Sõnu seletav sõnaraamat

451 - 450 aastast eKr. Rahvas hakkas oma vabaduse tagatisena nõudma õiguslikku selgust ning turvalisust. Oli vaja avalikult väljakuulutatud ja igaühele kättesaadavaid seadusi, mille täitmine oleks kohustuslik kõikidele kodanikele, nii patriitsidele2 kui ka plebeidele3. XII tahvli seadused kujutasid endast 494. aasta kompromissi vilja.
4 fie on ettevõtja mille järgi? - ÄS §1- tegevuse järgi ja äriregistri kanne on vaid deklaratiivse tähendusega (vale!!!). Seega kui tahad et sind registrisse kantakse siis peab kande rahuldama kuna see vaid deklaratiivne aga ega seepärast ettevõtjaks ei muutu vaid alles siis kui nt hakkad teenust osutama.
4 implikatsioon ehk materiaalne implikatsioon on lausearvutuses binaarne tehe, mis operandide p ja q korral annab tulemiks liitlause p → q. Seda lauset nimetatakse lausete p ja q implikatsiooniks ning interpreteeritakse alati nii, et ta on väär parajasti siis, kui p on tõene ja

4 aktsiaselts - on äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital ning aktsionär ei vastuta isiklikult aktsiaseltsi kohustuste ees ja aktsiaselts vastutab oma kohustuste eest oma varaga.
40 saadikuga - kuulusid sinna ameti poolest või määrati presidendi poolt; valitsuse eesotsas peaminister, valitsus määrati presidendi poolt ; rahvalt võeti ära omaalgatuse õigus.
4majandustegevus on iga iseseisvalt teostatav, tulu saamise eesmärgiga ja püsiv tegevus, mis ei ole seadusest tulenevalt keelatud. Vt majandustegevuse seadustiku üldosa seaduse § 3 lg 1.

446 - 478. Radding, C. Ciaralli, A. The Corpus iuris civilis in the Middle Ages: manuscripts and transition from the sixth century to the juristic revival, 2007
4 leping on koostatud eesti keeles, kahes võrdset juriidilist jõudu omavas eksemplaris, millest kummalegi poolele jääb üks lepingu eksemplar.
4 lause on kehtestatav (satisfiable) parajasti siis, kui lause on tõene vähemalt ühe komponentlausete tõeväärtusjaotuse korral.

4 väidetesüsteemi nimetatakse vastuoluliseks parajasti siis, kui selle süsteemi väited ei saa loogiliselt kõik korraga tõesed olla.
4 järelikult on teatamiskohustus (2 varianti on – kas avalduse esitamine või teatamine) 5 seega ilmselt tuleks ikka teatada.
44 lg - s 1 välja toodud igaühe õigus vabalt saada üldiseks kasutamiseks levitatavat

480 - 410 eKr). Keskenduti humanitaarteadustele ning inimesest lähtuvalt seletati
4 ĂĽĂĽrileandjal on kohustus: 4.4.1 Anda korter ĂĽĂĽrnikule ĂĽle punktis 2.2 nimetatud ajal.
4 lääne - Euroopa; 3 Ida-Euroopa; 3 Aasia; 2 Ladina-Ameerika; 1 USA; 3 Aafrika.

4 kaup on ennem ĂĽleandmist kontrollitud mĂĽĂĽja/spetsialisti poolt.
480 - 410 eKr). Keskenduti rohkem humanitaarteadustele.
4 aalooline – Vaadata sündmust tema arengus.

4 maakohut – tartu, viru, pärnu ja harju.
461 - 470. 11. Khair-Al-Din, Ravil.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

- Olen tingimustega nõus

SEB Swedbank Mobiil

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto