Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Õigusteaduse ülesandeks on õiguse kui reaalselt ekststeeriva sotsiaalse fenomeni igakülgne ja süsteemne uurimine selle kriitilise interpretatsiooni ja esitatud seisukohtade argumentatsiooni abil • Enesekriitika, argumentatsioon, kriitika, julgus, enesekindlus • Edukalt elamisek: teadmised, tahtmine, julgus • Instutio – õigustekstide lugemine • Instructio – õigustekstide asjakohaste kommentaride kuulamine • Oluline õigustekst on seadus
Õigusteadus on teadus mis selgitab õigusnormide sisu, see jaguneb kaheks: 1. Eraõigus - nimetatakse norme, mis reguleerivad suhteid üksikisikute vahel (õiguslikult võrdses situatsioonis olevaid õigussubjektid). Näiteks ostja ja müüja vahel, kus mõlemal poolel on omad õigused ja kohustused.
Õigusteaduse ülesanne on õiguse kui reaalselt eksisteeriva sotsiaalse fenomeni igakülgne ja süsteemne uurimine selle kriitilise interpretatsiooni ja esitatud seisukohtade argumenteerimise abil. NB! Teadmistesse tuleb suhtuda kriitiliselt ja ka enesekriitiliselt.

Õigusteadus on internatsionaalne teadus ja pole õiguskultuuri, kus puuduks JAT. Õigusest olemas olevad erinevad ettekujutused ja uurimisviiside erinevused võivad teadusliku tunnetuse viia erinevatele tulemustele.
Õigusteadus on praktiline teadus, sellele tarnib toormaterjali tegelikkus selle laias tähenduses. Seda püüab õigusteadus süstemaatiliselt käsitleda ja pakkuda välja lahendusi, abi õiguspraktikute jaoks.
Õigusteadus - filosoofilisest, ajaloolisest, võrdlevast, kriitilisest jm vaatekohtadest lähtuvalt on süstematiseeritud ja korrastatud teadmised õiguse kohta, sh teadmised õiguse arengu ja rakendamise

Õigusteaduse ülesanne on õiguse kui reaalselt eksisteeriva sotsiaalse fenomeni igakülgne ja süsteemne tundmaõppimine selle kriitilise interpretatsiooni ja uurimistulemuste argumenteeritud esitamise abil.
Õigusteadus on õiguse analoogia rakendamiseks aegade vältel küll mõningad põhimõtted läbi töötanud, kuid need ei ole igasuguse juhtumi jaoks alati tarvitatavad nn universaalsed retseptid.
Õigusteaduses on pööratud peatähelepanu õigusnormile kui üldisele käitumisreeglile, mis peab vastama õigluse ja moraali nõuetele ja kindlustama ühiskonnas nendele nõuetele vastava

Õigusteaduse üleanne on õiguse kui reaalselt eksisteeriva sotsiaalse fenomeni igakülgne ja süsteemne uurimine selle kriitilise interpretatsiooni ja esitatud seisukohtade argumenteerimise abil.
Õigusteadus on ühiskondliku teadvuse alaliik, mis sisaldab vaateid, ettekujutusi, reegelid, veendumusi ja teadmisi õiguse (õigusnormide) olemusest ning printsiipidest.
Õigusteaduses on kesksel kohal hea ja kurja probleem , tegemist on sügavalt eetilise teadusega.Õigus on kui muinasjutt, alati eksisteerib mingi kurja ja hea probleem.

Õigusteaduses on kesksel kohal hea ja kurja probleem, see on sügavalt eetiline teadus. I. Tammelo kirjutab „tung õigluse poole on omane meile kõigile.
Õigusteadus on teadus õigusest, mis selgitab kehtivate normide sisu, töötab välja põhimõtted, doktriinid, mida saab kasutada positiivses õiguses.
Õigusteaduses on olulisel kohal õiguslik tegelikkus, kehtestatud või kujunenud käitumise mastaabid ja nende vastavus vähemalt eetilisele miinimumile.

Õigusteadus on teadus õigusest. Kontinentaalses õigussüsteemis mõistetakse õiguse all esmalt kehtiva õiguse norme, mis vastavad õiguse ideele.
Õigusteadus on teadus õigusnormide sisust ja mille käsitlusobjektiks on õigus ühes selle mõistega seoses olevate eriprbleemidega.
Õigusteaduslikus mõttes on süstematiseemise peaülesanne on korraldada edasi seaduse sätetes oma väljenduse saanud teatud põhisüsteemi.

Õigusteaduse sünd - tekkisid seadustekogumid ja rooma oli õigusriik, tekkis juriidiline terminoloogia. Seega tuli õigusteadus.
Õigusteadus on teadus õigusnormide sisust, mis aitab teisi ühiskonnateadusi nende teaduste eesmärkide saavutamisel.
Õigusteadus on konkreetne ja praktiline teadus, mis peab suutma adekvaatselt reageerida sotsiaalsele reaalsusele.

Õigusteaduses on tuntav tendents ratsionaalselt tõestatud põhiseisukohtade formuleerimise järele.
Õigusteaduse ülesanne on õigusteaduse kui reaalselt eksisteeriva sotsiaalse fenomeni tundmaõppimine.
Õigusteaduses on peatähelepanu pööratud õigusnormile kui üldisele käitumisreeglile.

Õigusteaduses on kesksel kohal hea ja kurja probleem, see on sügavalt eetiline teadus.
Õigusteaduse õppe - kava läbimine ei anna automaatselt õigust advokaadina tegutsemiseks.
Õigusteadus on teadus õigusest, mis selgitab kehtivate õ. normide sisu.

Õigusteadus - uurib õigust,selle kujunemise mehhanismi,selle hindamist.
Õigusteaduses on täpselt piiritletud juriidilise tähendusega oskussõna.
Õigusteadus on teadus, mis selgitab kehtivate õigusnormide sisu.

Õigusteaduses on abiks spetsiifilised meetodid ning metodoloogia.
Õigusteaduses on tema peateos 1672.a ilmunud “Kaheksa raamatut
Õigusteadus on keeruline valdkond ning seda õppida on raske.

Õigusteadus on radikaalses mõttes väärtusi arvestav.
Õigusteadus on õigusteadus erinevuste tõttu.
Õigusteaduse eksamitel - hakkas keskenduma kirjandusele.

Õigusteadus on praktilise iseloomuga teadus.
Õigusteaduskond on kõige suurema tähtsusega.




Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun