Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Esitlus - ALKOHOLISM (0)

1 Hindamata
Punktid
Elu - Luuletused, mis räägivad elus olemisest, kuid ka elust pärast surma ja enne sündi.

Esitatud küsimused

  • Mis on ALKOHOLISM?
  • Mida ALKOHOL inimesega teeb?
  • Kes on ALKOHOOLIK?
  • Miks on ALKOHOL OHTLIK just noortele?
  • Milliseid organeid kahjustab?
  • Milliseid organeid kahjustab?
  • Mis võiks olla LAHENDUSEKS?

Lõik failist


ALKOHOLISM
Anna Serõna, 
Jelizaveta  Miškova
Mis on ALKOHOLISM?
 Alkoholism on haigus, mille puhul 
inimene jätkab  joomist  ka siis, kui 
see põhjustab talle elus probleeme. 
Alkohoolik  ei suuda joomist õigel 
ajal lõpetada. Aja jooksul tekivad 
inimese organismis muutused, mis 
ei lase sellel enam ilma  alkoholita  
funktsioneerida. Kui alkohoolik ei 
saa juua, tekivad tal nn. 
ärajätunähud: vappumine, 
külmavärinad ja isegi 
hallutsinatsioonid.
Mida ALKOHOL inimesega teeb?
  Alkohol  on  depressant , mis 
mõjutab sinu 
kesknärvisüsteemi tegevust. 
Sattudes  vereringesse, 
mõjutab ta iga organi 
tegevust ja võib põhjustada 
mitmeid haigusi, kaasa 
arvatud selliseid, mis on 
väljaravimatud 
(maksahaigusi, 
ajukahjustusi, vähki jne).
Mida ALKOHOL inimesega 
teeb?

Joomine võib vähendada 
testosterooni 
(meessuguhormoonide) 
hulka mehe organismis ja 
muuta ta suguvõimetuks. 
Naisel võib joomine 
põhjustada organismis 
selliseid kahjustusi, et ta ei 
suuda sünnitada terveid 
lapsi.
LOOTE ARENG

Suurim oht kui 
raseduse ajal 
alkoholi 
pruukida, loote 
ajukahjustus. 
Kes on ALKOHOOLIK?
 Alkohoolik on 
inimene, kes 
kannatab 
haiguse all, 
mida 
nimetatakse 
alkoholismiks.
Miks on ALKOHOL OHTLIK just noortele?

Noored kaaluvad 
tavaliselt vähem kui 
täiskasvanud ja ka nende 
maks on väiksem. Kui 
noor joob, tõuseb tema 
vere alkoholisisaldus 
kiiremini. Seetõttu tekib 
ka  joove  kiiremini ning 
piisab  väiksemast 
alkoholikogusest. Noore 
inimese organism on 
kergemini kahjustatav.
Milliseid organeid kahjustab?

Maksa:
Vasakule Paremale
Esitlus - ALKOHOLISM #1 Esitlus - ALKOHOLISM #2 Esitlus - ALKOHOLISM #3 Esitlus - ALKOHOLISM #4 Esitlus - ALKOHOLISM #5 Esitlus - ALKOHOLISM #6 Esitlus - ALKOHOLISM #7 Esitlus - ALKOHOLISM #8 Esitlus - ALKOHOLISM #9 Esitlus - ALKOHOLISM #10 Esitlus - ALKOHOLISM #11 Esitlus - ALKOHOLISM #12 Esitlus - ALKOHOLISM #13 Esitlus - ALKOHOLISM #14 Esitlus - ALKOHOLISM #15
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 15 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2015-10-17 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 4 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor AnnaAbi Õppematerjali autor
Alkoholism on haigus, mille puhul inimene jätkab joomist ka siis, kui see põhjustab talle elus probleeme. Alkohoolik ei suuda joomist õigel ajal lõpetada. Aja jooksul tekivad inimese organismis muutused, mis ei lase sellel enam ilma alkoholita funktsioneerida. Kui alkohoolik ei saa juua, tekivad tal nn. ärajätunähud: vappumine, külmavärinad ja isegi hallutsinatsioonid.

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
10
docx

Alkoholi teekond organismis ja mõju organitele, joomise tagajärjed

kusjuures põhiline osa etanoolist imendub verre maost ja peensoolest. Vere alkoholisisaldus ja alkoholijoobe tunnused sõltuvad tarvitatud alkoholi hulgast, kangusest, siseelundite ja närvisüsteemi seisundist, samuti ka sellest, kuivõrd on maos toitu ja kui kiiresti juuakse jne. Naised, lapsed ja raugad on alkoholi suhtes enam tundlikud. Kõige suurem on vere alkoholisisaldus umbes üks tund pärast etanooli sissevõtmist. ALKOHOLI MÕJU ERINEVATELE ORGANITELE Inimorganismi sattunud alkohol avaldab tugevat toimet kesknärvisüsteemile ja põhjustab mitmeid psüühikahäireid. Kõige rohkem avaldab etanool mõju paljudele elunditele: suu-, mao- ja sooltelimaskestad, maks, neerud, sisenõristusnäärmed, kesknärvisüsteem. Kõige enam avaldab alkohol mõju peaajule, kuna ajukoorerakkude hukkumise tõttu väheneb ka ajumaht. Sügavamad muutused toimuvad ajukoore osades, mis on seotud mõttetegevuse ja mäluga.

Orgaaniline keemia
thumbnail
15
ppt

Alkoholism kui haigus

Alkoholism kui haigus Kredi Aim 12 b Kredi Aim 12b Mis on alkoholism? Tõsine, progresseeruv haigus, mis on tingitud alkohoolsete jookide süstemaatilisest tarbimisest. Tekib organismil sõltuvus etanoolist. Alkoholik ei suuda joomist õigel ajal lõpetada. Tekivad aja jooksul muutused, mis ei lase ilma alkoholita funktsioneerida. Kui alkohoolik ei saa juua, tekivad tal nn. ärajätunähud: vappumine, külmavärinad. Mida teeb alkohol inimesega? Alkohol on depressant, mis mõjutab sinu kesknärvisüsteemi tegevust.

Keemia
thumbnail
4
rtf

Keemia - mis on alkohol?

Alkohol Mis on alkohol? Alkohol on orgaaniline aine, mida sisaldavad kõik alkoholsed joogid. Alkoholsetes jookides sisalduv alkohol on viinapiiritus ehk etanool (CH 3CH2OH). Keemiliselt on alkohol süsivesinik. Alkohol on sõltuvust tekitav narkootiline aine, mis on enamikes riikides legaalne. Tuntumad lahjad alkohoolsed joogid on õlu, siider ja vein, aga ka mitmesugused gaseeritud segujoogid. Tuntumad kanged alkohoolsed joogid on viinad, viskid, konjakid ja brändid. Alkohol tõstab dopamiini taset, seetõttu põhjustab see erutust ja elevust. Alkohol tõstab endorfiinide taset, mis vähendab valu tajumist. Alkoholi toime oleneb inimese organismist. Looduses esineb alkoholi vähe, sest ta on madalal

Keemia
thumbnail
21
doc

Alkoholi mõju inimorganismile

supilusikatäis suhkrut! Alkohoolsed joogid jaotatakse kolme rühma: · kanged alkohoolsed joogid ­ alkoholisisaldus enam kui 22 mahuprotsenti (viinad, viskid, rummid, liköörid) · lahjad alkohoolsed joogid ­ alkoholisisaldus 6­22 mahuprotsenti (veinid, vermutid) · vähese alkoholisisaldusega joogid ­ alkoholisisaldus 0,5­6 mahuprotsenti (õlled, siidrid) Kui inimene joob, imendub alkohol maost kiiresti verre ja sooltesse ning lõpuks jõuab kõikidesse organitesse. Enamus alkoholist seejärel lõhustub ja väljub verest maksa kaudu, vaid väike osa (10%) väljub uriini, hingeõhu ja higi kaudu. ALKOHOL ­ KEEMILINE AINE ETANOOLI MÕJU INIMORGANISMILE Organismi sattunud alkoholid oksüdeeritakse maksas leiduva ensüümi (alkoholdehüdrogenaas) toimel väga mürgisteks aldehüüdideks ja sealt edasi karboksüülhapeteks ning pärast veel mitmeid

Bioloogia
thumbnail
40
pdf

Alkohol minu kehas final

Tasuta jagamiseks ISBN © OÜ Lege Artis 2007 Vajadusel saate lisainfot ja nõu oma perearstilt ja pereõelt või helistades perearsti nõuandetelefonile 1220. Miks osa inimesi naudib alkoholi ja osa on selle vangis? Kui palju on palju? Alkoholi joomine on kahe otsaga. Ühelt poolt aitab see lõõgastuda, tekitab heaolutunde, Mida teeb alkohol organismile? muudab lõbusaks ja seltskondlikuks. Teiselt poolt aga kahjustab mitut kehafunktsiooni, Kas minul võib olla alkoholiprob- soodustab vähkkasvajaid ja tekitab sõltuvust. leem? Joobes inimene muutub sageli vägivaldseks, riskialtiks ja vaimselt tasakaalutuks. Alkohol muudab inimese iseloomu paheliseks, annab Nendele küsimustele leiad vastuse põhjust enesetapumõtetele ja julgustab neid järgnevatelt lehekülgedelt. ellu viima.

Bioloogia
thumbnail
4
docx

Etanooli füsioloogiline toime ja alkohoolsed joogid

joogid 1) Loetle etanooli tootmise toorained toidu- ja ravimitööstuse jaoks V: Etanooli tootmise toorained toidu- ja ravimistööstuse jaoks: viinamarjad, puuviljad ja teised suhkrut või tärklist sisaldavad produktid. 2) Millised on etanooli bioloogilised ja keemilised protsessid inimorganismis? V: Inimese kehas oksüdeeritakse etanool etanaaliks, see omakorda ja märksa kiiremini äädikhappeks ning lõpuks CO2-ks ja veeks. 3) Mis on alkoholism? V: Alkoholism on haigus, mille puhul tekib organismil sõltuvus etanoolist. 4) Joobeastmed ja seosed etanooli kontsentratsiooniga veres. V: Alkoholi joobeastet määratakse vere etanoolisisaldusega. Alkoholisisaldust veres hinnatakse promillides (1 % = 10 ‰ ) 0,5-1,5‰ - kerge joove 1,5-2,5‰ - keskmine joove 2,5-3,5‰ - raske joove Üle 3,5‰- eluohtlik joove, raskekujuline mürgitus 5) Millised tunnused kaasnevad inimesel joobe astmetega?

Orgaaniline keemia
thumbnail
20
docx

Sõltuvusprobleemid

harjumuspärane naudinguaisting. Kokkuvõtvalt võib öelda, et oluline on pöörata tähelepanu tubakasõltuvuse mõlemale komponendile. Valmistudes suitsetamisest loobumiseks koostage endale kindel plaan ja valige endale sobivad meetodid, soovi korral pöörduge arstist nõustaja poole. (Loobu suitsetamisest, 22.12.2010) 6 3 ALKOHOLISÕLTUVUS Alkohoolne jook on uimastava ja sõltuvust tekitava toimega etanooli ehk viinapiiritust sisaldav jook. Alkohol on kaloririkas jook ­ 1 pits viina või väike klaas veini sisaldab sama palju kalo reid kui 1 supilusikatäis suhkrut! Alkohoolsed joogid jaotatakse kolme rühma: · kanged alkohoolsed joogid ­ alkoholi sisaldus enam kui 22 mahuprotsenti (viinad, viskid, rummid, liköörid) · lahjad alkohoolsed joogid ­ alkoholi sisaldus 6­22 mahuprotsenti (veinid, vermutid) · vähese alkoholisisaldusega joogid ­ alkoholisisaldus 0,5­6 mahuprotsenti (õlled, siidrid)

Rahvatervis
thumbnail
16
doc

Alkoholi mõju organismile.

........................................................... 7 Kerge joove...................................................................................................................... 7 Keskmine joove................................................................................................................ 8 Raske joove..................................................................................................................... 8 3. Alkoholisõltuvus ehk alkoholism.......................................................................................... 8 3.1. Alkoholisõltuvuse staadiumid........................................................................................ 9 Alkoholisõltuvuse 1. staadium.......................................................................................... 9 Alkoholisõltuvuse 2. staadium.......................................................................................... 9

Inimeseõpetus




Meedia

Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun