Sõnu seletav sõnaraamat

Öisel sõidul on esimeseks nõudeks, et mootorratta val- punktil (look ja rattad). Ebaõige kujuga loogad võivad aga gustusseadmed oleksid laitmatus korras ja esilatern valgus- olla tõsiste ebameeldivuste põhjuseks, Püstloogad tööta- taks sõiduteed õigesti (vt. lk. 218). vad hästi vaid mootorratta libisemisel looga tasapinnaga Mõnikord ei oska juht määrata aega, millal sisse lüli- 326 327 tada sõiduki valgustust.
Öises taevas on Jupiter tihti heledaim "täht" taevas (ta on tumedam ainult Veenusest, mis on harva nähtav tumedas taevas). Neli Galileo kuud on kergesti nähtavad binoklitega; mõned rõngad ja Suur Punane Laik on nähtavad väikeste astronoomiliste teleskoopidega.” SATURN Saturn on kuues planeet Päikesest ning suuruselt teine.
Öeldes on tähtkuju kindlate koordinaatidega määratud hulknurk taevaskeral,mille sisse jäävad vastava tähtkuju tähed,täheparved,galaktikad ja paljud teised objektid väljaspool päikesesüsteemi. Tähtkujud on oma nimed saanud nendes asuvate heledamatest tähtedest traditsiooniliselt moodustatud kujundite järgi.

Ööpäeva pikkus on Marsil 24 tundi, 39 minutit ja 35 sekundit ning Marss teeb ühe tiiru ümber päikese 687 Maa päevaga.
Ööpäeva pikkus on meie omast natuke pikem - 24 tundi, 37 minutit ja 22,67 sekundit.
Öpik - Oorti komeeedipilve idee esitus (1932) Ernst Öpik esitab idee komeetide päritolust Päikesesüseteemi äärealadel 50 000 kuni 100 000 a.ü. kaugusel asuvast komeedipilvest, milles häirituse tulemusena komeedid muudavad orbiiti ja lähenevad Päikesele.

Öökülmade liigitamine – *Advektiivne öökülm – tekib siis kui mujalt tungib meile külm õhumass temperatuuriga alla 0 C°. Selline öökülm levib enam-vähem ühtlaselt suuremal maa-alal ja esineb kevade algperioodil või hilissügisel üldisel madala temperatuuri foonil.
Öises taevas on Jupiter tihti heledaim "täht" taevas (ta on tumedam ainult Veenusest, mis on harva nähtav tumedas taevas). Neli Galileo kuud on kergesti nähtavad binoklitega; mõned rõngad ja Suur Punane Laik on nähtavad väikeste astronoomiliste teleskoopidega.
Ökonoomsem - eraldab vähem soojust, sest kasutatakse madalamat pinget Pikem tööiga-elektornlampi kattev kaas puruneb kergesti, sisemised detailid tundlikud põrutustele Kiirema töövalmidusega-ei pea enne töörežiimi soojendama

Öises taevas on Jupiter tihti heledaim "täht" taevas (ta on tumedam ainult Veenusest, mis on harva nähtav tumedas taevas). Rõngad ja Suur Punane Laik on nähtavad väikeste astronoomiliste teleskoopidega.
Ööpäevaks ehk keskmiseks päikeseööpäevaks aga loetakse keskmist ajavahemikku, mille jooksul Päike teeb oma näivas liikumises ümber Maa, mis vastab Maa pöörlemisele, ühe täistiiru.
Ööpäevane temperatuurikõikumine on suurim Päikesesüsteemis. Atmosfäär Merkuuril praktiliselt puudub, seega pole seal mingit kaitset ei Päikese UV-kiirguse ega meteoriitide eest.

Öpiku nimi on jäädvustatud taevalaotusel, kus tiirleb temanimeline rändtäht — väikeplaneet nr
Öpik - Oorti pilv on komeediparv, mis tiirleb Päikesesüsteemi äärealadel, Neptuuni taga.
Öpik - Oorti pilv on hüpoteetiline komeetidest koosnev sfääriline pilv

Ööpoolkeralt on saadud virmaliste ja 1000 km pikkuste välgunoolte pilte.
Ă–piku - Oorti komeedipilv ning planeetidevaheline tolm ja gaas.
Öpiku - Oortist ning satub Päiksesüsteemi keskossa.

Öpiku järgi on 450 kpc, täpne kaugus - 770 kpc).
Ööpäeva pikkus on Marsil veidi lühem kui Maal.

Öötaevas on tähti tihedalt täis.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

- Olen tingimustega nõus

SEB Swedbank Mobiil

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto