Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Õigus - vastamata küsimused


asjaõiguse tekkimine

Õigus | 10 punkti | Vastuseid: 6 | Vasta

Probleem: olen kõiki regulatsioone järgides rajanud merre paadisadama, mida lisaks minule kasutab kohalik kogukond. Sadamaga piirnevale riigimaale e. randa ei ole midagi ehitatud. Nüüd soovin sadama veealaga piirnevale riigimaale seada hoonestusõigust eesmärgiga võtta see kasutusele sadamamaana, millele ehitada sama teenindamiseks vajalikud detailplaneeringuga määratud hooned ja rajatised. Sadama rajamine, sh. sadama maa eraldamine ja selle piiripunktid on määratud valla üldplaneeringu ja sadama detailplaneeringuga, mille kehtestamise protsess on toimunud avalikult. Kahjuks keeldutakase riigimaale hoonestusõigust seadmast, kuna polevat seaduslikku alust seda teha. Küsimus: kas minu tegevus oli/on siis ebaseaduslik ja kuidas ikkagi see hoonestusõigus seada? Kas KOV õigusaktid on või ei ole riigile, ehk siis riigiasutustele kohustuslikud? Rajaleidjale tulemustasu.
Õigus - vastatud küsimused


Planeerimisseaduse paragrahv 6 järgi: krunt on detailplaneeringuga määratud maa-ala, millele on antud ehitusõigus. Kui aga planeeringu järgi ehitada ei tohi, siis kas on lihtsalt kinnistu. Kas see on ka ehitusõigus kui ehitada ei tohi? Kas iga detailplaneeringuga moodustatud kinnistu on krunt?

Kas oskate soovitada, kes võiks aidata lahendada ülikooli õigusõpetuse loengus õpitavaid kaasuseid? Või oskate soovitada kuhu või kelle poole pöörduda? Kaasused saan vajadusel e-mailiga saata ja sümboolses tasus saame kokkuleppele.

et kas on seadusepoolt mingi säte sellekohta et pühad ja riiklikud pühad on palgalised vabad päevad või mitte.

Mulle on välja kuulutatud pankrot ja pean ise nagu usaldusisik esitama aruande,mida peab see aruanne sisaldama ja mis vormis seda kirjutada?

Kui mu lapse mõlemad vanemad elasid ja töötasid inglismaal ja ka hukkusid seal kas mul on õigus taotleda toitjakaotuspensioni?


Autoriõigused

Õigus | 5 punkti | Vastuseid: 8 | leapoder Vasta

Tänapäeval on väga aktuaalne autoriõiguste teema. Kas peab (ja kellele) viitama, kui kasutada siit allalaetud materjale?


Kas mul on võimalik saada kuskilt infot oma aja ära istunud kriminaalide kinniistumispõhjuste kohta?

Töötasin kokkulepitud perioodi jooksul asendajana valvuri ametikohal (turvakaamerate jälgimine jne). Minu mõistes oli töö sisu arvestades tegemist tähtajalise töölepinguga. Olin jätnud tähelepanuta lepingu sõlmimisel lepingu pealkirja - "tööettevõtu leping". Lepingu lõppemisel muidugi selgus, et ma ei saa hüvitist kasutamata puhkusepäevade eest. Kas tagantjärele saab sellise lepingu vaidlustada, kuna tööettevõtu leping sõlmitakse vist ikka konkreetse ühekordse töö tegemiseks, kus on tegemist mingite mahuühikutega, valvuri töö kolme ja poole kuu jooksul oli nagu midagi muud. Kui pika aja jooksul peale lepingu lõppemist on võimalik veel probleemi vaidlustada?
Tänan


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun