Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Õigusharu – õigusnormide kogum, mis moodustab õigussüsteemis iseseisva osa ja millega reguleeritakse rühma üheliigilisi ühiskondlikke suhteid (tööõigus, perekonnaõigus) Sotsiaalne norm – üldise iseloomuga käitumisreegel, mis reguleerib inimeste käitumist suhtlemises omavahel ja kollektiivselt Nimeta sotsiaalsete normide põhiliigid 1) moraalinormid – mingis inimeste kollektiivis või ühiskonnas käitumisreeglitena tunnustatud kõlbluspõhimõtted.
Õigusharud — positiivse õiguse süsteemi ning põhivaldkondade liigitamine õigusliku reguleerimise vastava objekti ning õigusliku reguleerimise meetodi järgi erinevatesse rühmadesse. Õigusharu koondab õigusnorme, milledega reguleeritakse sellele harule spetsiifilise meetodiga kvalitatiivselt ühetüübilisi ühiskondlikke suhteid (era- ehk tsiviilõigus; kriminaalõigus, riigiõigus, rahvusvaheline õigus jt).
Õigusharusid on kõigepealt juba rohkem kui riigi põhifunktsioone¹. Riigi põhifunktsioonide klassifikatsiooni aluseks võetakse riigi ees seisvad ülesanded sisuliselt - seal käsitletakse ka neid põhjusi, miks on vaja riiki ja õigust.Õiguse süsteemi aluseks võetakse aga rohkem õigusnormide ja nende loojate tahteavalduse vormiline külg, nende lähem ülesanne, mitte kaugem eesmärk.
Õigusharu on õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma üleliigilisi ühiskondlikke suhteid (näiteks tööõigus, perekonnaõigus, finantsõigus jne). Õigusnormide õigusharudesse liigitamise aluseks on õigusliku reguleerimise objekt ja õigusliku reguleerimise meetod.
Õigusharu on õigusnormide kogum, mis moodustav iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma üheliigilisi ühiskondlikke suhteid (nt tööõigus, perekonnaõigus, võlaõigus) 1) Riigiõigus- reguleerib riigivõimu suhteid ja määrab ühiskonna sotsiaalmajandusliku ja poliitilise süsteemi.
Õigusharu on õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma üheliigilisi ühiskondlikke suhteid (nt tööõigus, perekonnaõigus, finantsõigus jne). Õigusnormide rühmi, mis on suhteliselt iseseisvad õigusharu osad, nim. õigusinstituutideks.
Õigusharusid on võimalik liigitada ühtse objekti raames selles sisalduvate eriobjekte reguleerivate normide alusel veel allharudeks, mida nimetatakse õiguse instituutideks (nt ombudsmani instituut riigiõiguses; tehingud tsiviilõiguses; isikuvastased kuriteod kriminaalõiguses).
Õigusharu – õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma üheliigilisi ühiskondlikke suhteid (nt tööõigus, perekonnaõigus, finantsõigus jne).
Õigusharu on õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist. Õigusnormide õigusharudesse liigitamise aluseks on õigusliku reguleerimise objekt ja õigusliku reguleerimise meetod.
Õigusharusid on võimalik liigitada ühtse objekti raames selles sisalduvate reguleerivate normide alusel veel allharudeks, mida nim õiguse instituutideks (nt tehingud tsiiviilõiguses).
Õigusharusid on võimalik liigitada ühtse objekti raames selles sisalduvate eriobjekte reguleerivate normide alusel veel allharudeks, mida nimetatakse õiguse instituutideks.
Õigusharu – Prantsusmaal eraldi veel Kaubanduskoodeks). Unitaristlik – kaubandusõigus on tsiviilõiguse osa, mis on eraldatud praktilistel kaalutlustel.
Õigusharu on õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist ja millega reguleeritakse rühma üheliigilisi ühiskondlikke suhteid.
Õigusharud on muutunud omavahel sarnasemaks, siis ei tohiks järele anda kiusatusele teha erinevusi minimaalseks.
Õigusharu on osa või kogum õigussüsteemist, mis korraldab mingisuguse kitsa ala või rühma õigussuhteid.
Õigusharu – õigusnormide kogum, mis õigussüsteemi osana reguleerib üheliigilisi ühiskondlikke suhteid.
Õigusharu - on õigusnormide kogum, mis moodustab iseseisva osa õigussüsteemist.
Õigusharu on suhteliselt iseseisev õigusnormide kogum era- ja avalikus õiguses.
Õigusharud – Õigus jaguneb – avalik õigus, eraõigus, kriminaalõigus.
Õigusharu on suhteliselt iseseisev õigusnormide kogum.
Õigusharu - haldusprotsessiõiguse tekkimisest.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Õigusharuga - kriminaalõigus ja halduskaristusõigus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun