Sõnu seletav sõnaraamat

Õigusrikkumine on toime pandud ettevaatamatult, kui selle toime pannud isik nägi ette kahjulike tagajärgede saabumise võimaluse, kuid kergemeelselt lootis neid vältida või ei näinud ette tagajärgede saabumist, kuigi pidi ja võis ette näha.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigusrikkumine on toime pandud ettevaatamatult, kui selle toime pannud isik nägi ette kahjulike tagajärgede saabumise võimaluse, kuid kergemeelselt lootis neid ära hoida(kuritahtlik kergemeelsus) või ei näinud ette tagajärgede saabumist, kuigi pidi ja võis ette näha(kuritegelik oletus). Õigusrikkumise eest võetakse vastutusele siis, kui selle rikkumise põhjustanud tegu oli süüline, mis on õigusrikkumise kohustuslik element.
Õigusrikkumine on aga õigusnormidega vastuolus olev tegu, seega käitumine, milles subjekt eirab õigusnormidega kehtestatud keeldu, ei täida oma juriidilist kohustust või ületab tema käitumisele õigusnormiga lubatud piirid.

Õigusrikkumine on aktiivne tegu, kuid teatavatel juhtudel on õigusrikkumisena käsitletav ka tegevusetus. Õigusrikkumine võib seisneda tegevusetuses juhul, kui isik jättis tegemata teo, mille ta oli kohustatud tegema.
Õigusrikkumine - õigussuhte subjekti selline käitumine, mis on vastuolus õigusnormides sätestatud keelatud, kohustatud või lubatud käitumisega ning millega kaasnes kahjulik tagajarg.
Õigusrikkumine – käitumine, milles subject eirab õigusnormidega kehtestatud keeldu, ei täida oma juriidilist kohustust või ületab tema käitumisele õigusnormidega lubatud piirid.

Õigusrikkumine on juriidiline fakt, mis kujutab süülist, õigusvastast tegu, mille on toime pannud deliktivõimeline isik ja mis on juriidilise vastutuse aluseks.
Õigusrikkumine on juriidilline fakt, mis koosneb reast elementidest (tunnustest), mille kogumit nimetatakse õigusrikkumise koosseisuks.
Õigusrikkumine on juriidiline fakt, mis kujutab endast süülist õigusvastast tegu, mille on toime pannud deliktivõimeline isik.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigusrikkumine on autori hinnangul üldmõiste, mis hõlmab õigusvastase käitumise sõltumata õigusharust (nt nii karistus- kui tsiviilõiguses). Avaliku korra kaitse (korrakaitse) puhul kasutatakse KorS järgi mõistet korrarikkumine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigusrikkumine on juriidiline fakt, mis kujutab endast süülist, õigusvastast tegu, mille on toime pannud deliktivõimeline isik ja mis on juriidilise vastusena sätestatud õigusaktis.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !