Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Õigusriik on definitsiooni kohaselt riik, kus inimese üle ei valitse mitte teised inimesed, vaid seadused. Õigusriigi formaalseteks tunnusteks loetakse võimude eristamist ja nende lahusust, formaalse seaduse mõistet, seadustest kinnipidamist ja täidesaatva võimu seaduslikkust; õiguslikku kaitset sõltumatute kohtute poolt, põhiõiguste ja vabaduste garanteerimist.
Õigusriik –  õigusteaduslik termin demokraatliku riigi tähistamiseks ; riik kus  valitsetakse õigusnormide alusel , mida järgivad nii valitsetavad kui valitsejad Õigustloov akt ( normatiivakt ) – kindlate reeglite järgi kirja pandud õigusnorm;  õigusakti liikideks on seadus , määrus, otsus , korraldus.
Õigusriik –  õigusteaduslik termin demokraatliku riigi tähistamiseks; riik, kus valitsetakse õigusnormide alusel, mida järgivad nii valitsetavad kui  valitsejad. Toimib vaid siis, kui seadused on avalikud (st, igaühele kättesaadavad. ­ nt riigiteatajas. www.riigiteataja.ee ) 
Õigusriik – õigusteaduslik termin demokraatliku riigi tähistamiseks; riik, kus valitsetakse õigusnormide alusel, mida järgivad nii valitsetavad kui valitsejad Õigusloov akt ehk normatiiv – kindlate reeglite järgi kirja pandud õigusnorm; õigusakti liikideks on seadus, määrus, otsus, korraldus
Õigusriik on riigivõimu selline õiguslik korraldus, mis tagab indiviidi õiguslikke ja seaduslike huvide puutumatuse ning riigi ja indiviidi võrdõiguslikkuse; Seadusriik = Õigusriik; Õigusriik =Seadusriik. Seadusriik on ühiskonnas toimuvate industrialiseerimisprotsesside tulemus.
Õigusriik on riigivõimu selline õiguslik korraldus, mis tagab Aafrika riike ja Lähis-Ida ka) Angloameerika: pretsedendi indiviidi õiguste ja seaduslike huvide puutumatuse ning riigi ja õigus, vandekohus otsustab kas süüdi või mitte (11 vandemeest) indiviidi võrdõiguslikuse.
Õigusriik on ühelt poolt sarnane igale teisele riigile ja tal on samad tunnused, aga lisaks veel eritunnused. Need eritunnused vaõivad leida oma väljenduse õigusnormides, õiguse instituutides või üldpõhimõtetes.
Õigusriik – seaduste ülimuslikkusel põhinevat võimukorraldust: ühiskonnaliikmete omavahelised suhted ja riigivalitsemine on korraldatud üldiselt tunnustatud ja üldkehtivatest õiguspõhimõtetest
Õigusriik on ajalooliselt kujunenud aga ka analüütilis mõisteliselt kujundatud, riiklikult organiseeritud õigusühiskond, mille tunnused liigituvad formaalseteks ja materiaalseteks.
Õigusriik on formaalselt vaadatuna riik, kus kõik riigifn-d on konstitutsiooni ja teiste õigusreeglite poolt määratud ning mille täitmine on õigusreeglite alusel kontrollitav.
Õigusriik - ühiskond, kus üks inimene või kodanik ei valitse teiste üle, vaid kus valitseb seaduste autoriteet, St seadused on ülimuslikud, seadused on tegutsemis aluseks.
Õigusriik on antud ajas ja ruumis kehtiv ühiskondlik korraldus vorm,mis tagab kõigi inimeste võrdsuse seaduse ees,olenemata nende soost,vanusest,rahvusest või ametikohast.
Õigusriik –  õigusteaduslik termin demokraatliku riigi tähistamiseks , õigusriik  toimib vaid siis, kui seadused on avalikud ja kättesaadavad kõigile.
Õigusriik - Onseaduste ülimuslikkusel põhinev võimukorraldus, tunnused- 1) riigivõimu piirab põhiseadus 2) Võimudelahusus 3) Seadused kehtivad kõigile võrdselt.
Õigusriik – õigusteaduslik termin demokraatliku riigi tähistamiseks; riik, kus valitsetakse õigusnormide alusel, mida järgivad nii valitsetavad kui valitsejad.
Õigusriik – riigivõimu selline õiguslik korraldus, mis tagab indiviidi õiguste ja seaduslike huvide puutumatuse ning riigi ja indiviidi võrdõiguslikkuse.
Õigusriik – just riik on see, mis esmajoones allutab enda käitumise õigusest tulenevale; totalitarism – riik on loonud korra, kuid see ei huvita teda.
Õigusriik - Õigusriik tähendab, et täitevvõim peab tegutsema seaduse alusel ning tema tegevus on allutatud sõltumatule kohtulikule kontrollile.
Õigusriik - võimulahusus, riigi allutatus PS, õiguste tagamine jne. Poliitika on kollektiivne tegevus, mida reguleeritakse eelkõige õigusega.
Õigusriik – seaduste ülimuslikkusel põhinev võimukorraldus ehk inimene ei valitse teiste üle, vaid valitseb seaduste autoriteet.
Õigusriik - riik, milles nii valitsetavad kui ka valitsejad järgivad õigusnorme; kõik ühiskonnaliikmed on seaduse ees võrdsed
Õigusriik - ettekujutus sellest, et riigivõimu teostamine peab olema kooskõlas õigusega, mille on loonud legitiimne menetlus.
Õigusriik - selline riiklik elukorraldus, mille eesmärgiks on korraldada kodaniku elu, lähtudes teatud õigusprintsiipidest.
Õigusriik – on demokraatlik riik, kus kogu valitsemine toimub seaduste alusel ja seadused kehtivad võrdselt kõigile.
Õigusriik on riik, kus võim on avalik, võim pole ühe isiku käes, seadusi jälgitakse ja on olemas eraelu vabadus.
Õigusriik tähendab sellist elukorraldust, mille eesmärk on korraldada kodanike elu, lähtudes õigusprintsiipidest.
Õigusriik on riigivõimu selline õiguslik korraldus, mis tagab kohus ei loo uut õigust, vaid ainult rakendab seda.
Õigusriik on ühelt poolt sarnane igale teisele riigile ja tal on samad tunnused, aga lisaks veel eritunnused.
Õigusriik on definitsiooni kohaselt riik, kus inimese üle ei valitse mitte teised inimesed, vaid seadused.
Õigusriik – riik, kus valitsetakse õigusnormide alusel, mida järgivad nii valitsetavad kui valitsejad.
Õigusriik on ühelt poolt sarnane igale teisele riigile ja tal on samad tunnused, mis kôigil riikidel.
Õigusriik – riik, kus valitsetakse vastavalt seadustele ning tagatakse riigi elanike heaolu.
Õigusriik on ettekujutis sellest,et riigivõimu teostamine peab olema kooskõlas seadustega.
Õigusriik on üldine ettekujutus sellest, et riigivõimu teostatakse kooskõlas õigusega.
Õigusriik on riik, kus kehtib seaduste ülimuslikkus kõigi (sh ka keisri) suhtes.
Õigusriik – ühiskond, kuis võimukorraldus põhineb seaduste ülimuslikkusel.
Õigusriik - kus inimese üle ei valitse mitte teised inimesed, vaid seadused
Õigusriik – riik, mille võimukorraldus ja tegevus on allutatud õigusele.
Õigusriik on ühiskonnas toimuvate industrialiseerimisprotsesside tulemus.
Õigusriik – seaduste võim on maksimaalne ja inimeste roll minimaalne.
Õigusriik - riigivõimu teostamine peab olema kooskõlas õigusega.
Õigusriik –  toimib vaid siis, kui seadused on avalikud. 
Õigusriik – seaduste ülimuslikkusel põhinev võimukorraldus.
Õigusriik – riik, kus riigijuhtimine käib seaduste järgi.
Õigusriik - see on üks põhiseaduse põhiprintsiipidest.
Õigusriik on tänu põhiseadusele pöördumatu väärtus.
Õigusriik – St seaduste ülimuslikkust ühiskonnas
Õigusriik – valitsetakse vastavalt seadustele.
Õigusriik on 19nda sajandi sünnitis.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun