Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Üro 56 - st tolleaegsest liikmest hääletas ülddeklaratsiooni vastuvõtmise poolt 48 liiget, erapooletuiks jäid NSV Liit, Tšehhoslovakkia, Poola, Valgevene, Ukraina, Jugoslaavia, Saudi Araabia ja Lõuna-Aafrika. See formaalse põhjusena ühelt poolt, sisuliselt aga deklaratsioonis sisalduv "ohtlikkus" totalitaarsele võimule oli põhjuseks, miks ülddeklaratsioon jäi eestlastele nagu ka teistele Nõukogude Liidu tolleaegsetele rahvastele tundmatuks.
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon Loodud 24.okt 1945, Eesti liitus 1991 Tähtsaim ametiisik on Peaassamblee poolt valitud (5 aastaks) peasekretär, praegu Ban Ki-moon. Tegevusvaldkonnad: 1) rahu tagamine maailmas 2) inimõiguste kaitse 3) arenguprogrammid vaesematele maadele 4) UNESCO – ÜRO allorganisatsioon, mis tegeleb kultuuriväärtuste kaitsega 5) UNICEF – ÜRO lastefond, mis tegeleb laste õiguste kaitsmisega
Üro - l on 6 põhiorganit: Peaassamblee, Julgeolekunõukogu, Majandus- ja Sotsiaalnõukogu, Hooldusnõukogu, Rahvusvaheline Kohus ja Sekretariaat. Neile lisanduvad eriagentuurid, fondid ja programmid (nn “ÜRO organisatsioonide perekond”), mille tegevusvaldkonda kuulub nii rahu ja julgeolek ja inimõigused kui ka majanduslik ja sotsiaalne areng ning mille eelarve ja juhtstruktuurid on ÜROst eraldatud.
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon – 1945. aastal asutatud organisatsioon, mis oli mõeldud asendamaks Esimese maailmasõja järel loodud Rahvasteliitu, mis ei olnud suutnud täita talle pandud lootusi rahvusvahelise rahu ja julgeoleku säilitamisel ega ka edukalt kaasata oma liikmeskonda kõiki rahvusvahelisi suurvõime.
Üro on ainuke rahvusvaheline organisatsioon, mille liikmed on põhikirja alusel volitanud organisatsiooni tagama rahvusvahelist julgeolekut kõikides maailma piirkondades kõigil võimalikel tasanditel. Nii aitab ÜRO kindlustada kõikide oma liikmesriikide julgeolekut, mis kuulub otseselt ÜRO Julgeolekunõukogu pädevusse.
Üro - on 1945.aastal loodud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on rahvusvahelise rahu ja julgeoleku, inimõiguste  ning rahvusvahelise koostöö tagamine. Varssavi lepinguorganisatsioon – organisatsioon, mis loodi NSVL­i ja Ida­Euroopa sõjaliseks ja poliitiliseks  koostööks.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) on 1945. aastal loodud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on rahvusvahelise rahu ja julgeoleku, inimõiguste ning rahvusvahelise koostöö tagamine ja majandusliku, sotsiaalse, kultuurilise ja humaanse iseloomuga rahvusvaheliste probleemide lahendamine.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon 1945 ÜRO eesmärgid: rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamine; riikidevaheliste sõbralike suhete arendamine; rahvusvaheline koostöö majandus-, sotsiaal-, kultuuriliste ja humanitaarprobleemide lahendamisel; inimõiguste järgimise edendamine maailmas
Üro - d juhib Peaassemblee poolt viieks aastaks valitav peasekretär (2007-praguseni on selleks Ban Ki-Moon). ÜRO ei tegele mitte ainult vahetu rahutagamisega, vaid suuremahulised on ka arenguprogrammid, mille kaudu toetatakse majanduslikku ja humanitaarset progressi maailma vaesemates maades.
Üro on loetletud organisatsioonidest kõige universaalsem ja saab mõjutada kõiki loetletud valdkondi, ÜRO puhul on aga ette heidetud suurele organisatsioonile omast aeglust ja bürokratiseerumist, siiski on selle organisatsiooni panus läbi ajaloo olnud suurim.
Üro - d juhib Peaassamblee poolt viieks aastaks valitav peasekretär (aastail 1997–2006 Kofi Annan). Peasekretär peab seisma kogu organisatsiooni ja maailma tervikliku arengu eest ega tohi kallutada ÜRO tegevust ühegi riigi huvidest lähtuvalt.
Üro julgeole - kunõukogu suutlikkust tuleks suurendada, et aidata tal enda õlgadele võtta vastutus rahvusva- helise rahu ja julgeoleku ees. (Seda ei ole aga üldse lihtne teostada, kuna paljud riigid ja piir- konnad lihtsalt ei kuuletu ÜRO nõudmistele.
Üro – Ühendatud Rahvaste Organisatsioon - eesmärk rahvusvahelise rahu ja julgeoleku, inimõiguste ning rahvusvahelise koostöö tagamine ja majandusliku, sotsiaalse, kultuurilise ja humaanse iseloomuga rahvusvaheliste probleemide lahendamin
Üro - Asutati 1945.Juhib peasekretär Ki-moon.Eesmärk: ühendada rahvaid, vältida sõdu, kaitsta demokraatiat, soodustada koostööd. ÜRO Julgeolekunõukogu- väga oluline organ, otseselt tegeleb riikidevaheliste konfliktide lahendamisega.
Üro on globaalne organisatsioon, mis asutati 1945.a ja sinna kuulub 200 maailma riigist 191. ÜRO tegevuse eesmärgid on väga laialdased, selle tegevusvaldkonda kuuluvad nii rahu- ja julgeoleku-, arengu- kui ka inimõigusküsimused.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon- Eesti ühines sellega 1991 aasta Euroopa Nõukogu- omaette institutsioon, sinna kuuluvad kõik Euroopa riigid, Eesti sai seal liikmeks 1993 aasta Euroopa liit- Eesti ühines 1 mai 2004 aasta
Üro on jätkusuutlikkuse sõnastanud põlvkondadevahelise võrdsuse printsiibi kaudu: Jätkusuutlik areng on niisugune praeguse põlvkonna vajaduste rahuldamine, mis ei tee seda tulevaste põlvkondade vajaduste rahuldamise arvelt.
Üro on korraldanud sealsete pinnase uurimise ning informatsioon ja tulemused on kõigile kättesaadavad ning loodetakse, et seeläbi jõuab info ja teadlikkus olukorrast ohustatud aladel jõuab ka kohalike valitsusteni.
Üro - d juhib peaassamblee poolt 5 aastaks valitav peasekretär, kes on praegu Ban Ki-Moon. Ja peasekretär peab seisma kogu organisatsiooni ja maailma tervikliku arengu eest ja ei tohi anda eeliseid ühelegi riigile.
Üro - d juhib Peaassamblee poolt 5 aastaks valitud peasekretär (Ban Ki-moon). Peasekretär peab seisma kogu organis ja maaima tervikliku arengu eest ega tohi kallutada ÜROtegevust ühegi riigi huvidest lähtuvalt.
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon • Asutatud: 24. oktoobril 1945 • Peakorter: New York • Liikmeid: 193 • ÜRO peasekretär: Ban Ki-Moon • Eesti kuulub ÜROsse alates 1991. aastast ÜRO eesmärgid
Üro - s hetkel 192 liikmesriiki, Eesti ühines 17.sept 1991 Peakorter asub New Yorgis Põhikiri jõustus 24.okt.1945 (seda kuupäeva tähistatakse ÜRO päevana) Peasekretär on Ban Ki-moon (Lõuna-Korea)
Üro – rahvusvahelise rahu ja julgeoleku, inimõiguste ja rahvusvahelise koostöö tagamine ning majandusliku, sotsiaalse, kultuurilise ja humaanse iseloomuga rahvusvaheliste probleemide lahendamine.
Üro on originaalkeeles United Nations ja eesti keeles Ühinenud Rahvaste Organisatsioon ● Tegevusvaldkonda kuuluvad nii rahu- ja julgeoleku-, arengu- kui ka inimõigusküsimused.
Üro - ühinenud inimeste organisatsioon • SKT, keskmine eluea näitaja, hariduse näitaja (3 arengutaseme näitajat) • Energia tarbimine ühe elaniku kohta • Laste suremus
Üro - d saadab sõjas edu, kuid Hiina vägede sekkudes sunnitakse ÜRO väed taganema ja hiinlaste edasitung pannakse seisma alles 38. Laiuskraadil, rinne püsib siin 2 aastat.
Üro esiorganisatsioonid on iseseisvad rahvusvahelised organisatsioonid, millest mõned eksisteerisid juba enne ÜRO asutamist ning mis nüüdseks on ÜROga seotud koostöölepingute kaudu.
Üro - Ühinenud rahvaste organisatsioon, mis on ühtlasi ainus ülemaailmse ulatusega julgeolekuorganisatsioon. Asutati 26.juunil 1945 san fransiscos 51riigi poolt.
Üro hiv - ja aidsivastase programmi (UNAIDS), Põhjamõõtme rahvatervise ja sotsiaalse heaolu partnerlus (NDPHS) ning teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega.
Üro - d juhib peasekretär Ban-ki-moon. Töökeeled: inglise,araabia,vene,prantsuse,hiina,hispaania. Peaassamble koosneb liikmesriikide delegatsioonidest.
Üro - (Ühinenud Rahvaste Organisatsioon) on 26. juunil 1945. aastal San Franciscos loodud 51 riigi poolt moodustatud rahvusvaheline organisatsioon.
Üro on ainuke ülemaailmse ulatuse julgeoleku organisatsioon. NATO ehk Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsioon (North-Atlantic Treaty Organisation)
Üro – ÜHINENUD RAHVASTE ORGANISATSIOON ÜRO - 1945 • Rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamine • Inimõiguste ja rahvusvahelise koostöö
Üro - s teatas, et küsimuse tuum ei seisne mitte tulevahetuse lõpetamises India ja Pakistani, vaid Pakistani armee ja Bangladeshi rahva vahel.
Üro - Ühinenud Rahvaste organisatsioon, 1945. aastal loodud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärgiks on rahu ning ollakse sõja vastu.
Üro on avatud organisatsioon ning liikmeks võivad saada kõik rahu armastavad riigid, kes on nõus täitma põhikirjas sätestatud kohustusi.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on Rahvasteliidu järglane, mis on loodud 26. juunil 1945 San Franciscos – algselt 51 liimesriiki.
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon • Asutatud: 1945 • Peakorter: New York, USA • Peasekretär: Ban Ki-Moon • NB! Eesti - 1991
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (maailmaorganisatsioon) Asutatud 1945 Peakorter New Yorkis ja Viinis Peasekretär Ban Ki-Moon
Üro - le. Salvador pani ÜRO Peaassambleele ette (teda toetasid USA ja India) võtta vastu Hiina tegevust tauniv resolutsioon.
Üro on oma rahuvalvega olnud eeskujuks ka teistele (NATO; SRÜ). Sellest on huvitatud ka mittesõjalised organisatsioonid.
Üro – Ühendatud Rahvaste Organisatsioon – selle ühenduse ülesandeks on rahvusvahelise julgeoleku ja rahu tagamine.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon(asutati. 1945).Ülesanded olid 1)säilitada rahvusvaheline rahu ja julgeolek.
Üro - d juhib peasekretär Ban Ki-moon, töökeelteks on inglise, prantsuse, hispaania, hiina, araabia ja vene keel.
Üro - l on kaks põhilist kokkulepete sõlmimise viisi: 1. Liikmesorganisatsioonid kirjutavad oma arvamused üles.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon, asutati 1945 a. See pidi edasi arendama Rahvasteliidu põhimõtteid.
Üro on üks maailma suurimaid tegutsevaid organisatsioone ja seal on 191 liiget, nii et võik öelda et kogu
Üro andmetel on vaid 1/3 inimkonnast kindlustatud toiduga, millel on küllaldane kalorsus ja ratsionaalne struktuur.
Üro - Eesmärk: vältida sõdu, tugevdada rv julgeolekut, kaitsta dem, edendada kõigekülgset koostööd.
Üro - s nõudsid nii Washington kui Moskva sõjategevuse lõpetamist ning 6.nov 1956 sõlmitigi vaherahu.
Üro on maailma tähtsaim organisatsioon, muidu ei oleks ka sellega liitunud peaaegu kõik maailma riigid.
Üro julgeolekunõukogus on viis alalist liiget, kes olid sel ajal olulised – Venemaa, Prantsusmaa, Inglismaa, USA ja Hiina.
Üro – 1945.a. loodud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on kõikide rahvaste ühendamine.
Üro – Ühinenud rahvaste Organisatsioon on 51 riigi poolt moodustatud rahvusvaheline organisatsioon.
Üro arengu - ja keskkonnakonverentsi poolt vastu võetud ülemaailmne keskkonnastrateegia on „Agenda 21“.
Üro on käsitlenud keskkonnamõju hindamist oma keskkonnaprogrammi (UNEP) vastavasisulises juhendis.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon, 1945, rahu-, julgeoleku-, arengu- ja inimõigusküsimused.
Üro - ga 17.september 1991 7.Millal ja mis eesmärgil loodi IMF? IMF-Rahvusvaheline Valuutafond.
Üro on rõhku pannud ka looduse säilitamisele ja korraldanud selle teemalisi konverentse.
Üro – julgeolek, kaasarääkimine maailmas toimuvates protsessides, inimõigused jne.
Üro julgeolekunõukogu on ÜRO organ, mille ülesandeks on rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamine.
Üro - Ühinenud Rahvaste Organisatsioon Loodud 1945 San Franciscos 51 riigi poolt.
Üro on lühend Ühinenud Rahvaste Organisatsioonist, mis tegeleb inimõigustega.
Üro - sse kuulusid selle asutamise alguses 51 liikmesriiki, kes moodustasid ÜRO
Üro – 1945 osa võtsid peaaegu kõik Hitleri vastased koalitsiooni liikmed.
Üro – 26.juuni 1945 loodud 51 riigi poolt rahvusvaheline organisatsioon.
Üro – ühinenud riikide organisatsioon WHO – world help organisation
Üro - le heidetakse ette liigset bürokraatiat ja asjaajamise aeglust.
Üro andmetel on Inimkaubandus maailmas teisel kohal kasvav kriminaalne tegevus.
Üro eesmärkideks on (artikkel 1): 1. Säilitada rahvusvahelist rahu ja julgeolekut.
Üro - d juhib Peaassamblee poolt viieks aastaks valitav peasekretär.
Üro - s juba 191 riiki , kuhu kuulub ka Rootsi liitudes aastal 1946.
Üro on ainus ülemaailmse ulatusega julgeolekuorganistatsioon.
Üro haridus - , Teadus- ja Kultuuriorganisatsioon (UNESCO) Margus Rava
Üro julgeolekunõukogu on määratud vastutama üleilmse rahu ja julgeoleku eest.
Üro on näinud oma peamist eesmärki just rahu tagamises.
Üro - 1945a asutatud Ühendatud rahvaste organisatsioon.
Üro aprill - juuni 1945, USA, NSVL, Suurbritannia, PR ja Hiina.
Üro - 24.okt.1945. Ühinenud Rahvaste Organisatsioon.
Üro allasutused - on iseseisvad rahvusvahelise organisatsioonid.
Üro on kiitnud heaks Eesti ühiskonna tolerantsust.
Üro haridus - , Teadus- ja Kultuuriorganisatsioon (UNESCO)
Üro on kompleksne rahvusvaheline organisatsioon.
Üro – maailmarahu hoidev organisatsioon (1945)
Üro 1945 - RL’i asemele, peakorter NY, 193 liiget.
Üro 1946 - peamiseks rahuvalve operatsioonid, suht.
Üro – Ühinenud Rahvaste Organisatsioon.
Üro - st lahkumine oli Eleanori enda soov.
Üro - lt agressoriks kuulutamist – saab.
Üro - loodi 26.06.1945 San Franciscos.
Üro hinnanguks on (2000) 1,14% juurdekasv aastas.
Üro - moodustati 1945 San Fransiskos.
Üro - s hakatakse seda asja arutama.
Üro harta on liikmesrikidele kohustuslik.
Üro - 1991 Euroopa Nõukoguga 1993
Üro - le tuli kallale Hiina.
Üro - sse 1970-ndate algul.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun