Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Ökoloogiline jalajälg - igapäevase tarbimise keskkonna alane surve maakerale, inimese tarbitus taastuvate loodusvarade hulk võrreldes nende taastusvõimega. Eestlasel 6.4 ha elaniku kohta EL energiapoliitik: 18% naftatoodang, 37%gaas, 54%kivisüsi Eesmärk: taastuven osakaalu tõus 20%ni, biokütuse ok tõstmine 10%ni, kasvuhoonegaaside vähendamine 2020ks Põlevkivitööstus: tarbijate vähesus-juhit palju en Narva jõkke, suur rikutud maa-ala, jäätmete ladust, magevee suurkasut, CO2 õhkupaiskaja
Ökosüsteem - funktsionaalne süsteem, milles toitumissuhete kaudu seostunud organismid koos keskkonna tingimuste kompleksiga moodustavad isereguleeruva areneva terviku.Biogeotsönoos - looduslik kompleks, millesse kuuluvad elukooslus (biotsönoos) ja selle elupaiga (biotoobi) eluta keskkond s. o. ökosüsteemi erijuht, mille territoriaalse ulatuse määravad taimekoosluse (e. fütotsönoosi) piirid.
Ökosüsteem – isereguleeruv ja arenev tervik, mille moodustavad toitumissuhete kaudu üksteisega seotud organismid koos neid ümbritseva keskkonnaga. 22. AINERINGE – ökosüsteemis (ja biosfääris) toimuv keemiliste elementide tsükliline liikumine läbi lagundamis- ja sünteesiprotsesside orgaaniliste ühendite koosseisust anorgaaniliste ühendite koosseisu ja tagasi.

Ömr on üks meede keskkonnapoliitika toetamiseks ÖMR aitab kaasa majandusarengule ja keskkonnapoliitika eesmärkide saavutamisele, tehnoloogilisele innovatsioonile, taastuvkütuste kasutamise osakaalu suurenemisele ja “saastaja maksab” printsiibi järgimisele, mille kohaselt loodusvarade tarbimise ja jäätmete tekitamise eest maksab nende tarbija ja tekitaja.
Ökosüsteem on looduse isereguleeriv terviklik süsteem, mis koosneb organismidest ja eluta keskkonnast, mida organismid mõju Metsade tähtsus: Metsa kui ökosüsteemi mõjutab tugevasti ümbritsev keskond( kliima, muld, vesi). Samal ajal mõjutab mets ka ise ümbritsevat keskonda.
Ökolinnade liikumine - eesmärk on arendada võimalikult keskonnasõbraliku linna. Suurimad sotsiaalsed probleemid: kuritegevus ja sotsiaalsete kontaktide pinnapealsus. Linnade keskonnaproblemid: vingugaas, reostunud vesi, haigused, halb hügieen.

Ökoloogilis - majandusgeograafiline uurimus” ning 1935 a. “Bevölkerung und Lebensraum Estlands”, eesti k: “Eesti rahvastik ja asustus”.), 1936–1944 majandusgeograafia professor, 1936–1938 majandusteaduskonna prodekaan.
Ööbimisvõimalusi on mitmeid. Kui soov on taskukohast majutust saada, siis võib valida toa hostel/puhkemajas. Puhkemajas on kokku 5 magamistuba, igas toas on 2 voodit (üks lai ja teine kitsas), sanitaarruumid ja köök on ühiskasutuses.
Öko - ehk mahepõllundus on põllumajanduslik tootmisviis, mille meetodid säästavad keskkonda, hoiavad ökoloogilist tasakaalu ning tagavad põllumajandusloomade heaolu.

Ökostüsteem - isereguleeruv funktsionaalse süsteem, mis koosneb elusorganismidest ja elutakeskkonnast, nendevahelistest suhetest ning siduvast energiavoost ja aineringest.
Ööd on kujutatud joonisel 2. 20) 2.laskuvad õhuvoolud; 4.kagupassaadid; 5.läänetuuled 22)---------- 24)Sest NORRA läänerannikul on mäestikud ja kagupassaadid.
Ölandi klint – pikkus 150 km, kõrgus kohati 100 m. Klint algab Ölandi saarest umbes 10 km lõuna pool merepõhjast ja kulgeb piki saare läänerannikut.

Ööbimine - Fuerteventura Beach Club N., 10. jaan 2013 - P., 20. jaan 2013, 10 ööks Hind- 300eurot, asukoht: El Greco, s/n, 35610 Caleta De Fuste
Ökoloogiline taasatmine - ökoloogilise looduse taastamise eesmärgiks on viia inimese muudetud ökosüsteem tagasi võimalikult looduslähedasse seisundisse.
Ömr on maksusüsteemi ümberkorraldamine eesmärgiga enam maksustada keskkonnakahjulikke tegevusi, mis kaasnevad loodusvarade tarbimisega.

Ökosüsteem on savannides ikka nagu igal pool, tipus asuvad kiskjad, allpool rohusööjad ja kõige all taimed, mis saavad energiat Päikeselt.
Öökülmad on tavaliselt klimaatiliseks nähtuseks meie kliimavöötmes üleminekuperioodidel külmalt aastajalt soojale ja vastupidi.
Ökosüsteem - on looduse isereguleeriv tervislik süsteem,mis koosneb organismidest ja eluta keskkonnast,mida organismid mõjutavad.

Öko - tooted on seega kallim kui tavaline toit, kuid on tervisele tervislikum ja sisaldab vähem erinevaid säilitusaineid.
Ökösüsteem - looduse isereguleeruv terviklik süsteem,mis koosneb organismidest ja eluta keskkonnast,mida organismid mõjutavad.
Ötde uurimine on vajalik, sest: 1. Globaalsed ÖTde hinnangute alusel tuleb luua paremaid kaarte, kus oleks näha ÖTde kohad.

Ökosüsteemide haldamine on tavaliselt keskendunud ulukite, kalade ning eluslooduse, eritimetsasaaduste säästvale arengule.
Ökosüsteemid on hävimisohus. Väärtuslikud rannikupiirkondades asuvad ökosüsteemid satuvad tõsise ohu alla.
Ökoloogiliselt on suures ülekaalus mesofüüdid, ainult alumistes rinnetes leidub õrnalehelisi hügrofüüte.

Ööbimine on võimalik Agua Calientes või veidi kaugemal suures linnas Cusco.
Ölandi - Osmussaare klindilõik – 500 km pikkune klint merepõhjas.
Ökosüsteemi teenused – inim- keskkonnasüsteemide jätkusuutliku arengu vahend.

Ökoloogiline jalajälg - mõõdab inimtegevuse mõju Maa ökosüsteemile.

Ökoloogilis - statistiline meetod, demograafiline mudel.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ökoloogiline suund ehk suund, kus loodust käsitletakse, kui tervikut, mis areneb ja talitleb läbi aine- ja energiaringi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Öises taevas on Marss kergesti märgatav palja silmaga.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun