Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Östrogeenid - emassuguhormoonid KILPNÄÄRMEHORMOONID türoksiin (tetrajoodtüroniini, T4) ja trijoodtüroniin (T3) transporditakse kudedesse verevalguga seotud inaktiivsel kujul. Lipofiilsed hormoonid pääsevad kergesti rakutuumani ja algatavad seal spetsiifiliste valkude sünteesi, mis mõjutavad koe ainevahetust, organismi kasvu ja arengut ning südame ja närvisüsteemi talitlust.
Östrogeenid – – aktiveerivad suguorganite arengut ja sekundaarsete sootunnuste kujunemist naistel – stimuleerivad sugulist aktiivsust – avaldavad mõju süsivesikute ja valkude ainevahetusele • PROGESTEROON – – valmistab emaka limaskesta ette viljastatud munaraku vastuvõtuks – soodustab loote arengut
Östrogeenid e.   naissuguhormoonid:  Aktiveerivad     naisel  suguorganite arengut, rinnanäärmete väljakujunemist, reguleerivad menstruaaltsüklit,  mõjustavad naiseliku psüühika kujunemist ja käitumist. Östrogeenid kutsuvad esile  emakalimaskesta   proliferatsiooni.
Östrogeenid - emassuguhormoonid KILPNÄÄRMEHORMOONID türoksiin (tetrajoodtüroniini, T4) ja trijoodtüroniin (T3) transporditakse kudedesse verevalguga seotud inaktiivsel kujul.
Östrogeenid ehk folliikulihormoonid (vanakreeka sõnadest oistros 'tugev kirg' ja genos 'sünd') on põhilised naissuguhormoonod, mis kuuluvad steroidide hulka.
Östrogeenidest on bioaktiivseim E2. Östrogeenide toimel arenevad suguelundid, kujunevad sekundaarsed sugutunnused, formeerub menstruaaltsükkel.
Östrogeenide sisaldus on 0,015 mg ning nende toimemehhanismiks on ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine.
Östrogeenid on rühm steroidide ühendid, nimeliselt nende oluline koht estrous cycle ja toimimine on peamiseks naiste sugu hormooni.
Östrogeenide funktsioon on soodustada emaka kasvu, emaka paksenemist, veresoonte arengut emakas.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun