Sõnu seletav sõnaraamat

Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjektide vastastikune seotus subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigi kaitsele/// elem: 1-subjektid; 2-subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused; 3-objekt 9. Õigussuhte subjektid.
Õigussuhe on   õigusnormide   alusel   tekkiv   isikutevaheline   ühiskondlik   suhe,   mida   iseloomustab  subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule.  Õigusnorm  on   käitumisreegel,   mis   sisaldub   seaduses.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mis tekib 2. Liitfakt – juriidiline fakt, mis ühes käitumisaktis sisaldab õigusnormi alusel – peamine erisus teiste ühiskonnasuhetega samaaegselt mitme erineva teo tunnuseid ja toob kaasa mitu võrreldes.

Õigussuhe - õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus nende seoste pooled esinevad õigusnormi alusel subjektiivsete õiguste aluste ja juriidiliste kohustuste kandjatena. Õigussuhe tekib õigustatud ja kohustatud poole vahel.
Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud suhe, mida iseloomustab subjektide vastastikune seotus subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega ning toetumine riigikaitsele.
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv isikutevaheline individualiseeritud ühiskondlik suhe, mida iseloomustab subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule.

Õigussuhe on reguleeritud eelkõige seadusega, põhikirjaga, eraldi leping konkreetse juhtorgani liikmega (selle sõlmimise kohustust ei ole). Juhatuse liikmed valitakse tähtajaliselt.
Õigussuhe on õigusnormi alusel tekkiv konkreetne ühiskondlik side õiguse subjektide vahel, kus osalejate käitumises realiseeruvad subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused
Õigussuhe on õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus seose pooled esinevad õigusnormi alusel subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohuste kandjatena.

Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib inimeste subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustuste kaudu (õigused ja kohustused realiseeruvad.
Õigussuhe on õigusnormi realiseerimise vahendiks 2. Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib subjekti ja objekti õiguste ja kohustuste kaudu.
Õigussuhe - õigusnormide alusel tekkiv tahteline seos, kus nende seoste pooled esinevad õigusnormide alusel subjekti õiguste ja kohustuste kandjatena.

Õigussuhe on õigusnormiga reguleeritud faktiline ühiskondlik suhe, mille osalised on omavahel subjektiivsete õiguste ja juriidiliste kohustustega.
Õigussuhe on õigusnormide põhkal tekkiv ühiskondlik suhe, milles osalejatel on subjektiivsed õigused ja juriidilised kohustused.
Õigussuhe on tüüpiline inimkäitumise akt. Õigussuhe tekib õigusnormi alusel ja õigusnormis sisalduva nõude realiseerimiseks.

Õigussuhe - sel juhul, kui inimtegevust reguleerib mingi seadus/norm. ( abiellumine, liikluses osavõtt) .õigused ja kohustused.
Õigussuhe on õigusnormidele tuginev igapäevande käitumine, kus inimesed on seotud subjektiivsete õiguste kaudu.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib subjekti ja õbjekti õiguste ja kohustuste kaudu.

Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis kannab individualiseeritud, määratletud iseloomu.
Õigussuhe on ühelt poolt tüüpiline inimkäitumise akt. Õigusnormid on kas kehtivad või mitte.
Õigussuhe on reaalsuses eksisteeriva materiaalse või faktilise suhte juriidiliseks vormiks.

Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mille olemasolu tagab riik oma sunnijõuga.
Õigussuhe on inimestevaheline seos, mille säilimise presumptsioon). tagab riik.
Õigussuhe - on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe(lepingud, abielu,

Õigussuhe on   niisugune   seos,   mis   tekib  õigusnormide   alusel.
Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mis tekib õigusnormi alusel.
Õigussuhe on üldkohustusliku ja riigi sunniga tagatud õigusnormi sisuks.

Õigussuhe on niisugune inimestevaheline seos, mille säilimise tagab riik.
Õigussuhe – õiguslikult reguleeritud inimestevaheline suhe.
Õigussuhe on niisugune seos, mis tekib õigusnormide alusel.

Õigussuhe on   õigusnormi   realiseerimise   vahendiks.
Õigussuhe on õigusnormi realiseerimise üheks vahendiks.
Õigussuhe on õiguste ja kohustuste seos.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !