peatükis annab referaadi kirjutaja ülevaate alternatiivrahadest Eestis. Uuritakse alternatiivrahade ajalugu, hetkel käibel olevaid peamiseid alternatiivrahasid ning oletatakse milliseks võib kujuneda tulevik. • Alternatiivraha


  Järgnev peatükk annab ülevaate alternatiivrahast üldiselt. Esmalt tuuakse välja, mis on alternatiivraha, millised on alternatiivraha liigid ning levinumad alternatiivrahad. Seejärel antakse ülevaade alternatiivraha tekkimise põhjustest ning lõpetuseks kirjeldatakse, kuidas alternatiivrahad pidama jäävad.
 • Mis on alternatiivraha?


  Alternatiivraha, mida võib nimetada ka täiendrahaks, rööprahaks ja kogukonnarahaks, on maksevahend , mida kasutatakse paralleelselt domineeriva riikliku valuutaga või rahvusvahelise valuuta asemel.
  Alternatiivraha jaguneb peamiselt nelja erinevasse gruppi: ajakrediit, vastastikune krediit, kogukonnaraha ja barterraha. Nii ajakrediit kui ka vastastikune krediit on veebi tasandil toimivad teenustevahetusvõrgustikud. Nad erinevad üksteisest selle poolest, et ajakrediidi puhul toimub üldjuhul oma mõtete ja heategude vahetamine, kuid vastastikuse krediidi puhul toimub teenuste vahetamine ning raha luuakse n-ö teenuse osutamisel. Bartertehingu puhul vahetatakse kaupu või teenuseid raha kasutamata – tehakse vahetuskaupa.
  Eelnevalt nimetud alternatiivraha liikidest on levinuimad kindlasti kogukonnarahad, millest on palju erinevaid variante, kuid mille põhimõtted on sarnased: raha ringleb vaid kogukonna sees, elavdades niimoodi omavahelist läbikäimist – nii kohalikku majandust kui ka inimestevahelisi suhteid. Levinuim kogukonnaraha vorm on lihtne turvamärkidega paberraha, kuid arvestusühikud, konverteeritavus ning väljaandmise kord on erinevad – rahaühikule võib vastata üks töötund või üks tehtud tegu; raha võib (aga ei pea) saama riikliku raha vastu vahetada; raha võib välja anda kogukonnas tegutsev mittetulundusühing,
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #1 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #2 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #3 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #4 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #5 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #6 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #7 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #8 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #9 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #10 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #11 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #12 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #13 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #14 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #15 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #16 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #17 Alternatiivraha süsteemid Eestis ajalugu ja tulevik #18
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 18 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-11-26 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 16 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Liina Loit Õppematerjali autor

  Meedia

  Lisainfo

  Käesoleva referaadi teemaks on alternatiivraha süsteemid Eestis, ajalugu ja tulevik. Uuritakse, mis on alternatiivraha, millised on alternatiivraha tekkimise põhjused ning kuidas alternatiivraha pidama jääb. Lisaks uuritakse, milline on alternatiivrahade ajalugu ja tulevik meie riigis.
  alternatiivraha , süsteemid , Eesti , ajalugu , tulevik , alternatiivraha , ühistu , luige kroon , kogukond

  Mõisted

  Teemad

  • ALTERNATIIVRAHA SÜSTEEMID EESTIS
  • ALTERNATIIVRAHA
  • Mis on alternatiivraha?
  • Alternatiivraha tekkimise põhjused ja pidama jäämine
  • ALTERNATIIVRAHA EESTIS
  • Ajalugu
  • Paide P.A.I
  • Urvaste urban
  • Luige kroon
  • Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel
  • Tulevik
  • Lisa 1. Paide P.A.I
  • Lisa 2. Urvaste urban
  • Lisa 3. Tartu Hoiu-laenuühistu Eesti veksel

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  1072
  pdf
  Logistika õpik
  990
  pdf
  Maailmataju ehk maailmapilt 2015
  126
  doc
  Lõpueksami küsimused ja vastused 2008
  20
  doc
  Raha ja pangandus eksamikonspekt
  161
  pdf
  Juhtimise alused
  343
  pdf
  Maailmataju uusversioon
  21
  docx
  Raha ja panganduse kordamine
  0
  docx
  A dumas Kolm musketäri terve raamat

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !