Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Ülemkogu tööprintsiipides on suuri sarnasusjooni SRÜ riigijuhtide regulaarsete tippnõupidamistega (SRÜ Riiginõukoguga) ja Balti Assamblee peaistungjärkudega, kus osalevad Eesti, Läti ja Leedu riigijuhid. Sisuliselt vähem sarnasusjooni võib leida Ülemkogu ja SRÜ valitsusjuhtide korraliste tippnõupidamiste (SRÜ Peaministrite Nõukogu)
Ülemkogu majandus - ja rahaliidu loomise otsuse vastu Hollandi linnas Maastrichtis ning hiljem sai sellest Euroopa Liidu lepingu (Maastrichti lepingu) osa. Majandus- ja rahaliit on samm edasi Euroopa Liidu majanduse lõimimise protsessis, mis algas 1957. aastal liidu
Ülemkogu liikmeil on õigus lühiajaliselt kutsuda saali ka omi eksperte, kes peavad neid keerulistes küsimustes tupikseisudest üle aitama. Reeglina on need eksperdid kas peaministri büroo või välisministeeriumi töötajad.
Ülemkogul on õigus võtta vastu protseduurilisi otsuseid, kutsudes Komisjoni üksmeelele Ülemkoguga või Ministrite Nõukoguga. Ka võtab Ülemkogu vastu suuniseid, milles sisalduvad prioriteedid edasiseks tegevuseks.
Ülemkogu - Ülesanded kehtestab ELi üldised poliitikasuunad ja prioriteedid ning tegeleb keeruliste ja tundlike küsimustega, mida ei ole võimalik lahendada valitsustevahelise koostöö raames.
Ülemkogus on kaks tasandi, esimesel on esindatud riigi- või valitsusjuhid ja Euroopa Komisjoni president, teisel liikmesriikide välisministrid ja veel üks Euroopa Komisjoni toetav liige.
Ülemkogu otsused on liikmesriikidele ja EL-i institutsioonidele siduvad, ent nad ei loo iseenesest juriidilisi kohustusi, vaid vajavad konkretiseerimist mõne teise institutsiooni akti poolt.
Ülemkogu on EL. Parlamendi komisjonid kogunevad Brüsselis üks või • Tõuke ja suuniste andmine liidu tegevusele kaks korda kuus ja nende arutelud on avalikud.
Ülemkogu funktsiooniks on EL poliitika üldiste suundumuste kavandamine Euroopa Nõukogu- rahvusvaheline organisatsioon, millesse kuulub 47 liikmesriiki Euroopast ja Aasiast.
Ülemkogusse on tingitud asjaolust, et mitmes EL-i liikmesriigis, näiteks Taanis, puudub peaministril igasugune pädevus välispoliitika küsimustes.
Ülemkogu – käib koos harilikult 1 korra aastas ja riiki esindavad reegline valitsusjuhid ja presidentaarsetes vabariikides presidendid.
Ülemkogu on Euroopa Liidu kõrgeim poliitikat kujundav organ ning kohtumisi nimetatakse tippkohtumisteks (toimuvad Brüsselis).
Ülemkogu – liikmed: riigipead või valitsusjuhid ja Euroopa Komisjoni President.
Ülemkogu eesistuja on Herman Van Rompuy Mis on Schengeni leping? Kirjelda selle toimimist.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun