Sõnu seletav sõnaraamat

Õigussüsteem – kehtis kolm keeldu: ära varasta, ära valeta, ära laiskle! Levinuim karistus ihunuhtlus, raksed karistused –surmanuhtlus (4 tüüpi 1) Kuristikku viskamine, üles poomine 2) Kividega surnuks viskamine (nt abielurikkumisel) 3) Põletati elusalt 4) Koopaõudus (pealikutele – maa-alune koobas päiksetõusust tõusuni, kubises madudest ja skorpionitest)
Õigussüsteem on õiguskordade kogum, millel on sarnane õigusfilosoofiline käsitlus riigist ja õigusest. Üldjuhul jagatakse maailma õiguskorrad kolmeks õigussüsteemiks: Mandri-Euroopa õigussüsteem (Rooma õigus – prantsuse õigussüsteem ja saksa õigussüsteem), Anglo- Ameerika õigussüsteem ja Idamaade õigussüsteemid (Hiina, India, islamiusulised).
Õigussüsteem on ühe konkreetse riigi õigusnormid+teised õigusega seonduvad nähtused (õiguskultuur, õigustraditsioonid, õiguskeel, õigusteadus,jt) 2.1. Sellise võrdlemise kriteeriumid (ajaloos ja nüüdisajal) Suurema osa inimkonna ajaloos olid kokkupuuted eri tsivilisatsioonide vahel katkendlikud või puudusid üldse.

Õigussüsteem – šaria – peab olema ühiskonnakorralduse aluseks, et moslemid peavad pöörduma algse õpetuse juurde ja et lääne sõjaline-, poliitiline, kultuuriline ja sotsiaalne mõju islami maailmale on isalmi vastu. Kasutatakse ka mõisteid poliitiline islam ja islami aktivism.
Õigussüsteem on õiguse ajalooliselt kujunenud sisemine ühtsus ja selle moodustavad õigusharud, mis omakorda kujunevad õigusinstitutsioonidest ja õigusnormidest. Õigusperekond on õigussüsteemide rühm, mis rajaneb samal alusel vms. (Rom-ger, ang-am)
Õigussüsteem - ajalooliselt kujunenud õiguse sisemine ühtsus, mis tähendab positiivset õigust moodustavate õigusnormide jaotamist õigusliku reguleerimise objekti ja õigusliku reguleerimise meetodi järgi erinevatesse rühmadesse.

Õigussüsteem – ühe maa õigus tervikuna (ehk rahvuslik õiguskord, mis sisaldab kõiki kehtivaid õigusnorme, antud riigi kohtupraktikat ja õigustraditsiooni tervikuna). Nt Eesti õigussüsteem, USA õigussüsteem jne.
Õigussüsteem - Ühiskondlike suhteid reguleerivate õigusnormide teatud kvalitatiivselt määratletud ühtsus, õigusnormide struktuurne paigutus õigusharude ja institutsioonide kaupa. Õigusüsteem: avalik- ja eraõigus.
Õigussüsteem - õiguskordade kogum, millel on sarnane õigusfilosoofiline käsitlus riigist ja õigusest. Sealjuures on eriti olulised arusaamad õigusnormist, õiguse allikatest, õiguse loomisest ja kohaldamisest.

Õigussüsteem on õigusnormide kogum, mis moodustab ehitust, seda moodustavate koostisosade teatud omavahelist iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma seost ja tingitust.
Õigussüsteem on õiguse õigust rakendav akt on selline akt, mis annab subjektiivsed ajalooliselt kujunenud sisemine ühtsus, õigusnormide õigused ja paneb kohustused konkreetsele subjektile.
Õigussüsteem on õiguskordade kogum, millel on sarnane õigusfilosoofiline käsitlus riigist ja õigusest. Nii nagu on igal süsteemil, on ka Eesti õigussüsteemil oma head ja vead.

Õigussüsteem on mingis riigis kehtiva õiguse struktuur, mis jaguneb õigusharudeks ja õigusinstituutideks. Õigussüsteemis eristatakse kahte osa: eraõigust ja avalikku õigust.
Õigussüsteem on väljakujunenud õiguse teaduslik struktuur, õigusharude kaupa, selle jagunemine mingisuguseks loogiliseks süsteemiks.
Õigussüsteem on õiguse ajalooliselt kujunenud sisemine ühtsus, õigusnormide struktuurne paigutus õigusharude ja instituutide kaupa.

Õigussüsteem on õigusnormid, mis reguleerides ühiskondlikke suhteid, toimivad teatava kvalitatiivselt määratletud ühtsusena.
Õigussüsteem - 1) üldnimetus mingis riigis või riikide kogumis ajalooliselt kujunenud õiguslikele arusaamadele
Õigussüsteem – mingis riigis kehtiva õiguse struktuur, mis jaguneb õigusharudeks ja õigusinstituutideks.

Õigussüsteem on õiguskordade kogum, millel on sarnane õigusfilosoofiline käsitlus riigist ja õigusest.
Õigussüsteem on veel “noor”. Ka teiste riikides on lüngad olemas aga neid on tunduvalt vähem.
Õigussüsteem – õigussüsteemil on kaks taset definitsiooni avamiseks: kitsam ja laiem mõiste.

Õigussüsteem õigussüsteemina on siin kindlasti üsna hästi organiseeritud süsteem, hästi arenenud süsteem.
Õigussüsteem on õigusnormide kogum, mis moodustab Õigusnormi erinevus teistest sots.
Õigussüsteem tähendab ajalooliselt kujunenud ühtset õigusemõistmise traditsiooni.

Õigussüsteem on riigis kehtiv, moodustavad õigusharud ja õigusinsititutsioonid.
Õigussüsteem on ühe riigi ulatuses kehtivatest õigusnormidest moodustuv tervik.
Õigussüsteem – ühiskonnas kehtivate õigusnormide ja käitumisreeglite kogum.

Õigussüsteem on õigussuhete maailm, mille elementideks on näiteks normid,
Õigussüsteem on mitmeharuline. Õigusloome on käitumisnormi seadusatmine.
Õigussüsteem on õigustatud üksnes siis, kui nad toovad inimestele kasu.

Õigussüsteem jaguneb - avaliku õiguse ning tsiviil- ehk eraõiguse valdkonnaks.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !