Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Õpetaja isiksus ja kutse (0)

2 HALB
Punktid

Esitatud küsimused

 • MILLINE ON HEA ÕPETAJA ?
 • MILLINE ON HEA ÕPETAJA ?
 • Milline on ikka hea õpetaja ?
 • Miks vajab eesti õpetaja eetikakoodeksit ?
 
Säutsu twitterisÕPETAJA ISIKSUS JA KUTSE- EETIKA
Referaat
SISUKORD
1. SISSEJUHATUS 3
2. ÕPETAJA PROFESSIONAALSUSEST 4
1.1 ÕPETAJA ISIKSUS 5
1.2 ÕPETAJA EETIKAPRINTSSIBID 6
3. ÕPETAJA ROLL EESTIS 9
4. MILLINE ON HEA ÕPETAJA? 11
5. KOKKUVÕTE 13
KASUTATUD KIRJANDUS 14
SISSEJUHATUS
Teema valikul on lähtutud eesmärgist uurida, mida kujutab endast õpetaja isiksus ja professionaalsus . Uuritav valdkond on haridus , kus uurimisobjektiks on õpetaja.
Teema aktuaalsus kajastub hariduse edendamise tähtsusel, et arvestada õpilaste arenguvajadusi ning sellest lähtuvalt võimaldada õppetööd kaasaegsel tasemel kaasaegsete õppevahenditega.
Tehtud töö põhieesmärk oli uurida, analüüsida ja välja tuua nägemus, kes on professionaalne õpetaja, millised on tema ametialased kohustused, kuidas avaldub õpetaja aines.
Tööks materjalide kogumise meetodiks oli teemaga seonduvate autorite poolt koostatud erialase kirjanduse otsimine raamatute, ajalehtede artiklite ning veebimaterjalide näol
Valitud kirjanduse põhjal teostati erinevate teemaga seonduvate nägemuste vaatlemist ja analüüsimist, millest lähtuti töös erinevate järelduste tegemistel ning isiklike seisukohtade välja toomisel.

 • ÕPETAJA PROFESSIONAALSUSEST
  Õpetaja amet on väga vastutusrikas töö. Õpetaja on see, kes kujundab noort inimest, juhib teda kohanemisel laia maailmaga , arendab õpilast tema isiksuse kujunemisel, avardab õpilase mõttemaailma, paneb nad arutlema , analüüsima ja küsimustele vastuseid otsima , et õpilased saavutaksid vaimse küpsuse ja kujuneksid iseseisvaks ning saaksid hakkama tulevases elus, toetudes koolis omandatud teadmistele ja oskustele.
  Et õpilasi hästi õpetada, selleks peavad õpetajal olema laialdased teoreetilised teadmised, praktilised kogemused, varasem kokkupuude õpetamisega, visioon kuidas õpetuse läbiviimine peab toimuma, mida konkreetselt sisaldama ning kuidas see õpilastele edastada, et see oleks tulemuslik, õpilastele arusaadav ning kergesti vastuvõetav.
  Kogemusi ja staaži omaval õpetajal on algaja õpetajaga võrreldes eelised, sest ta saab õpetades toetuda varasematele kogemustele. Algaja õpetaja saab toetuda vahetult koolis või praktikal õpitule ning selle baasil õpetades ta alles omandab kogemusi ja vilumust.
  Õpetaja kohus ja ülesanne on oskus kõikides õpilastes välja tuua nende teadmiste ning oskuste kõige tugevamad küljed, mis sageli on õpilase sisemuses ja välismaailma eest varjatud, ning nende edasiarendamisele suurt rõhku pöörama, õpilast suunama, juhendama ning abistama. / Mikk , J. 2003.a./
  Väga tähtsaks aspektiks õpetamisel on õpetaja suhtumine õpetamise tähtsusesse ja õpilastesse- ning nende arenguvajadusse. See eeldab, et õpetaja tunneb sügavat huvi individuaalselt iga õpilase hetkelise ja hilisema käekäigu vastu. Tuleb arvestada faktiga, et iga õpilane on individuaalselt erinev, erinevate vaimsete ning füüsiliste võimetega.
  Õpetades õpilaste rühma on mõistetav, et osadel õpilastel toimub areng kiiresti ning ta haarab kõike “ linnulennult ”, teistel õpilastel läheb jälle rohkem aega. Õpetaja kohus on kasutada õppemeetodeid, mis soodustaksid kõikide õpilaste arengut võrdselt ning mahajääjatega grupi keskmisest õppetöötasemest tuleb rohkem tegeleda ja vaeva näha, sest vastasel korral võib õpilase enesekindlus mureneda ning selle tagajärjel õpilase õpitahe kaob, ta tunneb et ei saa nõutavaga hakkama, ta loobub ja lööb käega. Õpetaja kohus on vajalike abinõude kasutusele võtmine taolise sündmuse ennetamiseks.
  Õpetaja peab olema kindel, tugev isiksus, et võtta endale vastutus õpilase ees. Ta peab looma turvalise ja õpilasesõbraliku õppekeskkonna, kus kohas ei ole õppimist häirivaid tegureid. Õpetamisel on väga oluline, milline on õpperuum, selle välimus ja sisustus , õppevahendid ja nende korrasolek, valgustus peab olema piisav, samuti peab olema soojus temperatuur paras , mitte liiga külm või palav. Õpetaja on kohustatud selle eest hoolt kandma ja puudujääkide korral korraldama nende likvideerimise. / Krull , E. 1998.a./
  Õpetamise spetsiifikas, lisaks teoreetilistele teadmistele ja praktilistele oskustele on tähtsad, olenemata õpetatavast õppeainest, õpetaja iseloomu-
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Õpetaja isiksus ja kutse #1 Õpetaja isiksus ja kutse #2 Õpetaja isiksus ja kutse #3 Õpetaja isiksus ja kutse #4 Õpetaja isiksus ja kutse #5 Õpetaja isiksus ja kutse #6 Õpetaja isiksus ja kutse #7 Õpetaja isiksus ja kutse #8 Õpetaja isiksus ja kutse #9 Õpetaja isiksus ja kutse #10 Õpetaja isiksus ja kutse #11 Õpetaja isiksus ja kutse #12 Õpetaja isiksus ja kutse #13 Õpetaja isiksus ja kutse #14 Õpetaja isiksus ja kutse #15
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 15 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-12-05 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 87 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor hellet Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  60
  docx
  Õpimapp- Lapse areng ja tundmaõppimine
  152
  docx
  KASVATUSE KLASSIKA
  50
  pdf
  Pedagoogiline psühholoogia
  194
  pdf
  Käitumine klassiruumis-Bill Rogers
  83
  doc
  Õiguse sotsioloogia
  990
  pdf
  Maailmataju ehk maailmapilt 2015
  198
  doc
  SOTSIOLOOGIA LOENGUKONSPEKTID
  343
  pdf
  Maailmataju uusversioon  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun