Sõnu seletav sõnaraamat

Üle maailma on levinud tuumareaktorid, mis toodavad uraani või plutooniumi aatomi tuuma lõhustumisest kõigepealt soojust ning seejärel enamasti elektrienergiat (tuumaelektrijaamad). Teised rakendused on näiteks vabade neutronite tootmine (näiteks materjalide uurimiseks) ning teatud radioaktiivsete nukliidide tootmiseks, näiteks meditsiinilisel otstarbel.
Üle maailma on kuulsad helilooja Pjotr Tšaikovski (1840–1893) teosed: ooperid „Jevgeni Onegin“ ja „Padaemand“, balletid „Luikede järv“, „Uinuv kaunitar“ ja „Pähklipureja“, aga samuti IV, V ja VI sümfoonia.
Üle maailma on kuulsad Fjodor Dostojevski (1821–1881) romaanid„Kuritöö ja karistus“ ning „Vennad Karamazovid“. Fjodor Dostojevskile on püstitatud mälestusmärk ka Tallinnas – Vene Kultuurikeskuse kõrvale.

Üle maailma on teadlased koos käinud, et arutada globaalse soojenemise põhjuseid ja mõjusid, ning on püüdnud vastu võtta määrusi, mis hoiaksid ära olukorra edasise halvenemise.
Üle maailma on paljudel riikidel, kaasaarvatud Eestil, probleeme ebaseaduslike metsaraiete ja puidukaubandusega, mis hõlmab nii metsamaterjali, kui ka puittooteid.
Üle maailma on Parkinsoni tõvega patsiendid ühinenud seltsidesse, et suhelda inimestega, kel on sarnased probleemid ja olla paremini haigusest informeeritud.

Üle maailma on levinud jaapanlaste leiutis karaoke, kus spetsiaalsest karaoke seadmest tuleva saatemuusika saatel saab igaüks ise mikrofoni laulda.
Üle maailma on võetud suund tervislikele eluviisidele ning terviseedendusele, seetõttu on ka kuurordi- ja spaatrendid liikumas samasse suunda.
Üle maailma on levinud jaapanlaste leiutis karaoke, Karaoke-baare on kõikjal, ka enamikus ööklubides on see võimalus olemas.

Üle maailma on väga palju riike, mille peamisteks huvideks on teiste riikidega hästi läbi saada ja koostööd teha.
Üle maailma on Auschwitzi koonduslaagrist saanud terrori, genotsiidi ja holokausti sümbol.
Üle maailma on kergejõustikul erinevaid nimetusi, kuid siiski aluspõhi jääb samaks.

Üle maailma on sellised ,et 24 tundi ööpäevas on koguaeg palvused.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !