Sõnu seletav sõnaraamat

Šokistaadium – organismi on tunginud veanlane (näiteks gripiviirus) või ohustatakse inimesi põhivajadusi (rünne elule ja tervisele, eneseväärikuse alandamine); 2) Vastupanustaadium – koondatakse organismi kaitsejõud, tähelepanu kontsentreerub, vererõhk ja kehatemperatuur tõusevad, vere suhkrusisaldus ja kloriidisisaldus suurenevad jne; 3) Kurnatusstaadium, mida iseloomustab stressitaluvuspiiri ületamine ja organismi kaitsejõudude mahasurumine.
Šimpansid on ainsad olendid peale inimeste, kes korraldavad oma enda liigikaaslaste vastu organiseeritult mõrvasid, et vabaneda rivaalidest ja paremini kasutada oma enda territooriumi ressursse. See on pigem šimpanside õpitud käitumine ja evolutsiooni käigus välja töötatud taktika, mille esmakordselt avastav 1970. aastatel Jane Goodall.
Šimpansil on mingi arusaam teise šimpansi või ka inimese vaimsetest seisunditest? Premack ja Woodruff näitasid šimpansile lühikest videoklippi, milles näitleja üritas kogu oma tegevusega näidata, et ta tahab välja pääseda suletud ruumist.

Šimpanside geenid on 99 % inimeste geenidega sarnased ja erinevus seisneb ainult selles 1 %-s. Kuid inimese ja šimpanside arenguliinide eraldumine toimus Maal umbes viis miljonit aastat tagasi.
Šereševsky – mnemomist (võime mäletada suurel hulgal infot), raskusi unustamisega Daniel Tammet – autist, mäletas 22,000 Pi kohta
Šimpansid – šimpansi tugev seltsivus paistab silma juhtudel, millal üksik šimpans eraldatakse rühmast.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

- Olen tingimustega nõus

SEB Swedbank Mobiil

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto